Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Режим охлаждане - температура на струята и други въпроси

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #16

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    badr,
    Не бях си играл да смятам наскоро и затова поисках съвет...
    Специфичния топлинен капацитет на въздуха е взет като такъв (заедно с примесите от вода) след намаляването на количеството й вследствие на работата на климатика - съответно следва и този коефициент да намалее в последващите моменти.
    Проблема МИ беше, че се получиха много сериозни топлозагуби и съотвено потърсих грешка. pimpirlit е прав, че това НЕ Е термус, но разликата ме впечатли...
    Благодаря на всички за мненията!

    Иначе и аз съм на мнението, че климатика си работи ОК!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #17

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    @echo, май пропускаш да включиш в сметките и загубите в самата машина- не цялата вложена енергия в климатика отива за пренос на топлина. Или с други думи, няма машина с КПД=100%.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #18

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    llll,
    Да, пренебрегнал съм ги умишлено, но при 700Wh вложени, очакваш пренесени над 2kW (EER)...

    Разликата е предимно от описаното от pimpirlit!
    10x!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #19

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    На моят климтик на изхода съм му сложил за постоянно термосондата за външна температура на цифров термометър, който е за измерване и на стайна и на външна температура едновремено.
    Така във всеки момент от работата му знам температурата на изхода. Която не е константна, а се влияе от температурата в стаята. При охлаждане в началото на работата изкарваният въздух е с t около +9C, но с течение на времето максимално може да спадне до +6...+5 C.

    Така че тези +11C на изхода не ми харесват много. Възможно е тръбният път да е дълъг, или изолацията на тръбите да не е добра.
    Също така 4С сваляне за цял час работа на пълна мощност ми се виждат малко. Би трябвало да свали към 6-7С.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #20

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    все пак трябва да се има предвид, че температурата на изходящия въздух зависи и от оборотите на турбината

  7. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #21

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    Част от цитат на: roumen68 в Днес в 15:38
    При охлаждане в началото на работата изкарваният въздух е с t около +9C, но с течение на времето максимално може да спадне до +6...+5 C.

    Така че тези +11C на изхода не ми харесват много. Възможно е тръбният път да е дълъг, или изолацията на тръбите да не е добра.
    Също така 4С сваляне за цял час работа на пълна мощност ми се виждат малко. Би трябвало да свали към 6-7С.

    Разбирам за температурата. Аз я мерих при вентилатор на максимални обороти на вътр. тяло. (от противоречивата информация в нета не ми стана ясно колко е...според Julian е 10 куб. м. за минута, т.е. 600 за час, на някои сайтове дават 480). Всъщност при по-ниски обороти на вентилатора май би трябвало да падне още градусите на температурата.
    Ако не е тайна ти при каква степен на вентилатора получаваш тези 9 градуса в началото и след това 5-6?
    Тръбният път не е по-дълъг от 2 метра (от кранчетата до вътр. тяло). Изолацията ми изглежда добре.
    Аз друго се замислям...По каталожни данни максималният разход при охлаждане е 850 вата за час, при мен излезе 700. Не съм луд да искам да харчи повече (и да плащам повече), но дали това не е "симптом"?
    А възможно ли е според вас тръбите (или една от тях) между вътрешното и външното тяло да не са „наред” (в смисъл с променено/намалено сечение). При излизането от стената и завиването надолу към крановете възможно ли в следствие на завоя да се е смачкала тръбата(и) и точно там сечението и да е намалено (сещате се – сечението от окръжност да е станало на елипса)?
    И може ли това да се провери без да се изрязва изолацията? Например със замерване на налягането?
    (хи хи – сетих се за безразрушителен контрол – манияшко!!!)

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    226
    #22

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    Оборотите на компресора при инверторите зависят от оборотите на вътрешния вентилатор.
    Така че няма как да накараш климата да работи на пълна мощност,а вентилатора да е на минимум.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #23

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    Всъщност ето до каква температура стигна днес изходната струя, закова се там и не слезе надолу. Режим на скоростта на вентилатора - автоматичен, само този режим използвам.

    Навън беше над 31С.



  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #24

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    Цитат Първоначално публикувано от roumen68
    Всъщност ето до каква температура стигна днес изходната струя, закова се там и не слезе надолу. Режим на скоростта на вентилатора - автоматичен, само този режим използвам.

    Не каза каквъв ти е климатика-инвертор или не? А капитан Кук са го изяли

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #25

    Re: Режим - охлаждане, температура на струята и др.

    Идеално е, но те съветвам да не позлваш само автомаичен режим на вентилатора, за да се охлаждаш и отопляваш по-ефективно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. С каква температура духат на охлаждане Вашите климатици?
    От bobovo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 12-08-09, 13:03
  2. Panasonic CS/CU-RE12HKE - пуфти в режим охлаждане
    От dminkov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 23-07-09, 22:26
  3. Osaka 12-ка - не работи режим охлаждане
    От jaga във форум Климатици Osaka
    Отговори: 5
    Последно: 27-05-09, 07:57
  4. Отговори: 3
    Последно: 27-05-08, 22:13
  5. Режим Sleep при охлаждане
    От DEF във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 23-07-07, 22:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе