Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 64

Термини и съкращения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #16

    Re: Термини и съкращения

    Малко уточнение. Цитата е верен само при тритръбна VRF система. При двутръбните можеш да регулираш температурата и скоростта на вентилатора, но не и режима на работа.
    това не е точно така VRF на тошиба е двутръбна система и всяко тяло може да работи на различен режим с различна температура постига се чрез електронна настройка

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #17

    Re: Термини и съкращения

    Да ама на това му се вика HEAT Recovery и се осъществява с разпределителни кутии ... и в общи линии всички самоуважаващи се производители го предлагат .... само при дайкин съм срещал тритръбна система без да съм запознат в детайли с нея

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    73
    #18

    Re: Термини и съкращения

    [W] - ват, единица за мощност
    [kW] - киловат, 1kW = 1000W

    Wh - ват час - единица за енергия.
    1Wh = 1W * 1h.

    1[Wh] = 3600 [J] джаула. = 860 [cal] калории

    Електромерите измерват консумираната енергия във Wh (или както е по-разпространено, в kWh = 1000 Wh), като интегрират консумираната мощност в продължение на определено време.
    Ако засечете електромера в даден момент и изчислите разликата която дава за определено време ще разберете колко енергия сте изразходили за това време (това правят РД всеки месец, или поне така ни казват).
    Като разделите тази енергия на времето ще получите средната мощност, която се измерва във ватове [W].

    Колкото и излишно да ви се струва това обяснение, явно не е, защото някои хора продължават да делят показанията на електромера на времето и да получават kW/h... Това не са км/ч.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    28
    #19

    Re: Термини и съкращения

    някой може ли да ми обесни какво е I-PAM управление

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #20

    Re: Термини и съкращения

    Съшност и HEAT RECOVERY e tтритръбна система поне в началото между външното тяло и кутиите

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #21

    Re:Термини и съкращения

    "Inching prevention" - някой има ли представа какво точно значи? Според мен това е някакво минимално време на работа на компресора - като защита, не може да изключи преди това време, освен ако ръчно не го изключиш от off.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #22

    Re:Термини и съкращения

    Термина се ползва от производителя на климатици Mitsubishi heavy industries за наименование на задължителното минимално време което трябва да измине от изключването до включването на компресора, това време се явява защита на компресора от чести включвания.

    Inching prevention - от думата inch - разстояние, дистанция - (между две точки).

    В сервизната документация на SRK20ZGX-S доста обяснения са казани с половин уста, написана е за хора познаващи ползваните при климатиците функции. Точно в тази документация е дадено само половината обяснение на функцията, другата половина може да се разбере от другите сервизни документации на същия производител.
    (11) Inching prevention
    When the compressor goes into the thermo operation within 10 minutes since operation start or becomes various dehumidifying operations, the operation is continued with the lower limit speed forcibly.
    (11) Защита от чести включвания
    Когато компресора включи да работи в режим: отопление, обезвлажняване или при операция обезскрежаване, но не повече от 10 минути, следващото тръгване на компресора ще се извърши принудително на ниски обороти.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #23

    Re:Термини и съкращения

    @valen1,
    +1

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #24

    Re:Термини и съкращения

    inching prevention не може да е задължително минимално време от изключване до включване на компресора, защото за моят модел това време е дадено като 10 минути, а той се включва минимум след 3 минути отново.
    За мен това е по-скоро минималното време от включване до изключване на компресора, т.е. компресорът не може да изключи по-рано от 10 минути след като се е включил - това доказват моите измервания.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #25

    Re:Термини и съкращения

    Friquency of ON-OFF cycle (inching prevention 10min)
    НЕ Е
    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    ... наименование на задължителното минимално време което трябва да измине от изключването до включването на компресора ...
    ОЗНАЧАВА
    Цитат Първоначално публикувано от deian
    минималното време от включване до изключване на компресора, т.е. компресорът не може да изключи по-рано от 10 минути след като се е включил
    НАПИСАНО е ON-OFF

    Предварително се извинявам, но ме подразни факта, че на нас винаги нещо ни е криво, че някой (ама разбира се друг) не си е свършил работата, че трети бил казал ама С ПОЛОВИН УСТА, че вечно ние сме ограбени и измамени...
    В тази връзка аз бих дал по-различен превод на текста

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    (11) Inching prevention
    When the compressor goes into the thermo operation within 10 minutes since operation start or becomes various dehumidifying operations, the operation is continued with the lower limit speed forcibly.
    (11) Защита от чести включвания
    Когато компресора включи да работи в режим: отопление, обезвлажняване или при операция обезскрежаване, но не повече от 10 минути, следващото тръгване на компресора ще се извърши принудително на ниски обороти.
    Когато компресорът е работил в продължение на 10мин. след започването на термо операция или при различни обезвлажняващи операции, операцията продължава принудително с най-ниската скорост

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #26

    Re:Термини и съкращения

    За функцията изглежда вече има изказани две напълно противоположни мнения.

    Предполагам, че след като някой чете раздела "Отопление и климатизация" то той проявява някакъв интерес към тази техника. Ако аз бях страничен читател и видех тези две напълно противоположни мнения изказани за тази функция то не бих повярвал на нито едно от двете а лично бих проверил какви са обясненията за тази функция при различните модели на този производител.

    Напишете в Google - "inching prevention" и задайте да покаже само файловете с разширение .pdf

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re:Термини и съкращения

    Към freelander и valen1,
    Предлагам ви да изясним точното значение на термина и тогава да го качим при другите.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #28

    Re:Термини и съкращения

    Аз го разбирам така:
    ON and OFF interval max. 3 minutes - максимално време от изключване до включване на компресора;
    Frequency of ON-OFF cycle max. 4 times/h (Inching prevention: 10min.) - при вкл/изкл максимум 4 пъти/час - минимално време от включване до изключване на компресора - 10мин.;
    max. 7 times/h (Inching prevention: 5min.) - при вкл/изкл максимум 7 пъти/час - минимално време от включване до изключване на компресора - 5мин.;

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Термини и съкращения

    За inching-а ще се съглася, базирано на моите измервания, че е минималното време на работа на компресора - от включването му до изключването му.
    Обаче за ON and OFF interval - max 3 minutes не е възможно да е максималното време от изключване до включване на компресора, понеже често в топло време той се изключва и не се включва 10-15 минути, а дори снощи след намаляне на 18° не се включи над 2 часа! Следвателно няма такова принудително повторно включване в рамките на 3 минути.
    За мен това е по-скоро защитното време между изключване и включване - не може да е по-малко от 3 минути, но защо е дадено като MAX - според мен е объркано и трябва да пише MIN.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    56
    #30

    Re:Термини и съкращения

    Да, прав си. Имаш обективни наблюдения и можеш да дадеш адекватен отговор на въпроса. Би трябвало да е Min, а не Max...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при превода на термини
    От cheeseus във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 21-03-13, 13:03
  2. Термини и съкращения
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 29
    Последно: 22-05-12, 23:12
  3. Малко въпроси за термини в прането...
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 04-12-06, 13:29
  4. къде отиде темата "термини и съкращения"?
    От dilianclima във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 06-11-06, 21:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе