Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #16

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    ... да дойдат да се качат на стълбата до мене да ме изпитват и проверяват каква точно хартийка имам като съм се качил там! Извинете, но това са си простотии (поредната на държавно ниво) единствено и само за ПАРИ.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #17

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    Цитат Първоначално публикувано от vanko68
    Това,че имаш някаква хартийка,не те прави добър в някаква професия.
    Абсолютно прав си, но тази хартийка ти дава спокоиствие за пет години от така наречените контролни органи,наскоро ни минаха на проверка и изрично искаха сертификатите за работа с фреони.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #18

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия


    Чл 11.4
    Оценяващият орган следва да гарантира че назначените
    изпитващи лица за дадено изпитване притежават необходимите
    познания относно съответните изпитни методи и документи
    както и подходяща компетентност в областта на изпита. Той
    следва също да гарантира ,че необходимите оборудване
    инструменти и материали са в наличност за провеждане на прак
    тическите изпити.

    Ако се уловя за тоя "член" (ама как само го казах,а) ,коя ли комисия ще е легитимна??????

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #19

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    Ейй, туй българина от всичко разбира и всичко знае бре. Голяма работа сме, как ще си седи човека на стълбата и като дойде проверяващия ще се скатае горе. Ми той ще те покани да слезеш, или ще те изчака учтиво. И после ще те провери. Защо всички роптаете срещу това нещата да влязат в релси, и хората които работят тоя занаят да са минали предварително обучение. По този начин ще стане малко чистка така да се каже, ако държавата успее по някакъв начин да ограничи практикуването на хората които нямат нужния ценз ще е по-добре както за клиентите, така и за сертифицираните кадри.
    Много пъти съм чел тука във форума как имало майстори дето могат само да гледат тъпо и да се чешат по главата. Други пък се запознали с климатичната техника с 3-дневен курс и станали специалисти. Е нали никой не иска това. Нали и клиентите искат като иде техника да си свърши работата и да му работи техниката.
    Мисля че преди да се правят тия курсове за работа с фреони и т.н. трябва да се изиска от кадрите да имат поне средно образование с хладилна техника или изкаран курс, в който е заложена същата програма като от средното, но само специалните предмети, плюс определен брой часове практически курс със съответните изпити. И когато човек си има образованието да има достъп до тоя курс за фреоните. В противен случай сульо и пульо ще вземат кетап за фреони и пак ще имат право да работят и нещата ще са си по старому. Кучетата си лаят, кервана си върви.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #20

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Ейй, туй българина от всичко разбира и всичко знае бре. Голяма работа сме, как ще си седи човека на стълбата и като дойде проверяващия ще се скатае горе. Ми той ще те покани да слезеш, или ще те изчака учтиво. И после ще те провери. Защо всички роптаете срещу това нещата да влязат в релси, и хората които работят тоя занаят да са минали предварително обучение. По този начин ще стане малко чистка така да се каже, ако държавата успее по някакъв начин да ограничи практикуването на хората които нямат нужния ценз ще е по-добре както за клиентите, така и за сертифицираните кадри.
    Много пъти съм чел тука във форума как имало майстори дето могат само да гледат тъпо и да се чешат по главата. Други пък се запознали с климатичната техника с 3-дневен курс и станали специалисти. Е нали никой не иска това. Нали и клиентите искат като иде техника да си свърши работата и да му работи техниката.
    Мисля че преди да се правят тия курсове за работа с фреони и т.н. трябва да се изиска от кадрите да имат поне средно образование с хладилна техника или изкаран курс, в който е заложена същата програма като от средното, но само специалните предмети, плюс определен брой часове практически курс със съответните изпити. И когато човек си има образованието да има достъп до тоя курс за фреоните. В противен случай сульо и пульо ще вземат кетап за фреони и пак ще имат право да работят и нещата ще са си по старому. Кучетата си лаят, кервана си върви.
    .... а кое те кара да мислиш, че точно сульо и пульо пак няма да са в групата? Никой не роптае против регулацията, но силно се съмнявам че курса ще свърши някаква работа в тази насока.... по-скоро самият пазар и конкуренцията

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #21

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    Да кажем че ще има някакво ограничение и контрол. Но може да си сигурен че, пазара и конкуренцията не може да контролират това. В България поне не може да стане. Климатик всеки може да си купи свободно от магазина, така както си купуваш хляб и може сам да си го монтираш. После има "монтажници" които не им е занаят това, но са се научили как да правят конуси, да пробиват дупки и да вързват 2-3 кабела. И примерно това за някой не е основна професия, те си работят друго, и в почивните дни и свободното време монтират. Те ВИНАГИ ще имат по-ниски цени от някой който това му е работата. Понеже истинския техник поддържа специализиран автомобил, куп инструменти и освен това като фирма си плаща данъци и няма как да държи ниски цени като хората които заработват по малко на черно. А клиента единствено гледа цената! И е прав, само че насреща получава некачествена услуга и после почват оплакванията и разговори с Агенцията за защита на потребителите. Е тая агенция вместо да си клати краката, като получи 3 или 5 сигнала за една и съща фирма да направи проверка, и първото което трябва да провери в една фирма за климатици е дали кадрите са с нужната квалификация.
    Аз така ги виждам нещата, може би не е толкова просто, от друга страна както знаем всичко е шуробаджинащина и връзки. Не знам до колко ефективни могат да бъдат тия мерки.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #22

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    Provigo, не го казвам всичкото това за да ме видят колко съм голяма работа или нещо подобно (както казваш), но 12 години фирмата ми работи все под лицензионни режими и единственото последствие от това е, че ние плащаме, а те взимат..... НИЩО ДРУГО! Съгласен съм, че ако и доброто желание се изпари в тая държава съвсем нищо няма да остане, но това е дойствитвелността цели 21 години вече....Затова и казвам, че само пазарът може да свърши нещо, ако изобщо нещо може да се промени вече... Това е някакъв праг, който може да прескочи всеки, стига да може да си плати, а всъщност не това трябва да е критерия! Пиша всичко това за да изразя и аз моето мнение, че се съмнявам в ефективността на тази поредна измислица наречена Регламент 303.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    5
    #23

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    Имам един въпрос: Аз се занимавам с битови климатици- малки до 3 килограма фреон. Трябва ли да фирмата или персонала да е сертифициран и какви са нормативните документи, които трябва да има фирмата или аз?

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #24

    Re:Запитване относно Регламент(ЕО) 303/2008 на Европейската комисия

    Това е поредната недомислица в България. Всичко се прави само на хартия и за пари. Едно време професора в университета ни говореше, че светлината на лазерния лъч се дели на RGB. И после този ще те изпитва ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Запитване ?
    От nikolin във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 30-08-12, 22:59
  2. Комисия за защита на ТЪРГОВЦИТЕ
    От glowndark във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-09, 11:54
  3. Отговори: 18
    Последно: 06-04-09, 09:10
  4. Отговори: 7
    Последно: 14-01-08, 20:28
  5. Запитване относно Infra Red
    От LUDIA във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-10-03, 15:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе