Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19

Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ. темп. +10 °C)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    В интерес на истината на МХИ-то ми функцията DRY в сервизното я пишат "Thermal Dry". Тази думичка "Thermal" не знам как да я разбирам, защото не е описан алгоритъма на работа на функцията.
    Вярно е, че не съм го чакал цял ден, но за 5 минути в стаята стана доста студено и прекратих експеримента. Може би е възможно функцията да е направена с редуване на отопление и охлаждане и по този начин да обезвлажава, но не съм я чакал достатъчно. А и не виждам никакъв смисъл да си изстудявам насила стаята и после да я затоплям, само и само да измъкна малко влага. Обаче пък при DRY наистина мога да настройвам градусите от дистанционното. Вдигнах на 24°, но не мина в отопление в продължение на 5 минути и го изключих.
    Според мен в режим изсушаване/DRY дори и да си играеш с градусите , те не влияят на режима и температурата.Режима DRY според мен има автоматично зададени параметри които се изпълняват независимо от подаденото от дистанционното и може единствено да се включи и изключи нищо повече.Изключение е Уруру Сарара.


    Пишете за КОЛКО време се обезвлажняват вашите помещения с режима изсушаване зимата?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #17

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ темп. 10 C)

    Ако не можеше да се променят градусите, тази опция щеше да е изключена от дистанционното, а те реално могат. Също и в упътването пише какви са препоръчителните градуси за настройка при различните режими и за DRY пише 21 - 24°.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #18

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ. темп. +10 °C)

    Не топли в режим обезвлажняване,грешката е моя.Става въпрос за SRK-20 ZG

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Обезвлажняване зимата с климатик пуснат в режим изсушаване (външ. темп. +10 °C)

    да споделя моят опит:

    1.сложиха ми външни ролетни щори ;
    2.уплътних между пвц дограмата и водачите на щорите с бял санитарен силикон и вече в хола нямам конденз;
    3.в спалнята имах конденз, с външните ролетни щори когато прането сушилника е в стаята, но поради особените ми прозорци шорите не бяха напълно монтирани, което ще рече че още след да набирам впечатления и да дописвам в този пост.Домонтираха щорите в спалнята във сряда тази седмица, но отттогав аняма минусови темпертури, а конденза при мен е от +2 и надолу.

    Има обезвалажнител солак, помага донякъде(слабичък е за 29 квадрата) когато има пране- получава 1/3 от конденза в сравнение с когато не е включен.

    4.темпертурата в хола се увеличи с 2-2.5 градуса без да зоря климатика сложен на 25 при външна -3 си ги достига.Преди го слагах на 26 и най-много стигаше 22.7 в хола.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Да се изключва ли климатик (не е инверторен) вечерно време през зимата ?
    От Todor Kirchev във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 23
    Последно: 16-02-13, 22:39
  2. Моля за разяснение - режим обезвлажняване
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 15-06-12, 07:08
  3. Изключва ли се през зимата /при -10/ НЕинверторен климатик?
    От LEGAL във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-12, 19:30
  4. Странни шумове в режим изсушаване
    От Kasap във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-09, 17:26
  5. Досаден шум от TV при пуснат климатик
    От veni във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 19-10-07, 18:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе