Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Подгряване на компресора през зимата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    naydenov69, Не е необходимо да чакаш зимата или някой да ти казва, за да разбереш дали компресора ти има нагревател.

    Вземаш една отверка звезда, сваляш капачето на кабелите, гледаш на залепената за него електрическа схема дали има нагревател. Ако не го видиш там не означава че няма, не се отказвай да го търсиш. Продължаваш с отверката, свали горният капак на външното тяло, ако трябва и още някой страничен капак, докато стигнеш до компресора. Ако има нагревател трябва да е външен, обвит в долната част на компресора. Да не забравиш да изключиш климатика от контакта преди да започнеш да отваряш каквото и да е.

    Очакваме от теб да ни информираш какво сам си разбрал за нагревателя, разбира се ако се смяташ за способен да се справиш с тази елементарна задача.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #17

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Благодаря ти valen1.Това с отверката съм си го мислил, но се притеснявам да не загубя гаранцията/имах проблем с гаранцията на един компютър/.Бих си позволил да бърникам до капака на кабелите.
    http://www.foto.bg/data/500/medium/S7000420.JPG
    Това е схемата на вътршното тяло,но не виждам нагревател-или аз не го виждам?

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #18

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Пропуснал съм да уточня че трябва да се свали капачето за кабелите на външното тяло. На него от обратната страна има електрическа схема на външното тяло, където е и компресора.

    Гаранцията няма да я загубиш, защото никой не може да докаже че си отварял външното тяло, няма поставени никакви лепенки или стикери по които да се познае. Но ти си преценяваш какво да правиш и какво не.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #19

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Това което си дал е блокова схема, опитай с принципна схема - по лесно ще е .

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    Почвам да си мисля,че или не са специалисти или не са наясно с модела. Възможно е и двете.Да ме извинят, но аз ще достигна до отговора, но чак на зима
    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,35682.0/all.html
    Ами ти от зимата го имаш този модел и все още неможеш да разбереш как работи. Макар че памета не ме лъже че беше писал че си инженер. То не всички инженери сме били в час. Бих ти обясни как работи но това не е работа на клиента негова работа е да го ползва безпроблемно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #21

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    я да отговоря на patra6kov. в един домашен климатик с мощност 1.кв. количеството фреон в него не е повече от 100-200 гр. по голямото количество е в кондензтора. така че да монтираш нагревател с цел да отделиш маслото от фреона е почти безмислено. но машина която е 30 кв. него ли отделиш при студено пускане картината ще е грозна. все едно един дизелов мотор да засмуче вода такъв ще е ефекта.а дали е зима или лято компресора се подгрява по принцип. а това че се подгрявало маслото от намотките на компресора си е нормално по време на тръгване се отделя топлона която ги загрява и от там и маслото. при 50 волта компресора неможе да се развърти а само се отделя топлина от намотките. инверторните климатици работят 80-120 волта -180волта долната граница е различна за дадените модели.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #22

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Човече, не съм имал ни най-малко желание да споря, може да не съм се изразил правилно.
    Акцентирах, че казваш неща дето са мъгляви, а част от тях си и противоречат /в последният ти пост, също/. Но щом си рекъл....

    Климатик с мощност 1 кВт и количество фреон 100-200 гр. не съм виждал. Човек се учи докато е жив. Дай да го видим, не е невъзможно да бъркам. Освен ако не е някоя екзотика с малка серия.
    Относно нагревателите, мисля, че се говореше по принцип. Ти визираш инвертори, доколкото разбрах. Ако е така - ОК. Иначе има, имааа...и как още. Стари конвенционални модели /от преди 10-12 и повече години/ имаше, че и даже с шпула дето е в картера , а не с ринг.

    По повод предният пост, за който се обадих, казваш, че 99.9% от машините, които за за домашна употреба нямат нагреватели. ОК, но как се разделят "домашните" от другите такива? Сплита, си е сплит, та бил той и с друго предназначение или друг клас.
    И далеч не трябва да се има предвид само маслото. И за малка машина 2-3 кг. фреон са достатъчни за да направи хидравличен удар при подходящите /реално, неподходящи/ условия.
    А за големите 50-100 кВт машини /това голямо ли е?/ и 100-200 кила фреон.......нещо не ми се върза.
    Отделно, логиката трябва да е същата, по-голямото количество да е в кондензатора.


  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #23

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    ок. отговарям. машина с кило фреон. от това кило 100-200 гр. се намират в самият компресор. и не забравяй едните са бутални а другите винтови компресори. утре живот и здраве ще ти покажа и малко снимки. и все пак в спор се решава истината.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #24

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Добре де-има ли някой,който да обесни принципа на работа на MIDEA MSF6-12AR, или и Вие поставачите на климатици не сте наясно?За съжеление си мисля,че не сте наясно с този модел?Ако знаете, моля споделете.Не приемам отговор, че трябва да се наслаждавам на перфектната работа на машината и , че не ме интересува как работи.Напротив-искам да си го изесня.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #25

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ами в климатика има една платка дето има ппрограма вкарана и той си я следи като взима инфо от датичци и от зададена температура и достигната. А външния се изкл. с термодатчик в външното тяло. Е надявам се да се успокоиш вече.

    Благодаря!

  13. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #26

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    naydenov69 -А как стои въпроса с MIDEA MSF6-12AR? Някои специалисти казват, че има два нагревателя-единият е на компресора,а другият на вътрешното тяло.Външният нагревател се вкключвал посредством температурен датчик,а вътршшмият чрез бутон Power full.Така ли е?
    Приятел стига пита смешни неща,в книжката нали ти пише че имаш нагреватели...какво повече ти трябва...кой искаш да ти го доказва и как...отвори си го и виж сам,щом не ти се вярва...има толкова писано по тази тема...опитваш се да кажеш че производителя лъже..така ли...?ГУБИШ СИ ВРЕМЕТО-ИМА НАГРЕВАТЕЛИ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    169
    #27

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от denuchi
    ок. отговарям. машина с кило фреон. от това кило 100-200 гр. се намират в самият компресор. и не забравяй едните са бутални а другите винтови компресори. утре живот и здраве ще ти покажа и малко снимки. и все пак в спор се решава истината.
    Боже боже...
    Буталните.....да, има все още, но намаляват прогресивно, да не кажем, че почти изчезват.
    Виж винтовите..ммммм, винтови......
    Кога за последен път видя такъв?
    Дай линк, снимка..

    П.П.
    За килото фреон и 100-те грама в компресора споменаваш чак сега. Ако го беше споменал в началото, част от полемиката щеше да отпадне. Предполагам не само аз съм приел буквално това че съответната машина е 1 кВт и има 100-200 гр. фреон, както каза.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #28

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    извинявам се , несъм се изразил правилно но веднага си поправям грешката. домашните климатици се водят с " Rotary Compressors". - за тези исках да кажа бутални. http://www.tpub.com/content/doe/h101...h1018v2_86.htm. а катто говорех за винтови имах предвид "Scroll compressor". http://www.daikinreefer.com/product-...ll-compressor/. и някой да неси помисли че рекламирам даикин. http://en.wikipedia.org/wiki/Scroll_...r#Applications

    Добавено:
    още нещо. и дали принципа не е като на буталото. http://www.affordair.com.au/whatisai...atisaircon.htm

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #29

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    naydenov69 -А как стои въпроса с MIDEA MSF6-12AR? Някои специалисти казват, че има два нагревателя-единият е на компресора,а другият на вътрешното тяло.Външният нагревател се вкключвал посредством температурен датчик,а вътршшмият чрез бутон Power full.Така ли е?
    Приятел стига пита смешни неща,в книжката нали ти пише че имаш нагреватели...какво повече ти трябва...кой искаш да ти го доказва и как...отвори си го и виж сам,щом не ти се вярва...има толкова писано по тази тема...опитваш се да кажеш че производителя лъже..така ли...?ГУБИШ СИ ВРЕМЕТО-ИМА НАГРЕВАТЕЛИ.
    Приятелю rkk - смяташ ли, че ако го пишеше това в инструкцията за експлоатация щях да питан?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #30

    Re: Подгряване на компресора през зимата

    denuchi това от първия ти линк е ламелен компресор не знам да се ползва в климатичната техника

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Подгряване на компресора?
    От dodo_pv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 8
    Последно: 19-11-14, 23:27
  2. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 20:30
  3. Panasonik през зимата
    От stivy88 във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 26-01-12, 13:21
  4. Специфики на монтажа през зимата
    От deian във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-08, 15:39
  5. Работа на климатика през зимата
    От DEF във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 21-09-05, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе