Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 66
Like Tree11Одобрявам

Рутер за ТВ с външен Хард

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #31

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от ntool Виж публикацията
    Не съм сигурен, че си разбрал идеята ми. Ще обясня пак, извинявам се ако пък аз не съм разбрал нещо.

    Идеята ми е да използвам стационарния компютър за избор на филми и свалянето им с торенти в/у външния хард диск. Като той е поставен в рутера за да не го премятам постоянно от компютъра на телевизора. Така след като филма се изтегли да го гледам от външния хард и да изключа компютъра. Идеята е да се получи нещо като НАС. И когато хард диска не се използва да се изключва.

    Мисля, че това ако проработи много хора, ще го предпочитат като метод за гледане на филми. Другия плюс е, че ще могат да се гледат филми и от други телевизори.

    Това с медийният плейър също е вариант, до колкото разбирам той обезсмисля стационарния компютър. Но с телевизор андроид май и това се обезсмисля...
    С медиа плеъра наистина обезсмисляш PC-то за тази насока на употреба. Също докато теглиш филми и слушаш музика от него.... ТВ-то може да е изключено. Сега дали друго ТВ може да го достъпи по мрежа тепърва ще трябва да тествам, че ми стана интересно и на мен С някое приложение би трябвало да се случат нещата.

    А иначе каква е причината да не искаш PC-то да работи? Защото с едно Servio също ти се решава казуса?

    За мен точно NAS би ти свършил работа. Не знам какво се чудиш и въртиш още?
    Както са ти подсказали и по горе .... добре е да провериш каква ще е скоростта на сваляне към рутер с HDD или NAS. Да не се окаже, че ти идва бавно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #32

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Причината е, че вече разполагам с външен хард диск. Идеята е докато гледам филми да не се налага да включвам компютъра. Все пак ТВто има операционна система. А ако намеря рутер за цена около 100 лв, който да върши работата става идеално.
    Какво имаш предвид Servio?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #33

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Servio се инсталира на PC и става медиен сървър. Не че Win10 няма вградена опция, но е малко по трудно за подкарване.

    Викаш имаш копче ... сега балтона

    Щом имаш диск и ТВ с Андроид може направо там да извършваш всички операции. Една безжична клавиатура+мишка и .....
    Ако свържеш диск към рутер, за да стане NAS, единствения + който виждам е че ако успее да заспива диска ще работи по малко часове. Може да дойдат обаче ред минуси.
    Излишно си усложняваш живота според мен. Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #34

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от vasettoo Виж публикацията
    Това прочетох във Федора форума, а ти можеш да го пробваш:


    Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
    Потвърждавам! Настроих го да заспи след 5 мин неактивност. Става и на ТВ-ра. Дори лед лампичката притъмнява леко след заспиване. Ако искаш да гледаш нещо се събужда.

    Това заспиване може ли да повреди хард диска по някакъв начин?
    Този пост е редактиран от ntool; 11-01-19 в 09:00.
    vasettoo одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #35

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    На андроид ТВ, не работи заспиването на харда! Дори след "изваждането" му софтуерно.
    Този пост е редактиран от ntool; 14-01-19 в 08:58.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #36

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Не е добре да се включва и изключва често, по-добре е да работи постоянно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #37

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    А когато се наложи да го извадя а той работи (усеща се че се върти, защото не мога да го изключа по никакъв начин) вредно ли е?

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #38

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Цитат Първоначално публикувано от dudi4ek Виж публикацията
    Потвърждавам написаното.Имам ASUS AC68U,купен за 240 кинта преди 3 години от Емаг,когато имаше реален BlackFriday.Имам закачен 2'5 ,1000 гб. хард закачен за usb 3.0 порта .През менюто на рутера го правиш media server .После от същото меню можеш да направиш да ти сваля торентите на закачения диск.Виждат го и плейват от него 2 бр. 46h7000 Samsung , 1бр. 55h8000 Samsung ,1 бр.65 xe8577 . Самита с вградения плейър,Сонито с каквото си избереш.Самитата са стари и х.265 не плейват,Сонито всичко.Субтирите при Самитата са от вградения,при Сони от каквото ти харесва.Няма опция за спиране на харда от рутера или от където и да е,но можеш да си изключваш лаптопа.
    Здравейте, да съживя темета с резултата до тук.
    Взех Asus AC68U - HW.rev. E1 - 2x1000Hz CPU. (Искаше ми се да е B2 че процесора е 2x1400Hz но това ми докараха)

    Направих тестове, за да вървят гладко 4K филми трябва да се гледат през медия сървър upnp, през самба сървър насичат. През Медия сървър проблем са субтитрите не ги чете (ползвам Archos) хубавото е че може да ги тегля онлайн. Трябва да потърся и други решения. Направи ми впечатление, че докато гледам филм (FullHD в случая) от време на време се получава едно цифрово размазване за част от секундата (не знам дали е заради връзката или от самия плеър (харда закачен на ТВто няма такива проблеми)

    Забелязах че скоростта на сваляне през самба на лаптопа ми е много ниска и е без значение на кой USB порт 2.0 или 3.0 (примерно харда закачен на лаптопа е от 100-110MB/s)
    Резултати от скоростта на трансфер през двете USB-та са:
    USB 2.0 - read / write: 20 MB/s / 18 MB/s
    USB 3.0 - read / write: 20 MB/s / 18 MB/s (по ранно измерване 25 MB/s / 20 MB/s)

    Четох, че скоростта зависи от бързината на процесора...
    Този пост е редактиран от ntool; 05-02-19 в 09:40.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #39

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Марка и точен модел на лаптопа? Скоростта на четене/запи през USB2 е около 30 мегабайта/секунда, теоретично 480 мегабита делиш на 8 за мегабайти и след това полученото ти е максимум в двете посоки, като го разделиш на 2 се получава реалната максимална скорост около 30 мегабайта. Тествах на USB HDD с USB3 кабел, като го закача на USB2 чете с около 32 мегабайта/секунда. На USB3 е около 10 пъти повече. Samba трансфера как го тестваш? Ако е през WiFi, там е възможно скоростите да са много ниски, зависи от много неща.

    https://superuser.com/questions/3172...a-usb2-0-drive
    https://www.pcworld.com/article/2360306/usb-3-0-speed-real-and-imagined.html

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    319
    #40

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    https://www.smallnetbuilder.com/wire...viewed?start=1

    От това ревю май става ясно.
    Въпреки че моя рутер е с по нова хардуерна версия и би трябвало тия проблеми да са изчистени. Там пишат че има и друго ограничение на скоростта, нещо софтуерно но не ми стана ясно. Ако има някой който да разбира повече моля да пише.

    Другото което е че процесора на рутера е на 100% за двете ядра при трансфера и описаните скорости по-горе.

    Лаптопа е с ac 5GHz 886 Mbps мисля, аз съм единствен на 5GHz мрежа.
    Този пост е редактиран от ntool; 05-02-19 в 13:54.

  13. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #41

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Да използвам, ако не е проблем, и аз темата... С новия телевизор си купих и нов рутер TP-Link AC1200 Archer C5 V4 с цел да мога да гледам 4K филми през PLEX. Телевизорът и рутерът са в различни стаи, но ги дели само една тухлена стена, като рутерът е до въпросната стена и се пада срещу телевизора. Има засичане/буфериране филмите с по-висок битрейт (50-60+ Mbps), пробвах с различни настройки на 5GHz мрежа, но без ефект. Живея в къща и около мен няма други мрежи, така че радиофонът е чист като цяло . Дори преместих рутера в същата стая близо до телевизора за тест и пак се получаваше същото. Сървърът върви от лаптопа ми, който е свързан с кабел на 1Gbps. Върнах всичко по мястото както си беше и после се сетих да направя ресет на рутера, само му настроих име и парола на мрежите без нищо друго и реших пак да тествам, но пак засичаше. Преди малко направих тест и на Samsung-а, като го сложих в стаята, където е рутера и пуснах същия филм отначалото и го оставих да върви, около 25-30 мин. вървя без проблем и го спрях, пуснах и друг филм, пак вървеше без проблем... Забравих да уточня, че закачих и харддиска към рутера и пробвах през неговия Media сървър, но пак засичаше/буферираше на LG-то. И сега се чудя дали да пробвам с друг рутер... От тези долу дали ще има някой, който да ми върши работа? Моят го взех за 68 лв., но мога да го върна...

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,173
    #42

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Най-лесно - свържи го с кабел.

  16. Member Аватара на dzver
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    194
    #43

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Пробва ли да смениш канала?
    На каква скорост се връзва тв?
    На 2.4ghz мрежа пробва ли го?
    Гугъл? - https://www.google.com/amp/s/amp.red...ampf=undefined
    Frost одобрява това.

  17. Member Аватара на Frost
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    999
    #44

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Пробвах да сменям канали, честотната широчина на канала, с парола, без парола... На 2.4GHz е по-зле даже. С кабел не става, портът на телевизора е само 100Mbps. В гугъл търсих решения, но не се сетих да търся проблем свързан с телевизора, а търсих за различни настройки и решения при самия рутер. Сега ще пробвам това решение. Също, има ли начин да се замери скоростта на локалната връзка, а не на интернета? Замерването на интернет връзката не ми върши работа, защото съм на 20Mbps.

    edit: няма я опцията за изключване на listening mode в Screen Share, както и много други ползватели на модели 2018 са написали. Също и другата опция Quick Start съм я изключил още при първоначалната настройка. Ясно е, че не е от рутера проблемът...
    Този пост е редактиран от Frost; 06-02-19 в 17:29.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #45

    Отговор: Рутер за ТВ с външен Хард

    Не занам защо си мислиш че по WiFi ще постигнеш по-голяма скорост и надежднаст на връзката отколкото по кабел?!?
    И аз имам рутер който се води 450Мбит/с на WiFi no повече от 10МБ/с (което реално е около 100Мбит/с) не съм го виждал да прави.
    VanDan и pulsedriverbg харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Външен хард диск
    От popov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 26-03-16, 08:16
  2. blu ray от външен хард
    От vandu във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-15, 21:41
  3. външен хард
    От xikiro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-01-13, 13:08
  4. ТВ и външен хард
    От ivanxxx във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-13, 17:56
  5. външен хард към tv
    От simo11 във форум Телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 13-08-12, 12:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе