Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 45

Колко струва работен кондензатор за компресор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Тогава защо все един и същи техник викате? Фирми колкото искаш.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #17

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Мда,мундарина е казал поне ,че е конденсатор,че техника можеше и да каже вариатора беше ,а той 200 лв без ДДС...

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #18

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от Markony
    Мда,мундарина е казал поне ,че е конденсатор,че техника можеше и да каже вариатора беше ,а той 200 лв без ДДС...
    То с всичко е така - коли , бяла и черна техника , мобилни телефони и т.н. Как може да си сигурен , че повредата е тази която ти съобщават? трябва някакъв ефективен (физически) контрол на работата на сервизите. Примерно: като ти свали компресора (когато е обявил , че не работи) и го отнесе във фирмата си (за да го смени на някой наистина неработещ климатик с проблем с компресора) и бъде "хванат" от контролиращите (които и да са те , примерно федреацията на потребителите) му се отнема лиценза (или каквото и да е там) + без право доживот да се занимава със сервизна дейност на каквото и да е .
    И те така.

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #19

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    То с всичко е така - коли , бяла и черна техника , мобилни телефони и т.н. Как може да си сигурен , че повредата е тази която ти съобщават? трябва някакъв ефективен (физически) контрол на работата на сервизите. Примерно: като ти свали компресора (когато е обявил , че не работи) и го отнесе във фирмата си (за да го смени на някой наистина неработещ климатик с проблем с компресора) и бъде "хванат" от контролиращите (които и да са те , примерно федреацията на потребителите) му се отнема лиценза (или каквото и да е там) + без право доживот да се занимава със сервизна дейност на каквото и да е .
    И те така.
    Начина е много лесен - ако е по-голям детайл (и скъп като компресора) записваш си серийния номер и като го смени си го искаш.

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #20

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Начина е много лесен - ако е по-голям детайл (и скъп като компресора) записваш си серийния номер и като го смени си го искаш.
    Имах предвид целия компресор и "непросветените" хора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Stara Zagora, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    10
    #21

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ВЗЕХА ОТНОШЕНИЕ ПО ТЕМАТА.
    Аз пуснах две нови пояснения, но защо не се появиха нямам обяснение,затова за последно :
    Мога да се похваля, че си намерих кондензатор и с поставянето ми поискаха 10 лева. Аз подскочих от изненада и помолих техника да остане да се почерпим. Разказах му случая а той дълго се смя. Станахме приятели и ми предложи да му с обаждам винаги ако имам проблем.На тръгване му дадох 15 лева и му благодарих. Климатика работи нормално вече 2 дни.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #22

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Общо колко пари даде на последния. А на онзи предния, даде ли нещо.

    Не се учудвам че си го харесал за приятел, всички харесват хората които им работят за без пари.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #23

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Ами дай телефона на техника,явно е свестен.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Погрешно изтрит пост на miry:
    Цитат Първоначално публикувано от alantion
    БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ВЗЕХА ОТНОШЕНИЕ ПО ТЕМАТА.
    Аз пуснах две нови пояснения, но защо не се появиха нямам обяснение,затова за последно :
    Мога да се похваля, че си намерих кондензатор и с поставянето ми поискаха 10 лева. Аз подскочих от изненада и помолих техника да остане да се почерпим. Разказах му случая а той дълго се смя. Станахме приятели и ми предложи да му с обаждам винаги ако имам проблем.На тръгване му дадох 15 лева и му благодарих. Климатика работи нормално вече 2 дни.
    Това са двев различни неща; Едное да доиде да направи диагностика ,да открие каква е повредата и да отстрани повредата и наи вече причината довела до повредата.Впървия случаи савсем нормално и съвестно и безупречно е работил колегата и савсем нормално е поискал за труда си.Друго е да доиде колега на готово и да свърже 3 кабела и е готов ,без да прави нищо друго и да носи никаква отговорност за нищо,ако е дошел пеша и десет лева саму много за тази работа.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    момента е тънък ,аз като техник в друга област смятам че квалифицирания труд е даже твърде слабо заплатен .. от друга страна като потребител ще се подразня да ми искат 60-100 лв за нещо което струва 5-10 ,а подмяната му е за половин час да речем ... виж ако вземах 2500-3000 лв бих дал на колегата тези 60-100 лв

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #26

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    момента е тънък ,аз като техник в друга област смятам че квалифицирания труд е даже твърде слабо заплатен .. от друга страна като потребител ще се подразня да ми искат 60-100 лв за нещо което струва 5-10 ,а подмяната му е за половин час да речем ... виж ако вземах 2500-3000 лв бих дал на колегата тези 60-100 лв
    Колега тука нестава вапрос за цената на самия кондензатор.А за цената на труда ,посещението и разходите които е направил техника докато престигне на обекта.Ка кви разходи би имал едих добре подготвен и обучен техник :Да има регистрирана фирма да плаща данаци и осигуровки , да плаща на счетоводител,да има сервиз или офис да плаща наем ,да има транспорт да може да престигне до обекта ,да има оборудване и инструменти ,които постояно се амортизират и губят ,Да поема гаранции ,които са за негова сметка .До тука 10000 на месец е изгорял авансово ,да разделим 10 000 на184 работни часа да видим колко би следвало да взима на час=54 лева средно.Това е истина за печалбата на техника.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #27

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Колега тука нестава вапрос за цената на самия кондензатор.А за цената на труда ,посещението и разходите които е направил техника докато престигне на обекта.Ка кви разходи би имал едих добре подготвен и обучен техник :Да има регистрирана фирма да плаща данаци и осигуровки , да плаща на счетоводител,да има сервиз или офис да плаща наем ,да има транспорт да може да престигне до обекта ,да има оборудване и инструменти ,които постояно се амортизират и губят ,Да поема гаранции ,които са за негова сметка .До тука 10000 на месец е изгорял авансово ,да разделим 10 000 на184 работни часа да видим колко би следвало да взима на час=54 лева средно.Това е истина за печалбата на техника.
    Мога да се съглася, че сумата за стартиране на бизнес, при спазване на всички процедури и GMP дори надхвърля посочената от теб, но не и че ФИКСИРАНИТЕ месечни разходи за фирма дори и от едни човек са тези!
    Очаквам да се коригираш.

    Освен това именно за намаляване на ФИКСИРАНИТЕ разходи на човек са измислени съдружията и кооперациите - иначе малките просто няма да оцелеят пред големите.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    182
    #28

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Както Lupus ти обясни много е важна и правилната диагностика.Представи си ,че първия идва и ти казва-това,това итова са за смяна,а в същност знае ,че е само кондензатор.Втория идва казваш му какво знаеш итой действа-това/КОНДЕНЗАТОРА/ го смених,а другите работи ги отремонтирах и ти прибира с 20 лв по малко от първия.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    53
    #29

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    подкрепям "alantion" за тези 60лв. наистина са в малко повечко според мен. за един техник който си разбира от работата откриването и ремонта не повече от 20 мин. и примерна цена 30-40лв. съм съгласен. а той ако е решил с един клиент да си избие надника за деня проблема си е негов.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #30

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от denuchi
    подкрепям "alantion" за тези 60лв. наистина са в малко повечко според мен. за един техник който си разбира от работата откриването и ремонта не повече от 20 мин. и примерна цена 30-40лв. съм съгласен. а той ако е решил с един клиент да си избие надника за деня проблема си е негов.
    E,той техника може да се мота и 40минути, а може и да не е от най-големите специалисти......значи 60лв са си били тъкмо на място.
    Сори пич, ама баси логиката дето я извади...
    Значи според теб, на колкото по-голям специалист попадаш и колкото по-бързо ти решават проблемите, ти трябва толкова по-МАЛКО да плащаш? Така ли да го разбираме?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на кондензатор към компресор
    От sokingr във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-14, 21:38
  2. Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 18:19
  3. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 17:18
  4. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  5. Колко μF трябва да е работният кондензатор?
    От dindo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-06, 23:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе