Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 452
Like Tree81Одобрявам

Отопление с климатик при -20 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #31

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Климатика в режим на исушаване работи в режим на охлаждане, с тази разлика че не можеш да му задаваш температура. Той просто смъкма автоматично 2-3 градуса от температурата, която е измерил датчика и се стреми да я поддържа. Пуснат* в такъв режим през зимата кклиматика няма да работи (да влючва) или в най добрия случай ще заработи за кратко и ще спре. Защото няма как температурата да се вдигне до първоначалната (нали е зима). Така, че режима на исушаване е приложим само през периода,когато климатика се ползва за охлаждане. Следователно , това което казваш за конденза няма как да се получи.

    Твърдя го - защото ми се е случвало. А ти може би само предполагап че няма как да се случи или си го пробвал и конденз не е събирал?






  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #32

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    За отоплението при -20 с нагревателна секция не виждам смисъл.По-добре с духалка,поне няма да износва компресора.При минус 15 също съм скептично настроен
    Според мен долната граница е -10.
    Напълно подкрепям ТОВА. Пичове слушайте спецовете овреме

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #33

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Може да не виждаш смисъл ама ще е доста по-икономично от печка.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #34

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ами ето ви една актуална тема - сега е около минус 20.
    Нека се споделят вижданията как се държат на практика климатиците.
    Може и нова тема да се отвори - заслужава си - не всеки ден е така студено.
    За парното - твърдя, че топли - много е добре - не ми се излиза навън.
    На мен ми предстои избор на отопление, предполагам и на други.
    Тази информация би била ценна- как е в такива условия.
    Хубаво е да е в отделна тема - но аз съм лаик тук - нека майсторите кажат.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #35

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Може да не виждаш смисъл ама ще е доста по-икономично от печка.
    ....зависи от климатика...... Моята Осака 12 инвертор при тия условия (Варна, североизточно изложение 8ет. -10гр. и повече.....,силен севроизточен вятър) не може себе си да сгрее та камо-ли стаята. Първо: въздушната струя въобще не е топла, по-скоро леко затоплена и второ, на 10-15мин работа се включва на размразяване - пак за 10-15мин. (без да има лед по тялото). Е , аз атмосферата ли ще топля... или...Спрях го - да не се тормози добичето.....И без това бачка на макс, а ефект никакъв....
    Включих си духалката - Делонги - 30кв.м. си ги отоплявам безпроблемно, че и като се отопли помещението работи в режим 1:2 (т.е повечето време не работи, без да е необходимо да топля атмосферата )
    Като стихне вятъра и се вдигнат малко температурите - пак ще мина на климатик.
    Това са фактите от мен - за скъпите климатици - не знам, може и да топлят при такива условия, но едва ли консумацията им ще се различава много от тази на обикновен електрически уред за отопление. А разходите по евентуален ремонт.....много.

  7. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #36

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    В моята стая съм с Hyundai - 12ка, работи от снощи постоянно. Стаята е около 17 квадрата,* - тухла + камък - около 40 сантиметра общо е дебела стената, дограмата е алуминиева с термомост (голяма работа е, защото в кухнята е обикновена алуминиева и в момента половината от вътрешната страна е в лед - но тя е от северната страна към морето). Не е замръзвал никога до сега - ползвам го трета зима, в смисъл да натрупа буци лед по външното тяло. Когато се размразява - на около час и половина средно, нито пуфти силно, нито издава дразнещи звуци, и най-важното - не издухва студен въздух вътре в стаята. Минлата зима имаше една-две нощи, в които се случваше да размразява на около 40-ина минути, но сега го прави на около час и половина - два.* В момента дистанционното на височина около метър от земята показва 20 градуса, на около 1.70м показва 23 градуса - климатика съм го задал на 27 градуса. Започнах да меря температурата на изходящият поток - когато наближи 48 градуса махнах термометъра, разграфен е до 50. За разхода на ел.енергия - не знам, не съм поглеждал елекромера, защото до онзи ден климатика го пусках само вечер, когато съм в нас, и като си легна го изключвам.

    P.S. само да добавя, че последното размразяване беше някъде към 20, а сега е 22:44 и още не минавал в такъв режим, но и външното тяло не е заледено...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #37

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Задачата е следната:
    Навън: t1 = -10*C
    вътре: добре оразмерен климатик
    зададена температура t2 = 27*C
    реална температура t3 = 20*C
    Е тази машина топли ли според вас?

    Въпросът е при каква разлика t2 - t3 можем да кажем, че климата топли, защото, ако при климатик на макс 30*C в помещението става едва 18-20*C не мисля, че въобще има смисъл... При мен разликата е 3* и мисля, че има , но ако стане повече незнам

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #38

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Тук мисля е ключа
    добре оразмерен климатик

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #39

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Мога да стана банален, но вярвам на братята руснаци които препоръчват на всеки климатик да му бъде инсталиран нискотемпературен кит.

    Отдаваната топлинна мощност на климатика намалява с намаляването на външната температура ( поствал съм такива графики преди време ). Та за да се коригира това и графиката да се доближи от части до тази на обикновен ел.радиатор - се слага точно този нагревател. Той се слага във външното тяло и грее специален съд който събира неизпарилия се фреон точно преди да се подаде този фреон към компресора. В зависимост от външната температура ( -5 .. -20 градуса ) този нагревател има мощност ( 350..1400В ). Това са данни от някакво преработено Mitsubishi 18-ка което вкрайна сметка при -20 си отдава очакваните 5кW при консумация около 3kW ( заедно с нагревателите )

    Моля ако някой си е правил такива модификации да сподели защото до колкото разбирам те не могат да се прават на всеки модел климатик.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #40

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    виждам че си се вманиачил по тоз нискотемпературен кит ,ама няма файда .. то като ще грееш с 1 кв климатика че да топли ... сам писа че инверторния ти Панасоник топли при доста ниски темпетатури ,другия просто не е създаден за това ,не го мъчи излишно .. все пак е над 2 пъти по евтин от инвертора ,да не очакваме чудеса...

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #41

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Ето ви малко теория .
    * Цикъла на Карно е обратим процес при който се получава най добър КПД за извършена работа на газове при прилагането на различните* процеси (изотермичен, изобарен, изохорен).

    Така че КПД съществува в хладилната машина.

    Пак според теорията при ниски температури някои газове при определено наляане от течно могат да преминат в твърдо състояние.
    Според мен и alexi_dobrev има логика да се поставя някакво вещество или нагревател които да поддържа ниво на температура на фреона.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #42

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    а според теб, възможно ли е климатика да има по-нисък разход при ниските външни температури?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #43

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    а според теб, възможно ли е климатика да има по-нисък разход при ниските външни температури?
    Това е относително зависи за какъв период от време. В зависимост от температурите

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #44

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    а според теб, възможно ли е климатика да има по-нисък разход при ниските външни температури?
    това ми го каза и техника които ми монтира климатика,компресора не засмуква течен фреон и по тая причина по малко се товари,но според енергото и сметката за ток е точно обратното...иди ги разбери кой прав

  18. KrK
    KrK е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    7
    #45

    Re: Отопление с климатик при -20 градуса

    Цитат Първоначално публикувано от alexb
    а според теб, възможно ли е климатика да има по-нисък разход при ниските външни температури?
    При моята Оска CH 12 JS *e така, което много ме озадачава но колкото по студено е навън токова по малко консумира.Включена е през едно устройство като таймер с ЛСД дисплей и следи ж реално време моментна консумира мощност, ток, напрежение и т.н. Та това което ми направи впечатление е ,че като беше по-топло консумираше около 1,4 kw, декември месец се позастуди и консумацията му беше средно около 1.25 kw, а изминалите дни повече от 1.05 kw не качи
    Странна работа

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 31 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 02-12-14, 20:30
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  3. Fuju 12LGC - не може да вдигне над 22 градуса при отопление
    От momchilsv във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 01-03-11, 22:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Отопление с климатик при външни температури над +15 градуса
    От KonanVarvarina във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 22
    Последно: 26-02-08, 16:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе