Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Ефективност при работа под номинал

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #16

    Re: Ефективност при работа под номинал

    Интересна тема.
    63 ZE-S1 е с двойнороторен и поне на мен ми се струва,че работи по-добре от скрола,Трябва някой специалист да изкаже техническо обосновано мнение.
    Защо моите доводи са такива: с 63ката отоплявам 50кв.м на 2,70 височина със зверска изолация навсякъде( стени 5 см Неопор външно,таван 5 см стиропор и 10 см пресована минерална вата,няма да й коментирам цената)за последните 2 дни е харчил средно по 409 W/h,като работи основно в режим 20C ECONO.По-голямата част от времето дърпа към 300-370 W и мога да кажа,че се усеща топла струя,като най-много е качил до 2540W.
    20 ZG-S е със скрол и да се скъса от икономия не може да падне под 230-270W в най-икономичния си режим.Вярно е ,че в най студените месеци на 2007/2008ма ,когато t паднаха под -20 ,даде консумация средно 397W/h.
    А говорим за разлика м/у 20 и 63...и м/у обикновен и хиперинвертор.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Re: Ефективност при работа под номинал

    Тука е момента да запозная незапознатите със новия стандарт представен през 2006 година който ще замести COP изцяло през 2010 година - APF ( annual performance factor ) или годишен фактор производителност . Стандарта вече се ползва при климатици на 100 волта . Стандарта включва годишни замервания при 10 външни температури и 3 нива на натоварване на компресора (това е продукт на промени докато стане официален) .Изчислява се като годишното топло/студоотдаване се раздели на годишната консумация .
    По висока стойност на APF ще означава климатик по ефективен във всички режими на работа средно годишно .Стандарта е станал необходимост след като е установено че през по голямата част от годината климатика работи под номинал а там няма никакви данни как се справя той .Ключа към по висок APF е именно подобряване на работата под номинал .Давам линк към една статийка на MHI по този въпрос :
    http://www.mhi.co.jp/technology/revi...52/e452015.pdf

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re: Ефективност при работа под номинал

    Дали ще влезе и за EU моделите като стандарт? Поне да даваха COP при повече стойности, а не само при номинал и да не знае човек какво става с него като се мръдне под/над него.
    Имаш ли методика как точно се смята? Формулата и аз я гледах, но конкретните условия липсват.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #19

    Re: Ефективност при работа под номинал

    до колкото съм чел температурите са от -10 до +40 ,натоварването на компресора ще е ниско ,средно и номинално .. товар над номиналния мисля че няма да има .. тия данни са доста непълни но други не намерих

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    79
    #20

    Re: Ефективност при работа под номинал

    Цитат Първоначално публикувано от ghost23
    Интересна тема.
    63 ZE-S1 е с двойнороторен и поне на мен ми се струва,че работи по-добре от скрола,Трябва някой специалист да изкаже техническо обосновано мнение.
    Защо моите доводи са такива: с 63ката отоплявам 50кв.м на 2,70 височина със зверска изолация навсякъде( стени 5 см Неопор външно,таван 5 см стиропор и 10 см пресована минерална вата,няма да й коментирам цената)за последните 2 дни е харчил средно по 409 W/h,като работи основно в режим 20C ECONO.По-голямата част от времето дърпа към 300-370 W и мога да кажа,че се усеща топла струя,като най-много е качил до 2540W.
    20 ZG-S е със скрол и да се скъса от икономия не може да падне под 230-270W в най-икономичния си режим.Вярно е ,че в най студените месеци на 2007/2008ма ,когато t паднаха под -20 ,даде консумация средно 397W/h.
    А говорим за разлика м/у 20 и 63...и м/у обикновен и хиперинвертор.
    Не обърквай останалите.20 ZG-S не е със скрол.
    С роторен е.RM-B5077MD1-това е модела на компресора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #21

    Re: Ефективност при работа под номинал

    Цитат Първоначално публикувано от marty
    Не обърквай останалите.20 ZG-S не е със скрол.
    С роторен е.RM-B5077MD1-това е модела на компресора.
    Грешка,наистина е с роторен.Голяма грешка,щях да споря,че е със скрол...
    А го имам от толкова време....
    50 ZG-S е със скрол,от там съм се заблудил...
    Значи хибридното управление си казва думата

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    40
    #22

    Re: Ефективност при работа под номинал

    Здравейте! Отоплявам 2 стаи със преходно помещение м/у тях 19м3. В едната стая работи GC25VA(27m3), в другата GC35VA(43m3). Последен етаж, тухла, стара двукатна дървена дограма, бетонен скатен покрив без изолации, като има скосени тавани(1мХ3м площ в едната и 1мХ3,5м площ от покрива в другата стая). И двата климатика работят непрекъснато, като дават разход Х 260W/h по отделно, измерено от последните 5 дни. Какво ми прави впечатление: В режиm Stand by всеки дава точнно по 31W/h консумация. Интересното е, че когато изключа климатика(OFF), отчитат по 22W/h консумация(може би има някакво подгряване на компресора при по-ниски температури, не зная). Когато са в режим работа(20 градуса на дистанционното), поддържат около 22 градуса температура в стаите, като 25-та дава разход около 500W/h, a 35-та около 600W/h. Включват и изключват доста често. Заради малкия вдигнах за кратко температурата в спалнята като настроих 25-та на 22 градуса на дистанционното. Направи ги за около 15мин на 24 градуса, като през това време даваше моментен разход от 300W/h. Да подчертая само, че докато работеше му променях няколко пъти силата на вътрешния вентилатор, за да проверя кога дава най-ниска консумация. Оказа се на AUTO, като преди това на 3 степен от общо 4 даваше консумация 380W/h. На няколко пъти през тези дни мерех температурата на изхода на вътрешното тяло - почти винаги приблизително 41градуса. Това е от мен, дано съм бил полезен за тази тема от форума

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #23

    Re: Ефективност при работа под номинал

    50 ZG-S е със скрол и не е чак толкова икономичен,което не е задължително да е заради компресора...(размер на вътрешен топлообменник,външно тяло ...)Може би защото му се налага повечето време да работи под номинал или заради управлението.
    63 ZE-S1 дава супер консумация ,с двойно роторен и хибридно управление,на 100 % работа под номинал през последните 2 седмици средна консумация под 550W/h,даже последните 2 дни средната падна на 419 W/h.Ще го следя и ще видим температурите като паднат под -10С за продължителен период къде ще отиде консумацията.
    Иначе тук дават данни за работа под номинал на MHI,хиперинверторите.
    Линка мисля,че съм го засичал във форума,но по друга тема.



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 19:34
  2. номинал VS максимал?
    От freestyler във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 12-11-11, 09:11
  3. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  4. Въпрос за ефективност на конвекторна печка
    От gost89 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 02-03-11, 00:29
  5. Отговори: 8
    Последно: 06-11-05, 18:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе