Резултати от 1 до 1 от общо 1

Въпрос за автоматично реле / ​​прекъсвач

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #1

    Въпрос за автоматично реле / ​​прекъсвач

    Здравейте,

    Извинете ме ако това не е правилния раздел, но не видях къде другаде да го сложа.

    Искам да "тунинговам" акумулаторния джип да детето, като му сменя стандартните 12V 12000 RPM мотори с нови по-мощни 12V 35000 RPM.

    До момента съм направил следните неща:

    - замених стандартния 7Ah акумулатор с два нови 12V 18Ah тягови акумулатора свързани успоредно.
    - замених старата силова "паяжина" с нови 6 квадрата силови кабели.
    - байпасирах remote control модула за управление на колата, тъй като той е разчетен за само 16А ток.
    - замених старите два задвижващи редуктора + електромоторите с нови два редуктора + електромотори.
    - сложих едно 40А реле, през което да се включва/изключва двигателите, за да не преминава огромен ток през контактния ключ, педала на газта и копчето управляващо хода напред/назад на колата, тъй като всичките тези елементи са разчетени за до 16А.

    Всичко хубаво, колата се движи без проблеми, обаче правейки всичките тези промени се сетих, че съм забравил да подсигуря новите електромотори от пренатоварване (преминаване на ток с огромна големина).

    При текущата ми схема на свързване 40A реле е единствената "защита". В случай, че тока стане над 40А това реле ще изгори.

    За да не се стигне до такава ситуация се сетих, че мога да използвам "Automatic Reset Relay Fuse" или като на други места го пишат "Therma Switch Circuit Breaker". Ето го как изглежда:



    За да може, когато моторите се претоварят този прекъсвач/защита да изключи, спирайки движението на моторите. След което когато детето си махне крака от педала на газта, защитата да включи и съответно при последващо подаване на газ моторите да заработят отново.

    Въпроса ми е следния - как се казва този елемент на български или от къде мога да намеря в България подобен прекъсвач/предпазител?

    Търсих с google, но не успявам да го открия като "автоматичен прекъсвач", "термо реле", "автоматично термо реле" и т.н. фрази които ми дойдоха в главата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос за реле на фурна Фагор.
    От helix във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 05-12-18, 21:16
  2. Прекъсвач за бойлер
    От mousy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 106
    Последно: 05-02-18, 10:49
  3. старият прекъсвач замина имам нужда от нов
    От opit във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 27-04-11, 11:04
  4. Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-09, 18:42
  5. Прекъсвач за светлодиоди
    От GATER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-05, 02:04

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе