Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 548
Like Tree57Одобрявам

Покупка на SSD + HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #211

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Препоръчайте някое надеждно SSD, за малко пари. Ще се ползва на стара конфигурация на дъно ASUS M3A, има закачени 2 HDD и DVD/RW. Може би след време ще отиде в по-нова конфигурация.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #212

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Вземи Samsung 860EVO.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #213

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Другите производители на солид стайдж не стават ли, че всеки предлага Самсунг 860 ЕВО. И мислех нещо от сорта на 120ГБ.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #214

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Искаш нещо свръх евтино. Тогава за 50 -ина лева Adata SU650. Иначе Samsung са единствения т.нар. in-house производител.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #215

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    досега единствените две SSD-та, които мистериозно са сдали багажа (едното след 3 месеца домашна употреба, а другото след 3 дена в същия комп след сервизната подмяна), са AMD 240 GB

    миналата година, на познат клиент
    проучих кой ги произвежда за AMD и след като разбрах, се видя, че не са "бай иван ет" от гаража зад блока
    просто кофти късмет

    нито едно от останалите, които взимам за себе си, приятели, познати, фирми и т.н., независимо от марката, не е дало повод да кажа "бягайте от ХХХ, взимайте УУУ" (където УУУ примерно да клони към самсунг, крушъл, интел и т.н.)

    на смехотворната цена 240 гиги <<<100 лева, не мисля, че човек има какво толкова да му мисли за марка...
    така или иначе всеки УМЕН човек си прави бекъп, независимо дали е на HDD, HDD+SSD или само на SSD....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #216

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Дъщерната на Toshiba OCZ прави SSD-та с марката AMD. RAM с марката AMD се произвежда от американската Dataram.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #217

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Аз си харесах това ADATA XPG SX950U ASX950USS-120GT-C 120GB SATA 3 (6Gb/s) 560r / 520w - 120ГБ.
    Не знам има ли смисъл да вземам 240 ADATA XPG SX950U ASX950USS-240GT-C 240GB SATA 3 (6Gb/s) 560r / 520w

    Някой да има конкретни впечатления?

    Или други предложение дори места от където да купя.
    Този пост е редактиран от ntool; 15-01-19 в 17:23.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #218

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Зависи за какво го ползваш. На някои и под 60 GB им стигат, на други и 500 са им малко. Прецени си какви програми/приложения ще се качват на него, имаш ли втори диск за съхранение на данни, примерно ако качваш и игри или филми свободното място ще свърши много бързо. Виж и тук за цени:
    Никем Нет - HDD хард дискове. EXCELSTOR, SEAGATE, HITACHI, WD. ATA 133, SATA и външни дискове.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #219

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Гнусмас са за предпочитате при SSD, казвам го въпреки, че ги ненавиждам като производител на битова техника и електроника, но няма как на бялото да се каже черно. Когато става дума за памет, Samsung са най-доброто, 960 EVO е повече от чудесен избор.
    От другите "производители" Crusial са прилични (все пак зад тях стои intel), след покупката на San Disk от WD и последвалото ребрандиране, то WD също са отличен избор (черната серия си е пушка).
    В ниския клас - Transcend, ADATA, реално човек трябва да прочете преди да купи. Ревюта има много, четеш и избираш. Винаги има риск да попаднеш на дефектна партида, както кингстаните от черния петък на румънците, но пък за какво е гаранцията
    Относно обема, мисля, че е ясно, но все пак, за да работи едно SSD добре, то трябва да е пълно до половината от обема, минеш ли половината скоростта пада и започват драми, разбира се много зависи от контролера и драйвера, но хубаво да се има в предвид. Ако ти трябва SSD за 60GB инфо, купуваш 120 GB, но цените падат и не виждам причина обема да не е поне 250GB, пък и по-голям обем = по-висока скорост
    Колкото до НИКЕМ, не че нещо, но с тези не бих искал да имам вземане - даване. Има далеч по-читави фирми, а и разликата в цените не е кой знае колко, че за няколко спестени левчета в случай на проблем да береш ядове.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #220

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Какво имаш в предвид "...кингстоните от черния петък при румънците...", че сложих един А400 на един лаптоп и нещо не ми хареса. Даже един ssd бенч ми изписа " ...сигурни ли сте , че сте свързали този диск към sata3 порт..."

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #221

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Хубавото на Samsung е че чрез софтуера може да се увеличат провизиите, докато при другите марки обикновено е фиксирано на стандартните 7 % и не могат да се променят..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Аз си харесах това ADATA XPG SX950U ASX950USS-120GT-C 120GB SATA 3 (6Gb/s) 560r / 520w - 120ГБ.
    Не знам има ли смисъл да вземам 240 ADATA XPG SX950U ASX950USS-240GT-C 240GB SATA 3 (6Gb/s) 560r / 520w

    Някой да има конкретни впечатления?

    Или други предложение дори места от където да купя.
    SX950U е с анонимно TBW, по-добре се насочи към SU900 . Поне има с 8 GB повече памет и е с известно TBW.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какво имаш в предвид "...кингстоните от черния петък при румънците...", че сложих един А400 на един лаптоп и нещо не ми хареса. Даже един ssd бенч ми изписа " ...сигурни ли сте , че сте свързали този диск към sata3 порт..."
    То като работи SSD-то , може да съдиш за ssd бенча, който си мисли ,че у-вото не работи.

    - - - - - - - - - -

    Може да се каже ,че Micron изрита Intel от бизнеса с NAND,въпреки твърденията на последните.
    Response to Micron’s Intent to Purchase Intel’s Interest in Joint IMFT Venture

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #222

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Western Digital почнаха сами да си правят контролерите за своите SSD-та , а NAND е от техния joint venture с Toshiba Memory Corporation.Ето го последния WD Black---->
    WD BLACK SN750 NVMe SSD.

    Комбинацията от Psion контролер и NAND Toshiba е любима комбинация на много производители. Ето от Gigabyte.
    UD PRO 512GB
    UD PRO 256GB
    AORUS RGB M.2 NVMe SSD 256GB
    AORUS RGB M.2 NVMe SSD 512GB

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #223

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Бенча работи, но дава много ниски резултати.
    И на самия лаптоп се усеща, че нещо се бави. Много малко е подобрението в бързодействието в сравнение с оригиналният, който като го извадих се оказа WD.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #224

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Бенча работи, но дава много ниски резултати.
    И на самия лаптоп се усеща, че нещо се бави. Много малко е подобрението в бързодействието в сравнение с оригиналният, който като го извадих се оказа WD.
    Така е с така наречените DRAMless .От една друга тема ,колко ти е голям потребителския профил?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #225

    Отговор: Покупка на SSD + HDD

    Същият бенч на настолният комп с adata 240gb дава отлични резултати според теста. Не знам, може от нещо друго да е, процесор, малкото ram 4gb, виндоса.
    За профила не разбрах за какво става въпрос.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 37 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при покупка на 42'LCD TV
    От DejaVu във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 07-03-15, 02:17
  2. Покупка на нов ТВ
    От Martin Gugutkov във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 17-12-14, 21:41
  3. Покупка на Е12-NKE-W
    От tonibgbg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 21-07-12, 12:11
  4. NOTEBOOK покупка
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-08-06, 10:49
  5. GSM покупка
    От connect във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 23
    Последно: 15-06-06, 00:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе