Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1

    Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    От няколко дни обърнах внимание на настолният компютър на децата, че се зарежда значително по-бавно от лаптопа ми. Като обикновен юзър мисля, че десктопа би трябвало да е по-бърз. Характеристиките му са
    Fujitsu Esprimo P700 Е85+

    процесор i5-2500 ,3.3 GHz
    RAM- 4 GB
    HDD- ST3250823AS
    От диск С са заети около 25%

    Лаптопа е Lenovo T520
    процесор i7-2640M ,2.80GHz
    RAM- 4 GB
    HDD-ST320LT007-9ZV142
    От диск С са заети около 39%

    Всички настройки са еднакви, единствената разлика е, че на лаптопа има три потребителски акаунта.
    Като стартирам двете машини едновременно, лаптопа буквално зарежда за секунди, а десктопа се бави с около 10~15 секунди след това. Пробвах с промяна на настройките в биос-а, но на фуджитсуто са много странни за мен и докато уж стана малко по-бърз по едно време ги омазах и ги върнах по дефолт.

    И двете машини са с У10 про, чисти инсталации, нямат вируси други гадини. Когато заредят и двете работят еднакво бързо.
    П.П. На десктопа ми прави впечатление, че в началото някакви процеси товарт харда на 100% доста по-дълго от колкото на лаптопа.
    Ако поста ми лайшки и забавен може да се посмеете, ама ми кажете що така се мота десктопа.

    Специално засякох времето, до появата на прозореца с акаунтите фуджицуто изостава с 15 секунди, а след въвеждането на паролата изостава с почти 30 секунди и след това още се помотва .
    От натискане на бутона power, до отваряне на браузъра на лаптопа му трябват 42 секунди, а на десктопа цели 124 секунди.
    Този пост е редактиран от blue1; 15-06-16 в 22:49.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    В процесите има един наречен, хост на услугите 20, който товари харда на 100% и процесора на 20% и това чудо работи безспирно понякога, като го изключа принудително компа литва, обаче след малко пак сам се стартира.
    Дайте някаква идея бе хора......?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #3

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Десен бутон на процеса ----> Set Priority----> Below Normal или Low. Да видим каво ще се получи. Каква антивирусна използваш? Има ли изчакващи ъпдейти? HDD на лапотпа е много по-бърз от този на настолния и е нормално лаптопа да се зарежда по-бързо.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Това с приоритета ще го пробвам като се прибера, антивирусната е вградената в Уиндоус 10, за хард диска ясно, но този безспирен хост не съмнено го бави още. Благодаря за съвета, довечера ще споделя резултата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #5

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Другото ,което може да направиш е да удариш една прахосмукачка вътре в компютъра.RAM памета и слотовете да ги почистиш внимателно с някоя четчица. Да направиш пълен Disk Cleanup и Optimize на диска.Да направиш твърд размера на Page File.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #6

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Промених приоритета на процесите, компа вътре е като нов- съвсем леко беше запрашен, направих клийн ъп на диска и резултата е никакъв. От натискането на старт бутона до отваряне на браузъра цели 2 минути и 4 секунди.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Дай снимка на процесите от Process explorer, да видим кое товари компютъра. Когато зарежда операционната система, дискът свети ли постоянно, да не би ти много фрагментиран диска?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #8

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700



    Диска беше фрагментиран на 3%, компа основно се ползва от децата през техният акаунт, който е силно ограничен. В сравнение с лаптопа няма разлики в настройките, но зареждането е чудовищно бавно , имам служебен комп който е доста по-дърт и той също зарежда за около 45 секунди. От снимката първите десетина реда периодично си сменят позицията по натоварване, всички съм ги направил с нисък приоритет, но явно няма полза. С вградената програма на биоса за тест на машината харда няма проблеми, но се чудя дали проблема не е в него.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #9

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Дай снимка на процесите от Process explorer, искам нещо друго да видя.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #10

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #11

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Не мисля, че това е твоя случай, ама провери го все пак
    Fast Startup - Turn On or Off in Windows 10


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #12

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Като е ограничен акаунта на децата,означава ли ,че са приложени някакви рестрикции?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #13

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    При създаването на нов акаунт в уиндоус 10 има такава опция за дете, освен, че е ограничен и не можеш да правиш каквито и да е промени, блокира сайтове, но и събира данни за сърфирането и други дейности които ми праща на пощата.
    MitkoS нещо не ми стана ясно от линка ти от къде се стартира фаст старта.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    На снимката, която си дал, всичко си изглежда нормално. Не се вижда някой конкретен процес да товари системата.
    Тоя процес svchost.exe който казваш, че лапа ресурсите на процесора, кога си го забелязал да товари, само при начално зареждане или произволно?
    Всички драйвъри инсталирани ли са ти(чипсет, видео, звук, лан)? Такова товарене ми прилича на някакъв проблем с драйвърите.
    Между другото, какво ти е дъното?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #15

    Отговор: Мудно зареждане на ESPRIMO P 700

    Така, през телефона не разбрах за фаст старта от поста на MitkoS, но на лаптопа всичко се видя. Дадената настройка на лаптопа ми беше активирана, след като я изключих, лаптопа взе да зарежда доста по-бавно, вместо 42 секунди, вече са му нужни 1,46 мин. За съжаление вече не мога да погледна на десктопа как е настроено, че тигрите спят.
    Джак, за драйверите пропуснах да поясна, че на страницата на фуджитсу за моят компютър драйвери за У10 няма и той си е с вградените в уиндоуса, при Леново обаче не е така, леновската програма за оптимизация си е качила някакви драйвери, които не са на майкрософт.
    За дъното пише следното:
    ftp://ftp.ts.fujitsu.com/pub/mainboa...DS_D3061-A.pdf
    Mainboard
    Mainboard type
    D3061
    Formfactor
    μATX
    Chipset
    Intel® Q65
    Processor socket
    LGA 1155
    Processor quantity maximum
    1
    Memory slots
    4 DIMM (DDR3)
    Supported capacity RAM (max.)
    32 GB
    Memory frequency
    1333 MHz
    Memory notes
    Dual channel support.
    For dual channel performance, a minimum of 2 memory modules have to be ordered. Capacity per channel has to be the
    same.
    > 16 GB support with future memory modules
    LAN
    10/100/1000 MBit/s Intel® 82579 V
    BIOS version
    AMI Aptio 4.6
    BIOS features
    BIOS Flash EPROM update by software
    Recovery BIOS
    Unified Extensible Firmware Interface (UEFI)
    Audio codec
    Conexant CX20642
    Audio features
    Internal speaker supports audio playback, High Definition audio, 5.1 surround sound

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Зареждане на батерия.
    От jorokst във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 10-11-13, 14:33
  2. Бавно зареждане на WIN
    От taralion във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 09-01-08, 14:24
  3. батерии АА ААА зареждане
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-12-05, 21:57
  4. Windows - Зареждане
    От TopBG във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 16-12-04, 09:27
  5. Зареждане на Li-Pol
    От PPechev във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 13-11-03, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе