Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 66
Like Tree11Одобрявам

Рутер за ТВ с външен Хард

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #16

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Ок, пиши тук ако измислиш някакво удачно решение, че 300+ лв. нагоре за рутер не ми се дават за апартамент 50 м2.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #17

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Значи.. хард диска ми е с раздвоено USB,т.е. може би,може да се включи и в рутера и в компютъра едновременно,не съм пробвал,просто го давам като идея,за това,което искаш да направиш...
    Това не е "разклонител" на USB, а допълнително захранване.

    По темата .... за това, което искаш да направиш е нужен NAS с торент клиент, както спомена колегата. Може и с медиен плеър на Андроид например+торент клиент и в него да мушнеш HDD/SSD. А с рутера пак става, но е доста по трудно(невъзможно според мен, че и да е стабилно) да се подкара торент клиент на машинка под ~250лв..

    Ако успееш с рутер ще ми е интересно дали се получава добре. От старите модели TP-Link WDR4300 мисля се подкарвало. Но за нови модели не съм се интересувал.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #18

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Не съм сигурен, че си разбрал идеята ми. Ще обясня пак, извинявам се ако пък аз не съм разбрал нещо.

    Идеята ми е да използвам стационарния компютър за избор на филми и свалянето им с торенти в/у външния хард диск. Като той е поставен в рутера за да не го премятам постоянно от компютъра на телевизора. Така след като филма се изтегли да го гледам от външния хард и да изключа компютъра. Идеята е да се получи нещо като НАС. И когато хард диска не се използва да се изключва.

    Мисля, че това ако проработи много хора, ще го предпочитат като метод за гледане на филми. Другия плюс е, че ще могат да се гледат филми и от други телевизори.

    Това с медийният плейър също е вариант, до колкото разбирам той обезсмисля стационарния компютър. Но с телевизор андроид май и това се обезсмисля...
    Този пост е редактиран от ntool; 09-01-19 в 16:04.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #19

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Ползвам Xiaomi Router 3G WiFi Repeater 2.4G/5GHz Dual 1167Mbps със фърмуер на padavan (той май е правен за асуси, но аз не съм си купувал никога) и нещата, които искаш си работят, аз съм така от години. Дори не ти е нужен компютър, от телефон става. Единствено това с изключването на харда не съм сигурен дали работи, аз не го изключвам. Има някаква настройка за харда за пестене на енергия, но според мен, това повече вреди на харда, от колкото да го съхранява. Има и за демонтиране на харда, изключва го (като във Уйндоус) обаче, след това за да го включиш, трябва да го изключиш от порта и пак да го вкараш (като във Уйндоус :D) На теб може да не ти хареса, понеже има само 2 лан порта, на мен ми стига.
    Намира се в олх даже е с инсталиран фърмуер на падаван, но по-трудно, повечето пъти е Xiaomi Router 3 WiFi Repeater 2.4G/5GHz Dual 1167Mbps, без G в името, която версия е със 100 мегабитови портове.

    Едит: Сега за да съм обективен не очаквай чудеса. Сваля торенти с около 5-7 МБ/с не с 10 (толкова му може процесора, оптимизиран е за рутиране, не за торенти) не гледам 4К, но с фулхд, няма грижи, включително и с 25-30 ГБ блуреи.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 09-01-19 в 18:44.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #20

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Ползвам Xiaomi Router 3G WiFi Repeater 2.4G/5GHz Dual 1167Mbps със фърмуер на padavan (той май е правен за асуси, но аз не съм си купувал никога) и нещата, които искаш си работят, аз съм така от години. Дори не ти е нужен компютър, от телефон става. Единствено това с изключването на харда не съм сигурен дали работи, аз не го изключвам. Има някаква настройка за харда за пестене на енергия, но според мен, това повече вреди на харда, от колкото да го съхранява. Има и за демонтиране на харда, изключва го (като във Уйндоус) обаче, след това за да го включиш, трябва да го изключиш от порта и пак да го вкараш (като във Уйндоус :D) На теб може да не ти хареса, понеже има само 2 лан порта, на мен ми стига.
    Намира се в олх даже е с инсталиран фърмуер на падаван, но по-трудно, повечето пъти е Xiaomi Router 3 WiFi Repeater 2.4G/5GHz Dual 1167Mbps, без G в името, която версия е със 100 мегабитови портове.

    Едит: Сега за да съм обективен не очаквай чудеса. Сваля торенти с около 5-7 МБ/с не с 10 (толкова му може процесора, оптимизиран е за рутиране, не за торенти) не гледам 4К, но с фулхд, няма грижи, включително и с 25-30 ГБ блуреи.
    Потвърждавам написаното.Имам ASUS AC68U,купен за 240 кинта преди 3 години от Емаг,когато имаше реален BlackFriday.Имам закачен 2'5 ,1000 гб. хард закачен за usb 3.0 порта .През менюто на рутера го правиш media server .После от същото меню можеш да направиш да ти сваля торентите на закачения диск.Виждат го и плейват от него 2 бр. 46h7000 Samsung , 1бр. 55h8000 Samsung ,1 бр.65 xe8577 . Самита с вградения плейър,Сонито с каквото си избереш.Самитата са стари и х.265 не плейват,Сонито всичко.Субтирите при Самитата са от вградения,при Сони от каквото ти харесва.Няма опция за спиране на харда от рутера или от където и да е,но можеш да си изключваш лаптопа.
    ntool одобрява това.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #21

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    ...Bиждaт гo и плeйвaт oт нeгo 2 бp. 46h7000 Ѕаmѕung , 1бp. 55h8000 Ѕаmѕung ,1 бp.65 хе8577 . Caмитa c вгpaдeния плeйъp,Coнитo c ĸaĸвoтo cи избepeш.Caмитaтa ca cтapи и x.265 нe плeйвaт...
    Моя H7000 възпроизвежда х265 без проблем, с изключение на тези които са 10bit. (През Serviio, без прекодиране)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #22

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Потвърждавам написаното.Имам ASUS AC68U,купен за 240 кинта преди 3 години от Емаг,когато имаше реален BlackFriday.Имам закачен 2'5 ,1000 гб. хард закачен за usb 3.0 порта .През менюто на рутера го правиш media server .После от същото меню можеш да направиш да ти сваля торентите на закачения диск.Виждат го и плейват от него 2 бр. 46h7000 Samsung , 1бр. 55h8000 Samsung ,1 бр.65 xe8577 . Самита с вградения плейър,Сонито с каквото си избереш.Самитата са стари и х.265 не плейват,Сонито всичко.Субтирите при Самитата са от вградения,при Сони от каквото ти харесва.Няма опция за спиране на харда от рутера или от където и да е,но можеш да си изключваш лаптопа.
    Външния ти хард деноношно ли е включен към рутера и винаги ли се върти? Как става това да теглиш торенти през рутера?

  10. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #23

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Външния ти хард деноношно ли е включен към рутера и винаги ли се върти? Как става това да теглиш торенти през рутера?
    Външните хардове имат режим за енергоспестяване и трябва да минават в спящ режим след определено време неактивност - не си дал модел на твоя и гадаем може ли да го прави. Вече обясних как се ползва торент клиент transmission - инсталира се entware-ng дистрибуция, базирана на Дебиан, след настройка се инсталират апликации, което позволява използване на торент клиента transmission. Ако вземеш рутер от списъка на поддържаните с asuswrt-merlin, ще ти дам подробни инструкции. За сега се очертава най-удачен моделът ASUS RT-AC68U, въпреки че за такъв бюджет аз бих разкарал външния хард, купил бих NAS за около 150 лв. и един евтин рутер с AC стандарт и гигабитови LAN портове.

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
    pulsedriverbg и Frogst харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #24

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Seagate Backup Plus Slim 2TB - това е модела

  12. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #25

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Имаш опции с приложението Seagate Dashboard да конфигурираш настройките за захранването или изключване след определено време неактивност.

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #26

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    В Padavan фърмуера това са опциите за хдд.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #27

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Asus рутерите са подходящи за това.
    Аз имам RT18 с USB 3 порт. Софтуерът им позволява лесно конфигуриране.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #28

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от vasettoo Виж публикацията
    Имаш опции с приложението Seagate Dashboard да конфигурираш настройките за захранването или изключване след определено време неактивност.

    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
    Да инсталирах го но това е при положение, че външния хард е закачен за Windows устройство лаптоп или настолен компютър.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kod Виж публикацията
    Asus рутерите са подходящи за това.
    Аз имам RT18 с USB 3 порт. Софтуерът им позволява лесно конфигуриране.
    Има ли опция за заспиване на външния хард диск. Като цена е доста приемлив вариант ако има тази опция мисля, че ще е перфектния вариант за споделяне на филми през мрежата за домашни условия.

  17. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #29

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Да инсталирах го но това е при положение, че външния хард е закачен за Windows устройство лаптоп или настолен компютър.

    - - - - - - - - - -



    Има ли опция за заспиване на външния хард диск. Като цена е доста приемлив вариант ако има тази опция мисля, че ще е перфектния вариант за споделяне на филми през мрежата за домашни условия.
    Това прочетох във Федора форума, а ти можеш да го пробваш:
    I had to connect the unit directly to my PC running Windows 7, run the Dashboard software to configure the unit to spindown after 10 minutes of no use. That setting is then flashed into the controlling firmware. Then hooking the unit back up to the router, it spins down after 10 minutes of no disk access, and the unit stays cool. That setting remains permanent across total shutdowns and reboots.
    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #30

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Със сигурност ще пробвам и ще пиша за резултата. Благодаря за информацията!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен хард диск
    От popov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-16, 08:16
  2. blu ray от външен хард
    От vandu във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-15, 21:41
  3. външен хард
    От xikiro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-13, 13:08
  4. ТВ и външен хард
    От ivanxxx във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-13, 17:56
  5. външен хард към tv
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 13-08-12, 12:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе