Резултати от 1 до 6 от общо 6

За шума в твърдите дискове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #1

    За шума в твърдите дискове

    Здравейте,



    Четох доста теми за HDD и ми направи впечатление, че в повечето се споменава като недостатък шума при работа. Диска ми е Maxtor 40Gb и отначало много ме дразнеше "стърженето" - особено при сканиране за вируси, кеширането на някои игри и т. н. Поразрових се из Нет-а и намерих ето тази програма - Hitachi Feature Tool, http://www.hitachigst.com/hdd/support/download.htm Инсталира се на дискета, boot-ва се през нея, програмата сканира IDE и SCSI шината (да, работи и с SCSI дискове) и извежда списъка с откритите устройства. В настройките на устройството обикновено са достъпни вкл./изкл. на S.M.A.R.T., избор на DMA, настройки за четене и кеширане и най-важното според мен (другото го има и в BIOS) - вкл./изкл. на Acoustic Menagement. Това последното обикновено е изключено, защото иначе при Benchmark-овете излизат по-ниски резултати. Аз ви съветвам да си го включите, независимо с какъв диск работите. При нормална работа разлика в скоростта няма да почувствате, но разликата в шума е голяма. Програмата работи не само при Maxtor дискове, почти всеки съвремемнен диск има такава настройка за шума. Работя в офис с 10-ина компютъра с различни HDD-та и си включих настройката за акустиката на всеки един без проблеми. Едва ли това ще ги направи по-издръжливи, но като им дойде времето, поне ще си заминат тихичко []...



    А някой може ли да ми каже за 20Gb NTFS дял какъв размер на секторите да избера? И по какъв начин се изчислява този размер, така, че да се получи най-малка загуба на пространство? Мисля да си направя един 1Gb дял на FAT 32 за pagefile.sys, hiberfile.sys и кеша на IE, TEMP-а на Win и т.н., а самият Win да е на NTFS. Ако някой знае нещо по въпроса, нека пише, мисля, че за всички ще е полезно да има по-подробна информация от Help-а на Device Menager-а в Windows.



    Успех с програмата и предварително благодаря за информацията!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #2

    За шума в твърдите дискове

    Като форматираш пише , че е най-добре да е по дифолт за размера.А незнам за какъв шум приказваш , но ако си тазгодишен модел ако стърже така ....аз бих го върнал.

  4. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #3

    За шума в твърдите дискове

    Нямах предвид да стърже в буквалният смисъл, просто при кеширането на някои игри (NFSU, Postal 2), особено в комбинация с включена антивирусна програма шумът от диска надвишаваше този от вентилаторите, а след като използвах Ftool почти не чувам шум от диска.

    Знам, че Win дава някакъв размер на клъстерите по подразбиране, но няма гаранция, че прави най-добрият избор.

  5. m
    m е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    10
    #4

    За шума в твърдите дискове

    Programkata naistina e super!!! V momenta HDD-to mi ne izdava absolutno nikakyv shum, raboti estestveno

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    За шума в твърдите дискове

    Добра е наистина , но само са да продадеш скапан диск - оправяш проблема и го шътваш някъде

    предпочитам да дам харда както е и да кажа какво му има .

    а после новия собственик да прави каквото си поиска с него



    Иначе - наистина ценно нещо - дано участниците оценят това.

  7. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #6

    За шума в твърдите дискове

    И аз се чудя с какъв ли размер на клътера се форматират по подразбиране NTFS дяловете?.

    Колкото до избора на дял за временни файлове, чувал съм, че NTFS е по-подходящ от FAT32 при организиране на директории с много на брой и малки файлчета, какъвто е и случая с кеша на браузъра... а що се отнася до temporary files folder, бих препоръчал той да се намира на работния дял със системата, програмите, работните документи и прочие - верно, увеличава се фрагментацията, но един архиватор например може да разкомпресира там временни файлове, а ако целта им е друг дял се налага физически да ги копира там, вместо просто да мести имената им..

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 12:41
  2. Hitachi RAS/RAC-E14H2 - проблем с шума от компресора
    От testboy във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 11
    Последно: 24-03-09, 20:10
  3. CD-RW дискове
    От antons във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 17-05-06, 20:08
  4. Искам да спя - писна ми от шума на РС-то :(
    От PONiC във форум Общ - софтуер
    Отговори: 26
    Последно: 07-06-04, 00:21
  5. Намаляване шума от компютъра
    От ISB във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 14-04-03, 01:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе