Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 539
Like Tree53Одобрявам

Оптимална актуална компютърна конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #61

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Много труден избор. На Asus дънната платка има USB 3.1 и е с по-нов чип на LAN. Аудиочиповете са еднакви.Докато на Asrock има SATAExpress Докато слота PCIExpressX1 на Asrock е с 3.0, а на Asus с 2.0 .Тия работи сега нямат кой знае какво значение,но ако си планираш компютъра за 10 години,след 7-8 години може някое от тези неща да са от решаващо значение. Леко предимство за Asrock, но може и чоп да хвърлиш.
    gnf одобрява това.

  2.  
     
  3. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #62

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    След 7-8 години "я камилата я камиларя" Не че не си пазя нещата и ги ползвам доста дълго време ама дотогава хардуера ще се е усъвършенствал неколкократно. Сега ако се гледа в по-близка перспектива, като че ли повече ме блазни това USB 3.1 в Асуса

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #63

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Вече има флашки с USB 3.1 ,но те даже и не надхвърлят теоретичните и практични максимуми на USB 3.0. Но във близкото бъдеще кой знае какво може да се случи. Може да се появи външно SSD на USB 3.1 с умопомрачаващи скорости. На SATAExpress май няма нищо. M.2 socket 3 изглежда по-перспективно .Мен отдавна ме блазни Samsung 950 pro.

    - - - - - - - - - -

    Имай впредвид, че USB 3.1 не е нативна(реализирана в чипсета), а е реализирана с отделен чип.Но то няма кой знае какво практическо значение.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #64

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    На Асус-кото дъно дали ще мога да ползвам тази памет - ADATA 16GB (KIT 2x8GB) DDR4 2800MHz XPG Z1?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #65

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Би трябвало да върви,но дали ще върви на 2800 MHz е малко съмнително. По добре купи 2133 MHz, от по-бърза памет едва ли ще спечелиш кой знае каква видима производителност.

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #66

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Това е окончателната конфигурация:

    ASUS H110M-PLUS /DDR4/1151 1 139.71 лв. 139.71 лв.
    CPU Intel Pentium G4500 3.5GHz 3MB LGA1151 box 1 173.63 лв. 173.63 лв.
    G.SKILL DDR4 2x8 2133 AEGIS F4-2133C15D-16GIS 1 126.39 лв. 126.39 лв.
    XFX TS 430W 80Plus Bronze Power Supply P1-430S-XXB9 1 92.95 лв. 92.95 лв.
    CASE IN WIN MANA136 SEEC ATX Mid Tower 1 103.31 лв. 103.31 лв.
    ASUS DRW-24F1MT/BLACK 1 24.94 лв. 24.94 лв.
    WD 2TB Blue 64MB 5400RPM WD20EZRZ 1 156.11 лв. 156.11 лв.

    При поръчката им написах да сглобят всичко в кутията и така да я изпратят, но вече близо 3 часа чакам да ми се обадят, за да потвърдя поръчката и да разбера, кога да я очаквам. Другата седмица очаквам да получа и Wi-Fi/Bluetooth модула, след което всичко ще е окомплектовано.
    estqwerty и emil vasilev харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #67

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Да беше се включил някой два дена по-рано можеше да преосмисля избора си. Аз чаках, чаках и накрая реших гореописаната комбинация.
    Е включили сме се. Казвахме ти двамата тука за процесора, ама като не вдяваш....Отделно гледам, че и в др. тема в хардуера, положението е подобно....Вместо да посъбереш още мнения, ти избърза с поръчката....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #68

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Процесора си е много добре. Има смисъл ,ако процесора е I5, но там парите за процесор са най-малко три повече.
    Иначе ако сравним Pentium® G4500 с Core™ i3-6100. Каква е разликата? Един и същ брой ядра, кеш памет от I-во,II-ро и III-то ниво,вградена графика и контролер на памета..i3-6100 е 3.7 GHz, а G4500 е 3.5 GHz. i3 има в повече множествата AVX, AVX2, FMA3 и Hyper-threading, които не носят кой знае какво предимство пред Pentium. Според Intel Hyper-threading увеличава производителноста на процесора с 20-30 %, а според Tom's Hardware най-много с 5%, но се увеличава значително латентноста на цялата система.
    Като капак на всичко i3-6100 е с 65 лв. по-скъп от G4500.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #69

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    @preparatos, основната ми комуникация протече тука с @emil vasilev, който беше любезен да откликне на запитванията, за което съм му благодарен. Тъй като нямам нужните познания за настолните компютри реших да му се доверя, макар че след неговото включване малко прескочих бюджета . В постове #47 и #49 той ме насочи към процесора и RAM-та, иначе ако бях тръгнал към и3-ката щях да се олея още повече, дори Г4400 ми се струва, че щеше да ми е предостатъчен.
    Откакто пуснах запитването в хардуера, днеска стана точно един месец и никой не се отзова за това време, чак снощи живна малко темата, а на мен ми писна да чакам повече и поръчах вчера. Както се казва след дъжд качулка . Ако един месец е избързване при избора на непретенциозна конфигурация здраве му кажи. Единствените задължителни неща, на които държах бяха за марково и качествено захранване (затова накрая избрах никемци, защото имаха подходящото захранвне), оптично у-во и кутията на In Win, която ми се наби здраво в очите, след като я видях.
    В крайна сметка аз не съжалявам изобщо за избора си и с нетърпение чакам утре да се докопам до кутията

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #70

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    разликата е в това, че тройката е с хипер дрейдинг, а пентиома не. И това е напълно достатъчен факт, спрямо който човек не би се замислил изобщо, при избора си...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #71

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Системата си е много добре балансирана за този бюджет и може да се каже оптимална. XFX по принцип си е лепенка при захранванията. Но абсолютно всичките им захранвания се правят от Seasonic и имат сертификат най-малко 80 plus bronze. За HT може да се води дълъг спор, но аз вярвам на Tom's Hardware, даже Intel от време на време си признават за повишената латентност.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #72

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    тия времена отдавна отминаха. Това да не ти е pentium НТ.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #73

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Откакто пуснах запитването в хардуера, днеска стана точно един месец и никой не се отзова за това време, чак снощи живна малко темата, а на мен ми писна да чакам повече и поръчах вчера. Както се казва след дъжд качулка . Ако един месец е избързване при избора на непретенциозна конфигурация здраве му кажи.
    Еми повечко активност си иска и на лс, там вече спецовете се отприщват. Изпробвано е. Като се напише приятно, с уважение, доста неща се изясняват....Нали и аз минах по тоя път, много пъти - и за компютър, и за климатик, абе по принцип за всичко, за което търся мнение. Айде честито!

    ----------------

    emil vasilev@@ При многонишковите приложения и 3 си има лек превес. Има си тестове, а не специфики. И тез 60лв. можеха да се компенсират и от кутията, и от харда, и от паметта, или от трите по малко. За 800+ бюджет, може да поразгледаш какви компове се предлагат. Дори и "марковите" в емага са с и3, то и лаптопи ще намериш по-бързи. Е с по-малко памет и хард, но могат да се добавят на по късен етап, така ще може да говорим за баланс.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #74

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Като се напише приятно, с уважение, доста неща се изясняват....
    В това отношение абсолютно винаги съм бил на ниво.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #75

    Отговор: Оптимална актуална компютърна конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията

    emil vasilev@@ При многонишковите приложения и 3 си има лек превес. Има си тестове, а не специфики. И тез 60лв. можеха да се компенсират и от кутията, и от харда, и от паметта, или от трите по малко. За 800+ бюджет, може да поразгледаш какви компове се предлагат. Дори и "марковите" в емага са с и3, то и лаптопи ще намериш по-бързи. Е с по-малко памет и хард, но могат да се добавят на по късен етап, така ще може да говорим за баланс.
    Точно от диск и памет не може да се пести.
    А ето един доклад на отдел на NASA по отношение на HT.

    - - - - - - - - - -

    Да обобщим разликите между различните модели двуядрени процесори на Intel(архитектура Skylake):
    - единствените разлики между Celeron 39** и Pentium 44** е ,че Pentium 44** има 3 MB L3 (кеш памет от III-то ниво), а Celeron 39** има 2 MB L3, максималната честота на вградената графика на Pentium 44** е 1000 MHz, а на Celeron 39** е 950 MHz.
    - единствената разлика между Pentium 44** и Pentium 45** е ,че Pentium 44** е с вградена графика HD 510, а Pentium 45** е с вградена графика HD 530. Разликата между двете графики, е че HD 510 има 12 изпълнителни модула, а HD 530 има 24(2 пъти по-производителна).
    - единствената разлика между Pentium 45** и Core I3-61** е ,че при Core I3-61** има в повече множествата от инструкции AVX, AVX2, FMA3 и Hyper-threading.
    - единствените разлики между Core I3-61** и Core I3-63** е ,че Core I3-63** има 4 MB L3 а Core I3-61** има 3 MB L3, максималната честота на вградената графика на Core I3-63** е 1150 MHz, а на Core I3-61** е 1050 MHz.


    HD 510 има максимална производителност на 950 MHz от 182.4 GFLOPS.
    HD 530 има максимална производителност на 1150 MHz от 441.6 GFLOPS.

    Всички имат 128 kb L1, 512 kb L2 , нормална честота на вградената графика от 350 MHz и TDP(Thermal Design Power) от 51W(с изключение Pentium 44** от 54W)..
    За изключение тези ,които в името си суфикси T и TE имат TDP от 35W и максималната честота на вградената графика от 950 MHz.

    В тестовете се вижда,че количеството кеш памет има много по-голямо значение за производителноста от наличието на HT.
    Някои,ако има впечатления от I3-6300 ,не е коректно да прави същите изводи за I3-6100.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 36 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 17:26
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 13:17
  3. компютърна конфигурация с монитор
    От chamelioncho във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 18-02-13, 18:07
  4. Компютърна конфигурация
    От k1r0o_96 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 18-06-12, 00:15
  5. Продавам компютърна конфигурация HP
    От Boskorp във форум Приключили продажби
    Отговори: 13
    Последно: 28-10-11, 13:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе