Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Колко струва работен кондензатор за компресор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #31

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Мога да се съглася, че сумата за стартиране на бизнес, при спазване на всички процедури и GMP дори надхвърля посочената от теб, но не и че ФИКСИРАНИТЕ месечни разходи за фирма дори и от едни човек са тези!
    Очаквам да се коригираш.

    Освен това именно за намаляване на ФИКСИРАНИТЕ разходи на човек са измислени съдружията и кооперациите - иначе малките просто няма да оцелеят пред големите.

    Коригирам се от 8 часа работен ден реялно три часа са ефективни ка то труд останалите са контактуване с клиенти пропатувано време снабдяване с резервни части и тем подобни.3 часа по 23 работни дни = 69 часа по 54 лева =3726 лева каквото и да правя по малко разходите немогат да се намалят.Старите МАЙСТОРИ казват че занаят къща храни но имане не прави.Покажети ми някои да е забогатял от майсорлък,и за това повечето се чудят защо не останаха майстори.

    Майстора си е майстор защото винаги работи сам и за това е оцелявал и винаги ще оцелява .Сори но няма майсторски коопераций и здружения, а има и е имало задруга на МАЙСОРИТЕ .Винаги е по добре да се обърнеш към майстор а не към сервиз или кооперация ,просто ако се наложи да доиде някога пак ще баъде същия човек.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #32

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Живота поскъпна и не знам защо надигате вой за този кондензатор, времената отдавна станаха "вълчи", всеки се спасява поединично. И преди съм го казвал в този форум - на мен дерат кожата от цени, затова и за не прощавам - падне ли ми и аз свалям кожи.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #33

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Мога да се съглася, че сумата за стартиране на бизнес, при спазване на всички процедури и GMP дори надхвърля посочената от теб, но не и че ФИКСИРАНИТЕ месечни разходи за фирма дори и от едни човек са тези!
    Очаквам да се коригираш.

    Освен това именно за намаляване на ФИКСИРАНИТЕ разходи на човек са измислени съдружията и кооперациите - иначе малките просто няма да оцелеят пред големите.

    Коригирам се от 8 часа работен ден реялно три часа са ефективни ка то труд останалите са контактуване с клиенти пропатувано време снабдяване с резервни части и тем подобни.3 часа по 23 работни дни = 69 часа по 54 лева =3726 лева каквото и да правя по малко разходите немогат да се намалят.Старите МАЙСТОРИ казват че занаят къща храни но имане не прави.Покажети ми някои да е забогатял от майсорлък,и за това повечето се чудят защо не останаха майстори.

    Майстора си е майстор защото винаги работи сам и за това е оцелявал и винаги ще оцелява .Сори но няма майсторски коопераций и здружения, а има и е имало задруга на МАЙСОРИТЕ .Винаги е по добре да се обърнеш към майстор а не към сервиз или кооперация ,просто ако се наложи да доиде някога пак ще баъде същия човек.
    Съдейки по начина на обяснение - май не си разбрал/а въпроса ми.
    Но дори и така има видима разлика между двете числа...

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    4
    #34

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Хора разберете истинския майстор работи скъпо - просто не може да си позволи да работи евтино дори и да му се иска,просто не може да се издържа на големите разходи ,всичко е скъпо. Не правете сметка на човека колко струвала часта ,той колко взел ,колко е спечелил /ама дали не са му много ,дали няма да забогатеее бързо с моите 20-30-40 лева които му дадох???????/ .Боже опази от такива клиенти..
    Правете си вашата сметка ,ако не ви устроива цената на ремонта-благодаря и довиждане.Има и други Майстори и Башмайстори.
    А тези хора които гледат все да им излезе евтино накрая им излиза по-скъпо ,знам го от собствен опит.
    Имаите предвид че това не е хляб да го изядеш днес и утре пак да си гладен това е климатик няма да се разваля всеки ден де. Повечето добри майстори не се занимават с единични клиенти които ще се
    обадят веднъж на 5 години и после отварят едни големи усти колко скъп бил ремонта.
    Аман от социално слаби . Аз като немога да си позволя да карам мерцедес карам лада,всеки според възможностите си-така е .
    Не е задължително всеки зимата да се топли с климатик има и печки с дърва.
    Затова ви казвам че ако си позволи да работи евтино той просто е обречен на фалит и трябва да си сменя
    професията с някоя по -добре платена.
    Затова няма да има истински майстори и затова България е на това дередже-защото всеки прави сметката на
    другия а не своята.
    Извинявам се за острия тон но това е истината според мен.
    Вие какво мислите?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #35

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Като потребител мисля и изисквам от колегите предварително да знам за кво става дума-диагносттика толкова ,ремонт толкова,гарнция -има,няма ,толкова месеца....За частите е ясно.Като техник държа клиента да си направи сметката предварително и го информирам за същите неща ,за да няма хър-мър после.Живота си е скъп и всеки си прави сметката според чергата.Плащам си данъците ,осигурявам се ,работя с качествени инструменти и консумативи,поемам гаранция.Това всичко се калкулира в цената на крайния продукт....в случая кондензатор струващ 2,50-3 лв.Като сложиш и риска-външно тяло под прозорец на терсене място ..12-13 етаж....На Мидейката е по-лесничко само капака отгоре се сваля ако се вижда изобщо.Дайкин,Саньо....капак с лице....работа за алпинист...ма там цените други...щото алпинистите не разбират от климатици.Съвсем пресен случай с НЕО. или Елит..гарнционен..за смяна на вентилатор се вика пожарна за демонтажа на външното тяло.Те пожарникарите си имат застраховка живот и пенсия 1000 лв...

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #36

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от denuchi
    подкрепям "alantion" за тези 60лв. наистина са в малко повечко според мен. за един техник който си разбира от работата откриването и ремонта не повече от 20 мин. и примерна цена 30-40лв. съм съгласен. а той ако е решил с един клиент да си избие надника за деня проблема си е негов.
    Даже и 30-40 лв за 20 мин работа са много.Малеееееее каква часова ставка се получавааааааа.Б@ф м@@му и от кога труда на един хладилен техник стана толкова висококвалифициран?Или аз нещо не разбирам?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanym
    Хора разберете истинския майстор работи скъпо - просто не може да си позволи да работи евтино дори и да му се иска,
    Това откъде го измисли?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanym
    Боже опази от такива клиенти..
    Да но без нас клиентите наистина ще фалира

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #37

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор


  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #38

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от naydenov69
    Даже и 30-40 лв за 20 мин работа са много.Малеееееее каква часова ставка се получавааааааа.Б@ф м@@му и от кога труда на един хладилен техник стана толкова висококвалифициран?Или аз нещо не разбирам?

    Това откъде го измисли?

    Да но без нас клиентите наистина ще фалира
    Изчети този форум и си готов,даже можеш ти да даваш пари на бъдещите ти клиенти!Ей тъй,за имидж.Що трябва да ги дереш!Нали вече си получил информацията наготово!Давай-като Щерьо хатърджията!Пък и тези пари за какво ти са-нали си вече готов специалист.Едната слава е повече от парче хляб....

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    2
    #39

    Re:Колко струва работен кондензатор за компресор?

    На мен ми изгоря кондензатора на климатика "Самсунг" 12-ка. 45 микрофарада, техника го смени за 20лв. Да е жив и здрав!

  12. Junior Member Аватара на ianpav_4444
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    66
    #40

    Re:Колко струва работен кондензатор за компресор?

    Цитат Първоначално публикувано от Markony
    и пенсия 1000 лв...
    Ха ха 1000лв

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #41

    Re:Колко струва работен кондензатор за компресор?

    Лошото в цялата тази история е, че се нароиха много хора тук, които дори не са отваряли капака на климатик.... , а иначе мозък мнооого!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #42

    Re:Колко струва работен кондензатор за ком

    Цитат Първоначално публикувано от mir71
    Лошото в цялата тази история е, че се нароиха много хора тук, които дори не са отваряли капака на климатик.... , а иначе мозък мнооого!
    и ти си към тях, нали ?
    Тук има много хора които разбират и го показват. Но теб едва сега те забелязвам и то в негативна насока

    По темата:
    Едно нещо струва колкото е готов да плати клиента. За това ВИНАГИ питам колко ще ми струва, за да си преценя и проверя , както и да няма изненади после.
    Форума се превърна в арена на лична война. Никой не Ви е виновен че не питате. " С питане и до .......... "
    максимата - "Добрия търговец е лош купувач" винаги се е доказвала , даже и тук.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #43

    Re:Колко струва работен кондензатор за компресор?



    Де па ти бре Техно

    Та това е на Ванко68 съдружника в "Интертермо" ООД, известен е човека не така

    По темата: считам 60 лева за напълно нормална цена за диагностициране+закупуване на кондезатор+монтаж+ бензин(за отиване до клиента, отиване до магазина, връщане до клиента и прибиране до местоработата или до дома).

    А иначе действително една стока/услуга струва толкова колкото е готов да плати клиента-един от законите на Кейнс


  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #44

    Re:Колко струва работен кондензатор за компресор?

    Ако наистина е той , е нужна голяма наглост , за да пише тук.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    2
    #45

    Отговор: Колко струва работен кондензатор за компресор?

    Подкрепям казаното от колегите - всеки труд струва цена, и всяка квалификация се заплаща. Болшинството от българите сса свикнали да не си платят справедливо за това, което са получили.

    Защо никой не се пазари когато отиде в магазина, или отиде на зъболекар? Всеки се възхищава на нотариус или адвокат, но когато техника дойде на краката ти, ти си стоиш с ръцете в джоба, чакаш да бъде готово всичко, и в един момент надигаш глас че било " много" ... ами като е много вземи и си го направи сам, не викай никого, проста работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Свързване на кондензатор към компресор
    От sokingr във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-14, 22:38
  2. Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 19:19
  3. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 18:18
  4. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 23:39
  5. Колко μF трябва да е работният кондензатор?
    От dindo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-06, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе