Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 68

Относто COP и EER

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    37
    #16

    Re: Относто COP и EER

    razbrah!
    qvno ako 6te e konvencionalen klimatik 6te e 12-ka ako 6te e invertor-9-ka!

    kym velev klima:
    tozi model Midea MSR3-12HRN1 s nagrevateli li e? kakto pri MSF6 seriqta?

    Пиши на кирилица и не пускай последователни постове! Ако имаш нещо да добавиш ползвай бутона за редактиране.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #17

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от kraska
    11кв. - 12-ка!?!? Не е ли много за такава малка стая
    Не е много просто това е истината ха ха ха 12 за 12 квадрата 24 за 24 квадрата при -20*С а вътре 27-28 градуса.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Re: Относто COP и EER

    Няма вече модел с нагревател.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #19

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Не е много просто това е истината ха ха ха 12 за 12 квадрата 24 за 24 квадрата при -20*С а вътре 27-28 градуса.
    Една ютия харчи 1200 вата на час. Не само към теб а към всеки който иска да си купи климатик не очаквай чудо от нещо което харчи колкото една ютия.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #20

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    Не е много просто това е истината ха ха ха 12 за 12 квадрата 24 за 24 квадрата при -20*С а вътре 27-28 градуса.
    ти по-голема глупост не можа да кажеш. предлагам АДМИНИТЕ да заключат темата, щото така и така се отклонихте и явно няма да помогнете по моя въпрос!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #21

    Re: Относто COP и EER

    ми тя темата се изчерпа с първия отговор .....

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re: Относто COP и EER

    A бе аман от теоритици тука ( по-скоро пласьори )..... Ако трябваше да ви питам какъв климатик да си купувам сега за моя хол (30кв) сигурно някой 24..45....136....или незнам каъкъв кютюк щяхте да ми препоръчате - А то каква била работата..... една най-обикновена Осака 12 инвертор ми върши работа вече 5 години.... И друг път е ставало въпрос тук във форума така че няма да влизам в подробности....който го интересува да търси!
    А за 11кв стая да си сложа 12-ка е тва е вече чиста набутвация......едно на ръка, че в такава малка стая въобще не се препоръчва използването на климатик - няма никакъв комфорт - особено зимата!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #23

    Re: Относто COP и EER

    голям хол имаш, комшията е на осака и като цяло тая марка изобщо не я хвалят. а иначе nebelservice е прав, само че неизвестното в случая е как да се докопам до сервизна документация.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #24

    Re: Относто COP и EER

    От това което е написал Pat, четящия може да си направи няколко извода:

    1. Няма значение какво Ви говорят в форума относно марката на климатика, защото всички марки и модели работят без проблеми и вършат работа. Тези които препоръчват скъпи климатици са просто едни пласьори опитващи се да си продадът скъпата стока /мошенници/.
    2. Това което някои пишат като негативни мнения относно климатиците и поддръжката на Osaka, не е истина.
    3. Можете съвсем спокойно да си купите и двойно по-малък като отдавана мощност климатик от това което някои Ви казват тук и той без никакви проблеми ще Ви върши работа.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #25

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    . Само във ММС дават характеристики на климатиците им при -10 градуса, но пък и характеристиките им са си за гледане. Може и някоя друга фирма също да дава такава информация, но 100% това ще е само за скъпи марк
    Какво е ММС? Там ще намеря ли отговор на въпроса при какви Т се пресмята КОП-а, и колко е в зависимост от Т на външната среда.


    П.П. Нека не пълним тези полезни теми със спам....

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #26

    Re: Относто COP и EER

    Всеки е прав но наи простичко казано сметни си климатика да те охлажда през лятото и топли през есента и пролета , а през зимата си включваий духалката така е най икономично и с най висок коп , просто те лъжат че прим -20 градуса ще се топлиш с климатик,климатика не произвежда топлина а я трансформира,при -20 няма какво да трансформита или енергията използвана за трансформация е равна на получената.Не случаино панасониците ги дават да работят до -5 градуса.А работят до много по малко но работататим се обизмисля.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #27

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от miry
    ....... а през зимата си включваий духалката така е най икономично и с най висок коп , просто те лъжат че прим -20 градуса ще се топлиш с климатик,климатика не произвежда топлина а я трансформира,при -20 няма какво да трансформита или енергията използвана за трансформация е равна на получената.Не случаино панасониците ги дават да работят до -5 градуса.А работят до много по малко но работататим се обизмисля.
    Я помисли пак върху това, което си написал и виж темите за реалните разходи за отопление с климатици през зимата. Колко дни в годината (през последните 5г) температурата в БГ е падала под -10гр? А в колко дни е стигала и -20гр? Само не давай за пример връх Мусала!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #28

    Re: Относто COP и EER

    ами на мен предимно за отопление ми трябват тия климатици, пък ти си първия който казва че климатиците не топлят

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #29

    Re: Относто COP и EER

    Цитат Първоначално публикувано от PifchoBG
    ами на мен предимно за отопление ми трябват тия климатици, пък ти си първия който казва че климатиците не топлят
    Ми и аз вече не знам какво да ти кажа но пак по пинцип ще говоря ; климатика е хладилна машина а не отоплителен уред,направиси извода сам.

    Цитат Първоначално публикувано от stoyan1960
    Една ютия харчи 1200 вата на час. Не само към теб а към всеки който иска да си купи климатик не очаквай чудо от нещо което харчи колкото една ютия.
    И не само аз говоря за това.
    Говорим сериозно не се маитапим.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    54
    #30

    Re: Относто COP и EER

    Ами съседите не са се оплаквали, че им е студано а са с климатици. Нищо, ще вземем и ще видим кво ше стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе