Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66

Рутер за ТВ с външен Хард

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #46

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    То и моя рутер го дават по спецификации , че няма гигабитов порт , но като е хубава връзката по оптика върви с гигабитова скорост по WiFi :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #47

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Моето сони се връзва на 144 мбс към рутера, което прави 72 мбс реална скорост, махаме и към 10 процента оувърхед и става реално 60-65 мбс максимално достижима скорост. Аз см на 2.4 гхц. Затова те питах от статус страницата на рутера или тв. да видиш договорената скорост между устройствата. Но може би единственият начин да се гледат такива битрейти е усб порта.

  4. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #48

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Защото, както написах, на Samsung-а ми през същата 5GHz мрежа няма проблем с 4K филмите... а на кабелна връзка същият Samsung буферира въпросните 4K филми. На LG също буферира през LAN.

    Някой ако може да ми каже с кой софтуер да гледам трафика в реално време. От самия рутер намирам само Traffic Statistics, но не показва информация за скоростта на връзката.
    Този пост е редактиран от Frost; 08-02-19 в 13:09.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #49

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Това само с Плекс ли опитваш? Защо ли ми се струва, че проблема може да е там. Опитвал ли си по друг начин?

    На връзка с кабел не би следвало да имаш проблем даже и с 4к мисля.

  6. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #50

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    И през вградения плеър от DLNA сървър пак насичат. Нормално е да прекъсват на 100Mbps връзка, тъй като има пикови моменти, в които битрейтът е 100+Mbps.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #51

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Аз лично до сега не съм виждал телевизор на които WiFi му да поддържа по-висока скорост от LAN- порта му. Отделно Не съм чувал дори WiFi на ТВ да е над 100Mbit/s. ... но може и да греша.

    Я кажи точния модел на телевизорите които ползваш.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #52

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    LG B8, Samsung JS8000...

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #53

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Да, поддържат 802.11ас стандарта, но каква е максималната скорост на трансфер никъде не е описано. На теория може да достигне 1000 Мбита, но това зависи от много фактори включително и вида на антените. Високите скорости се постигат с насочени антени и без прегради.

    Пробвай с друг медия сървър, примерно Serviio, а и просто за проба не пречи да ги вържеш с кабел за да имаш база за сравнение. На един и същи филм кйто си забелязал че насича по WiFi.

  11. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    997
    #54

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Вече се отклонявам от заглавието на темата, ама...

    Тествах отново, защото вече се загубих в хилядите спомени от различни комбинации... Тествах и с кабел, и през 5GHz Wi-FI. През Plex (на телевизора ползвам XPLAY - неофициален клиен за PLEX) си имаше прекъсване и по двата начина. После пробвах от DLNA сървър през вградения плеър на телевизора и нямаше проблем нито по кабел, нито безжично. За теста ползвах Transformers Dolby Vision с Overall bit rate: 69.6 Mb/s. Интересно, че на Samsung-а не прекъсваше през Wi-Fi, когато се ползва PLEX, а на кабел прекъсва... Но може и да е било нещо моментно, вече и аз не знам. Serviio не ме устройва, защото е просто DLNA сървър. PLEX ми харесва заради опцията да се ползва отделно приложение като клиент, да се показват постери, информация за филмите и т.н. А и мога да си наглася субтитрите да са сиви и малки, защото от вградения плеър при HDR субтитрите са бели на максимална яркост и при тъмни сцени доста дразнят. Явно засега ще си ползвам вградения плеър директно през USB, защото вече се "уморих" да чета, да пробвам, да търся решение на проблема...

    edit: и последното, което реших да пробвам е да прегледам настройките на PLEX за мрежата. Премахнах отметката на "Enable HTTP Pipelining" и също дадох disable на Secure connections и о, чудо!... изгледах целия Transformers без нито едно прекъсване през 5Ghz Wi-Fi.
    Този пост е редактиран от Frost; 10-02-19 в 03:21.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #55

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Да се върнем малко в темата!

    Оказа че рутера (Asus AC68U H/W: E1) по подразбиране прави USB 3.0 на USB 2.0 за да намали конфликта между 2.4GHz мрежа, тъй като двете работят на една честота. След премахване на отметката с това ограничение, нещата седят по следния начин:
    Скорост на сваляне от външния хард диск включен към USB 3.0 на рутера през Samba сървър:
    - По LAN 1GBit - около 42 MB/s
    - По WiFi на 5GHz/ac - около 27-28 MB/s

    Според мен скоростта трябва да е пре достатъчна за гледане на филми. За пример: свалянето на филм през мрежа на рутера е 2 пъти по-бързо от това да закача хард диска на USB порта, тъй като е 2.0.

    Явно проблемите с насичането идват от друго естество.

    И тук идва въпроса, дали различните пейъри дават различни резулта или дали самия телевизор не се справя хардуерно със стриймването на филми или самия рутер не стриймва с постоянна скорост... Може би трябва това да се обсъди.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #56

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Да, поддържат 802.11ас стандарта, но каква е максималната скорост на трансфер никъде не е описано. На теория може да достигне 1000 Мбита, но това зависи от много фактори включително и вида на антените. Високите скорости се постигат с насочени антени и без прегради.

    Пробвай с друг медия сървър, примерно Serviio, а и просто за проба не пречи да ги вържеш с кабел за да имаш база за сравнение. На един и същи филм кйто си забелязал че насича по WiFi.
    Точно. Зависи и от обхавата колко е добър. Също от рутера какво може(1x1, 2x2 и т.н.), а и дали ТВ го поддържа всичкото това. И мен мисълта ми бе да опита с друг медиа сървър, защото често Плекс прави най различни проблеми/недомислици.

    Цитат Първоначално публикувано от Frost Виж публикацията
    Вече се отклонявам от заглавието на темата, ама...

    Явно засега ще си ползвам вградения плеър директно през USB, защото вече се "уморих" да чета, да пробвам, да търся решение на проблема...

    edit: и последното, което реших да пробвам е да прегледам настройките на PLEX за мрежата. Премахнах отметката на "Enable HTTP Pipelining" и също дадох disable на Secure connections и о, чудо!... изгледах целия Transformers без нито едно прекъсване през 5Ghz Wi-Fi.
    Супер. Предполагах, че е нещо в Плекс, но кое точно вече ....

    @ntool
    Я пробвай да оставиш да копира от Самбата поне 30-40мин да видиш дали вървят стъбилно скоростите по WiFi и кабел. Обхавата добър ли е?
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 11-02-19 в 17:46.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #57

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Рутера е до телевизора, свалял съм по 30-40ГБ филми, връзката изглежда стабилна няма спадове. По жичната мрежа по някога скороста от 52МБ/с падо до 42МБ/с и държи около 42 стабилно (предполагам стартира заради буферирането така).
    Все още не съм правил тестове с различни плейъри и филми за да постна резултатите. Но по бегли наблюдения без записани резултати зависи с какъв плейър и през кой сървар се гледат филми. Примерно с медия сървър гледам без проблеми 4К.
    Като имам повече наблюдения ще споделя.

    Изчетох доста за съответния рутер и скоростта която поддържа през USB 3.0. Оказа се че не се справя блестящо, според едни USB няма шийлд (shielded), който да го защитава от шумове според други е заради по-слабия процесор. И аз мисля, че е заради слабия процесор на рутера.
    Примерно процесорите са спрямо скоростта за различни рутери седи така:
    AC68U E1 - 2x1GHz - 44MB/s
    AC1900P - 2x1.4GHz - 74MB/s
    AC86U - 2x1.8GHz - 110MB/s
    https://www.smallnetbuilder.com/wire...viewed?start=1

    Като цяло казват че моделите WRT на Linksys са най-добри за тази работа. Други казват че рутера си е рутер и трябва за това да се ползва ако искате сървър, NAS!
    https://www.snbforums.com/threads/as...-speeds.32490/

    Още информация:
    https://www.smallnetbuilder.com/wire...d?limitstart=0
    Този пост е редактиран от ntool; 12-02-19 в 14:09.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #58

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Други казват че рутера си е рутер и трябва за това да се ползва ако искате сървър, NAS!
    Аз от кое време се опитвам да ти го обясня ама ....

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #59

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Реално става за гледане на 4К филми, дори и да ползвам USB2.0, просто очаквах нещо повече. Но за рутер на стойност 250 лв. това ще е. Другите варианти са над 350 лв. Linksis WRT1900 или Asus AC86U. Но не виждам това с какво би подобрило нещата. Странно обаче е, че Asus разполагат с ралични версии рутери държащи се по различен начин като производителност.
    Примерно AC1900P, AC68P се държат доста по стабилно (що се отнася до сторидж на външен хард) от U серията (AC1900U, AC68U) а P може да се купи единствено в BEST BUY в Америка...
    Другото което може би, ще трябва да ползвам е хард с външно захранване.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #60

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Или с медиа плеър за около 120тина лева и рутер за 30лева ....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен хард диск
    От popov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-16, 09:16
  2. blu ray от външен хард
    От vandu във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-15, 22:41
  3. външен хард
    От xikiro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-13, 14:08
  4. ТВ и външен хард
    От ivanxxx във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-13, 18:56
  5. външен хард към tv
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 13-08-12, 13:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе