Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 107
Like Tree60Одобрявам

Прекъсвач за бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    9
    #1

    Прекъсвач за бойлер

    Здравейте,
    Наложи се да сменя бойлера, тъй като протече. Старият беше Flamina, с копче за включване на самия корпус. Реших новият да не е българско производство, взех 80-литров на Gorenje. Най-отдолу има въртящ се бутон, чрез който се регулира температурата. Проблемът е следният: Независимо на каква позиция е завъртяно това копче, бойлерът работи еднакво. Дори да го завъртя на режим против замръзване, пак си загрява водата до определена температура и на практика винаги има топла вода. Иначе лампичката светва и угасва. Проблемът е, че не мога нито да го изключа да загрява изобщо (когато ме няма вкъщи няколко дни), нито да намаля температурата(което, предполагам, ще ми е нужно през летния сезон). Засега го изключвам от предпазителя на централното табло. Но това едва ли е правилно. В книжката с инструкциите пише, че е необходимо да се монтира допълнителен прекъсвач. Самият бойлер е в банята, но не се мокри с вода. Какъв трябва да е този прекъсвач, какви са опциите за монтаж (някак не ми се иска да пробивам стената, за да минава кабел) - изобщо от гледна точка на безопасност и ефективност какво следва да направя, преди да извикам техник (бойлерът е съвсем нов и гаранционен, но предполагам без монтиран прекъсвач няма да ми уважат гаранцията)?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #2

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    А.....ти бойлерно табло пред вратата на банята нямаш ли?

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Не всеки живее в соц. блок.
    Kasap, Mega и mirandi харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    9
    #4

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от ttanev Виж публикацията
    А.....ти бойлерно табло пред вратата на банята нямаш ли?
    Не, нямам

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #5

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Ами слага се един прекъсвач преди бойлера които прекъсва както и фазата така и нулата.Достатъчен ти е 13А или масово 20А.Има вход за нула и фаза и изход пак за нула и фаза към бойлера.Спомням си че в практикер продават такива заедно с квадратна кутия за външен монтаж но те са 45А но пак ще ти свърши работа.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #6

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Това Gorenje много странно се държи, според мен!
    Как няма да можеш да регулираш температурата и да го настройваш примерно на режим против замръзване (+5; +7 градуса)?
    За какво ти е тогава този термостат?
    Или е повреден новият бойлер или не е свързан правилно. Второто е и опасно за живота, освен дискомфорта, който ти създава с изключването.

    И не е задължително да си в соц-блок, за да имаш прекъсвач на бойлера в антрето, примерно.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 08-12-15 в 20:15.
    ttanev одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Вързан е по същия начин като стария бойлер, който също нямаше прекъсвач. Възможно ли е този прекъсвач да не се монтира в кутия в антрето, за да не се налага да се пробива стената, а да е в близост до самия бойлер, в банята?
    Към бойлера е свързана ел.печка (така беше и старият)

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mousy; 08-12-15 в 21:15.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #8

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Не е щом казваш, че не се мокри.Въпроса е да ти е удобен на теб.
    Това, което сте направили, не е от най-правилните начини за връзване.Да не говорим, че на тази печка й трябва ДТЗ.
    Този пост е редактиран от avenger; 08-12-15 в 21:40.
    mirandi одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от mirort Виж публикацията
    Не е щом казваш че не се мокри.Въпроса е да ти е удобен на теб.
    Това което сте направили не е от най-правилните начини за връзване.Да не говорим че на тази печка и трябва ДТЗ.
    Хм, свързването е по схемата в книжката на бойлера, а и старият бойлер беше вързан по същия начин. Сложени са 2 кабела - предполагам, за удължаване, като клемата е обвита с изолирбанд. Печката беше сложена на стария бойлер няколко години по-късно, като нямам спомен дали тези 2 кабела са слагани заради нея, но предполагам, че са за това.
    По принцип не държа толкова на печката и ако се окаже опасна - спокойно мога да я изключа от бойлера и да не я ползвам.
    За ДТ3 разбрах само, че е защитен прекъсвач, но не ми е ясно къде точно трябва да се монтира в случая (ако реша да запазя печката) и какъв точно трябва да е.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    121
    #10

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Няма соц няма моц.......има си правила при изграждането на сградна инсталация които преди (в соца) се спазваха за разлика от сега. А пък това с печката няма да коментирам. .....
    Еди, mirandi и mirort харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    121
    #11

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Мислете предимно за вашата безопасност и тази на децата си.Има решение-добър майстор или поне да не е немърлив.
    Този пост е редактиран от avenger; 09-12-15 в 12:52.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    викай майстор веднага!
    към бойлера не вървят две жици
    питай за някой който да може да ти сложи дефектнотокова защита :
    https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94...B8%D1%82%D0%B0

    бойлерното табло може да ти го сложи и до основното табло не е задължително да е близо до бойлера, трябва просто да ти е удобно.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #13

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Интересно като съветвате човека да слага ДТЗ /която изобщо не е задължителна/, защо не обясните как се слага такава на двупроводна линия.
    Към колегата: Вижда се, че ти си на Вие с електричеството, но от снимките виждам, че трябва веднага да се обърнеш към специалист. Тук са писали основно писатели, а не електротехници.
    Kasap, grischa, ttanev и 1 други харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    9
    #14

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Интересно като съветвате човека да слага ДТЗ /която изобщо не е задължителна/, защо не обясните как се слага такава на двупроводна линия.
    Към колегата: Вижда се, че ти си на Вие с електричеството, но от снимките виждам, че трябва веднага да се обърнеш към специалист. Тук са писали основно писатели, а не електротехници.
    Общо-взето електричеството не ми е силна страна, което не е необичайно, предвид това, че не съм с техническо образование и съм жена TEST
    Старият бойлер е слаган от мъжа ми (вече бивш), който за разлика от мен беше доста наясно с електричеството и електрониката, едва ли би направил нещо наистина опасно.
    Бойлерът го сменихме с 1 съсед, по схемата от книжката, както вече писах, а и старият беше вързан по същия начин.
    Друг въпрос е, че като цяло съм предпазлива и предпочитам да се презастраховам от гледна точка на безопасността - печката ще я разкача, не ми е особено нужна, но за самото свързване на бойлера с мрежата и прекъсвач - не се наемам сама да действам, та ще ми трябва надежден техник или поне някой, който наистина знае за какво точно иде реч. В тази връзка - приемам препоръки за такъв в Бургас

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #15

    Отговор: Прекъсвач за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Интересно като съветвате човека да слага ДТЗ /която изобщо не е задължителна/, защо не обясните как се слага такава на двупроводна линия.
    Към колегата: Вижда се, че ти си на Вие с електричеството, но от снимките виждам, че трябва веднага да се обърнеш към специалист. Тук са писали основно писатели, а не електротехници.
    /то и живота не е задължителен като цяло.../
    моля - обясни как се слага на двупроводна линия дтз? ако искат да живеят ще си преправят инсталацията : ако не - не.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 8 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Източване на бойлер
    От glarus във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 23-06-14, 08:53
  2. старият прекъсвач замина имам нужда от нов
    От opit във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 23
    Последно: 27-04-11, 11:04
  3. Бойлер зануляване
    От drecolli във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 30-12-09, 22:10
  4. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07
  5. Прекъсвач за светлодиоди
    От GATER във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 13
    Последно: 19-07-05, 02:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе