Да - зададен по този начин въпроса няма друг отговор! Признавам че конвенционален 12ка, какъвто и да е ще е по-ГАДЕН от 9ка LCC, така е и това е съвсем логично (разбира се ако е ПРЕ-оразмерен към моето помещение в което бих поставил и 9LCC-то, някъде около 14-15кв.м.).Първоначално публикувано от KonanVarvarina
Едит:
Тук на този документ, на страница 4-та (графиката): Дайкин едвали лъжат
http://www.intercold.gr/air-conditio...UPER%20INV.pdf
Интересен подход е даден на стр.7, точка 4. Целта отново е да се подобри COP чрез увеличаване на енталпията в кондезатора, само че не с цената на смъкване на налягането (а оттам и мощността на машината) ами с цената на по-ефективно и добро суб-охлаждане.
Следният файл (страница 8, фигура 6):
http://www.carel.com/carelcom/web/do.../402200110.pdf
Става въпрос за подобрение на COP от нива 3.1 на 100% натоварване до 4.55 при 50%. Също е вярно и това:As is clear, unit performance increases greatly lowering the load power with a maximum COP of 4.55 (at around 50% of load power).
http://www.worcester-bosch.co.uk/hom...nd-performanceAs a second result we found that unit COP has an evident decrease working around both maximum (75 Hz) and minimum (25 Hz) frequency due to the inverter power consumption and compressor design.
Вижда се (с червен цвят -50% натоварване и тъмно син при 100%), че се запазва тенденцията и при различни външни температури.
Тук http://www.affordair.com.au/whatisai...atisaircon.htm, в точка 6:
разликата между 30% в полза на инвертора при номинал и 70% при ниски натоварвания на инвертора мисля, че не е никак за пренебрегване, така че тази 9LCC целогодишно ще сдъвче като "куцо пиле - домат" тази конвенционална 12ка!1. The requested temperature is reached much faster (at the high speed level of the compressor)
2. This time is reduced by 30%.
3. There are energy savings (up to 70%) with the compressor at low speed.
4. Avoiding compressor cycling means that there are no voltage drop peaks.