Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 284
Like Tree65Одобрявам

High COP ... Low COP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #256

    Отговор: High COP ... Low COP

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ...японските климатици с КОП м/у 5 и 6 ...
    Това са ти го написали по книжките, ...... а реално колко е в момента? Дай входяща, изходяща, дебит и консумация. Може да е 5..6, може да 7....8,........а може да е и 3...4.
    Като не се върти турбината не студено ами ледено става.....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #257

    Отговор: High COP ... Low COP

    Миланов, преди малко сметнах EER на моя, ако дебитът даден от производител отговаря на действителния - не е зле, някъде около 5,86 при 36 градуса и 244 вата консумация.

    mystikalrs одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #258

    Отговор: High COP ... Low COP

    Миланов, никъде не съм споменал твоите, а моите климатици. Те се въртят и духат топло, дори при консумация 45 W. Ако мислиш, че ще взема да меря дебит и температури-не си познал. Моите машини работят за мен, а не аз за тях. И вярвам на книжките-японските. Или си мислиш, че за японския пазар лъжат, а за европейския нарочно пишат нисък КОП, за да могат машините на определени потребители да духат топло?
    Aleksandars, ivan74 и Rumb@ta харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #259

    Отговор: High COP ... Low COP

    Аз пък не съм те питал за моите, а за твоите климатици. На моите е ясно, че е 2..3. Дай фактическа информация на твоите, не заради мене (даже няма да го чета), а за бъдещи потребители. Да знаят, да направят правилният избор.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #260

    Отговор: High COP ... Low COP

    Цялата информация производителят е дал в няколко pdf файла. Там има всичко необходимо за монтаж и експлоатация. Понеже ме интересуваше за 1 месец ги преведох всичките. Относно изборът-всеки сам си решава. Аз лично преди да избера някаква техника проучвам около месец /освен ако случаят не е спешен/, спирам се на конкретна марка и модел и започвам да търся. Това че аз ще направя някакви измервания на моите климатици, едва ли ще помогне на някого-твърде много субективни фактори има в задачата. Ако знаеш какво и как да четеш, книжките са напълно достатъчни. А конкретно за К2У е важно и да избереш от кого да го купиш.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    47
    #261

    Отговор: High COP ... Low COP

    [QUOTE=Jack Krauser;.........., преди малко сметнах EER на моя, ако дебитът даден от производител отговаря на действителния - не е зле, някъде около 5,86 при 36 градуса и 244 вата консумация........ [/QUOTE]

    Ако приемем, че изчисленията са верни, то EER /5.86/, е по-висок от номиналния за климатика, а консумираната мощност е значително по-малка от номиналната /около 1 КВ /, това опровергава твърдението, че коефицентите на пренасяне на топлинната енергия /COP и ERR/, са най-високи при номинално натоварване на компресора, в случая е натоварен на около 25%, от номинала. Може би, поради тази приичина, средно годишните коефиценти ги дават значително по-високи, от номиналните, които са при два постоянни параметъра -външна и вътрешна температура и отдавана мощност?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #262

    Отговор: High COP ... Low COP

    Разликите в разходите на ток между климатиците правени за япнския и европейския пазар според Кондекс:
    Най-икономични инверторни климатици

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #263

    Отговор: High COP ... Low COP

    На еленергия или на ток? Щото някои японци го гълтат тока двойно, за една и съща мощност

  11. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #264
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Разликите в разходите на ток между климатиците правени за япнския и европейския пазар според Кондекс:
    Най-икономични инверторни климатици
    А дано, ама надали?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #265

    Отговор: High COP ... Low COP

    Аз пак едно и също....при работа на минимум /разбирай под 100W/ някай правил ли е замерване входяща/изходяща при фиксирана първа или втора степен на турбината / естествено при таблични данни за дебита/

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #266

    Отговор: High COP ... Low COP

    Японците слагат добра 25ца(девятка) в 10-13 квадрата.Та ако се абстрахираме от минимуми,он-офи ,комфорт и други , и сложим това : mhi srk/src 20 zsx-s и този от сайта на кондекс : mhi srk25sv,които са почти еднакви(на хартия) в две еднакви помещения по 12 квадрата дали би имало кой знае каква разлика в разхода за година.Аз не мисля , че ще има.
    dodo_pv, Kasap и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #267

    Отговор: High COP ... Low COP

    То стана ясно, че джапанките си мерят копа при по-високи външни температури. Освен това климатът им там е много по-мек заради океана и зимите няма нищо общо с тези в северна Европа или *****. Затова и сезонните им коефициенти уж били по-високи.
    Ако тръгнем да сравняваме японска и европейска машина с идентичен хардуер, компресори с еднаква кубатура, подобни топлообменници, реално едва ли ще има кой знае каква разлика в копа. Даже нищо чудно европейските машини да извадят леко по-добър коефициент, щото на по-ниското напрежение топлините загуби стават по-високи и КПД-то е по-ниско.
    В сайта на Кондекс много добре са обяснили за какво става въпрос.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #268

    Отговор: High COP ... Low COP

    Jack Krauser, за пореден път се убеждавам, че хал хабер си нямаш от тази материя, обаче обичаш да се изказваш....Евала!
    dodo_pv, chachoto, ivan74 и 4 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #269

    Отговор: High COP ... Low COP

    А отдават ли 700W при консумирани 70W, КОП10. Едва ли, но ми е интересно колко е коп-а на минимум.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Jack Krauser, за пореден път се убеждавам, че хал хабер си нямаш от тази материя, обаче обичаш да се изказваш....Евала!
    От Кондекс владеят ли я материята?

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #270

    Отговор: High COP ... Low COP

    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    А дано, ама надали?
    Хубава статия. Какво не и харесвате? Пречи на бизнеса?
    VeleV.Klima, ruuni9 и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 19 ПърваПърва ... 816171819 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHL (Mobile High-Definition Link)
    От hristoslav2 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-15, 10:45
  2. High-definition камина и аквариум
    От KillingTime във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 22-03-09, 23:45
  3. High Contrast #1
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 24-06-04, 18:17
  4. SuSE 9.0 and high CPU usage
    От alexandro във форум Linux
    Отговори: 9
    Последно: 30-10-03, 11:01
  5. High Volume Recording
    От hipo във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-02, 23:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе