Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Колко често правите Upgrade?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #1

    Колко често правите Upgrade?

    Замислих се преди време, колко пари "наливам" в компютъра си годишно и забелязах нерадостната тенденция към увеличение. И аз не съм от хората, които често правят upgrade. Имам един приятел, който ако не е сложил последния модел видео карта или дъно с "н'нам кви си" RAID възможности не може да спи. Та въпроса ми е какво и колко често сменяте нещо в PC-то си. Не слагам в сметката софтуера , който е "безплатен за лична употреба" [] така да се каже? Аз съм скромен както казах по-горе , движа се в рамките на 120-150 лв/год, основно RAM и/или HDD.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    553
    #2

    Колко често правите Upgrade?

    2-3 години .Шефа ни рече айде де пари нема действайте .Не сам чак такъв маняк, че да го сменям на 6 месеца .

  4. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #3

    Колко често правите Upgrade?

    Aз постоянно, само пари да има.

    Ся тука с Моллов от 1 месец мислим как да измислим, хем с малко пари, хем П4 2.4@3.6 да напраим с Асус Делукс и 566 А-дата памет :Р

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Колко често правите Upgrade?

    Веднъж на две години. Вземам най-доброто за момента (разбира се в разумните ценови граници), настройвам си оптимално системата хардуерно и после само качвам софтуер и ползвам.

    След две години системата е вече морално остаряла, донякъде физически амортизирана и от данъчна гледна точка вече изплатена (имам в предвид амортизационните отчисления). Пускам я надолу по иерархията и си купувам изцяло нова.

  6. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #5

    Колко често правите Upgrade?

    Аз постоянно си купувам нещо за компютъра, без да имам нужда от това "нещо", но .... Например си купих тв-тунер с радио, който въобще не съм си направил труда да монтирам в РС-то. С веб-камерата се наиграх много бързо и съм навил кабела около нея, като е захвърлена в най-далечния ъгъл. Всичко, което върша с РС-то може да се върши на Р166, но аз си ползвам АМД-ХР 1700+ (~1485 МHz) 256 ДДР, 60 GB HD(е, не е кой знае какво). Много рядко, когато играя игри ми минава мисълта за ъпгрейд. Мисълта ми е, че сериозната работа може да се върши на Р166/64/2,5, но повечето хора си засилват РС-тата заради игрите, на първо място и заради новия софтуер, на второ място. т.е. за неща, които нямат нищо общо със сериозната работа.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Колко често правите Upgrade?

    ru-boy, дано не се наложи да направиш нещо на photoshop на п166 [:D].

    шегата настрана, аз сменям целия комп на около година, а междувременно си му слагам разни неща... мисля, че $200-300 годишно е сумата ( без да съм я смятал... просто горе-долу толкова слагам за следващия...)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #7

    Колко често правите Upgrade?

    Аз едно време си бъзиках Photoshop 5.5 на К6 200 без проблем бачкаше

  10. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #8

    Колко често правите Upgrade?

    Постоянно правя разни ъпгрейди. Стигнал съм до 1GB DDR RAM. [] За другото да не говориме... Сметката за тази година ми е около 600 зелени. Миналата година бях по-скромен, а за следващата - не знам. Много ми се иска един Radeon 9800XT...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    622
    #9

    Колко често правите Upgrade?

    С тъга мога да заявя , че непрекъснато нещо слагам в тая бездънна яма, то няма насищане бре... Дори не мога да сметна колко пари съм дал тая година за чарколяци.... имам почти цялата взъможна периферия и не периферия , вече се замислям да ходя някъде да ме заключат докъто ми мине...

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #10

    Колко често правите Upgrade?

    Боби е в щатите доколкото си спомням... Тук следя един аукцион в ebay, за жалост само за щатите е аукциона. Явно няма да имам скоро 9700про

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #11

    Колко често правите Upgrade?

    То и аз там , ама нещо не се изхвърлям много - от време на време по някоя дреболийка , продам нещо в eBay , купя си малко нещо по-добро , абе ей такива работи )

    Та мисълта ми е , че за работа и стария ми компа с Дурон на 750 МХз щеше да ми върши работа ...

    Сега съм се засилил видео да купувам , ама още не виждам голям смисъл []

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Колко често правите Upgrade?

    Правете като мен - като остарее - продайте го на някой краен клиент и със същите пари си купете нещо по-ново на доставни цени - справки бат Kayso & Mr.Mollov ( Mollov - извини ме за "Mr." ) дори 200 МХз да е разликата и от ДДР 333 - на 400 да минете , пак файда , а да не говорим за видеото от МХ200/400 на Мх440 - направо казачок играя

    макар че adobe premiere- та ми не харесва много много новите неща и пак така се влачи

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    123
    #13

    Колко често правите Upgrade?

    Ами засега единственото което съм му купил за година и половина е 256 RAM за около$40 и си смених CPU-то от Дурон@900 на Дурон@1600 за $31. На 14.02.04 ще стане на две години.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #14

    Колко често правите Upgrade?

    За 2 год. и 2-3 месеца съм му зел само 1 писачка за дето съжелявам че е купих 230 лева на вятара.

    Еее друг е въпроса от кой кво съм зел,

    от един си зех 10 ГБ хард Сийгеит и 64 МБ рам

    а от друг още 32 МБ рам.

    Прая му Ъпгрейд без да давам пари. Другата година да се надяваме

    да е по силна от някой познат нещо да изкочи и дъно, процесор

    хехехе бахти и хиента.

    Ся съм с 800 мгц 224 мб рам 30 хард(20гб+10гб) seagate.

    бегачка е щом НФС:Ъ ми върви на 800х600:Medium quality значи още може, пък и Матрицата ми върви, се едно на Р4 2 Гхц.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    17
    #15

    Колко често правите Upgrade?

    NEEE Zatvorete me..

    Towa trqbwa da spre..

    Za nqkoi vav US 200-300$ moje da sa nishto no ne ni pitaite

    kak gi spestqvame tuk vav BG.

    Za 2 godini nqmam absoliutno nishto ot nachalnata si konfiguraciq.

    daje profile ne mi e veren veche..

    sega sam sas

    Gigabyte NForce 2 Ultra

    Athlon XP 1800+(1928fsb333)

    Chaintech Geforce 4Ti 4200 deluxe. 128DDR (250/513)

    1GB... 2x512MB (DDR 333)..

    SB Live 5.1

    abe az sam lud.... loshoto e che go osaznavam sled kato sam si

    opraznil portmoneto

    Realnostta e che ne polzwam pc-to si tolkowa mnogo ..

    samo igrichki.. i nqkoi proektche.. i shte si naloja tozi pat pone

    za 1 godina da se otkaja ot upgradite... !!!

    da e jiv i zdrav compa samo

    EH Sarce iunashko ne trae !!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 43
    Последно: 05-08-13, 23:01
  2. Искате ли да правите игра?
    От MercilesS във форум ИГРИ
    Отговори: 4
    Последно: 14-06-06, 10:27
  3. Колко често играете компютърни игри?
    От Sitron във форум Анкети
    Отговори: 17
    Последно: 20-05-06, 12:45
  4. Колко често ходите на зъболекар?
    От MoPcKu във форум Анкети
    Отговори: 19
    Последно: 04-07-04, 21:08
  5. Колко често го правите... ...не Ремонта!!!
    От king_pin във форум Анкети
    Отговори: 7
    Последно: 10-05-04, 04:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе