Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 95
Like Tree3Одобрявам

Авто климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #61

    Re:Авто климатик

    Ми то наляганията си говорят, блокирала в отворено положение игла на ТРВ при което навлиза прекомерно количество течен фреон и от там по високо ниско налягане и високо високо налягане. Незнам какви са тези майстори ама май са от тези дет им викат "Пълначи".

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    3
    #62

    Re:Авто климатик

    Здравейте, оказа се, че моята кола няма трв, а някаква капилярна тръбичка, но след смяната на тази капилярка, ниското дойде 2.5, а не както преди 6, но на обороти след подаване на газ около 3500 оборота, системата поглъща капилярката и се набива в изпарителя, реших да сменя целия изпарител с тръбите, защото може да са се раздули. Сменихме ги сега се държи нормално и охлажда, ниското 2- 2.5, но високото стана високо около 25- 2.7. Някой знае ли за какво става дума сега?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #63

    Re:Авто климатик

    Източете със заредната 200-300 гр фреон и пиши пак дали наляганията са се променили.
    Или трябва да се скъси малко капилярката.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #64

    Re:Авто климатик

    Това с преточването на фреон и скъсяването на капилярката говори че нямаш представа за какво се пише в темата. По добре не обърквай хората stelaartoa!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #65

    Re:Авто климатик

    Хихихи....Ок,я тогава по-добре Вие кажете нещо,с което да не объркате хората !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #66

    Re:Авто климатик

    Погледни дали ти въртят нормално външните вентилатори, дали работят и двата ако са два и дали включва втората скорост на външните вентилатори когато налягането стане 20 и нагоре бара. Отиди при някой свестен майстор да ти направи читава диагностика. Има някои системи с капилярка да държат по високо високо налягане, а старата капилярка чисти ли и бяха "мрежичките".

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #67

    Re:Авто климатик

    Jony...oще чакам...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #68

    Re:Авто климатик

    Първо: не съм ти мацка да ме чакаш. Второ: ако искаш да си актуален проучи какво е Fixed Orifice Tube в Гогле и прецени дали може да се скъси . Трето: всяка система е направена да работи с точно определено количества фреон а не с минус 300гр или плюс 300гр. А най добре не се занимавай с неща за който нямаш представа за какво става въпрос

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #69

    Re:Авто климатик

    Джонка..нямаш и бегла представа с какво се занимавам по цял ден Баш днес баш с два автоклиматика,"заредени " професионално в марков сервиз ,та са наложи да се точи фреон,и то не 300,а 500 гр,хихихихи....И за капилярката - щом прочета следното " ...оказа се, че моята кола няма трв, а някаква капилярна тръбичка, но след смяната на тази капилярка, ниското дойде 2.5, а не както преди 6, но на обороти след подаване на газ около 3500 оборота, системата поглъща капилярката и се набива в изпарителя..." не те ли навежда мисълта за високия професионализъм на "техника"? Колко му е да метне каквото му е попаднало под ръка от двора на сервиза? И защо да не се скъси ? Я да чуем и твоето компетентно мнение !

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #70

    Re:Авто климатик

    Цитат Първоначално публикувано от jony
    Първо: не съм ти мацка да ме чакаш. Второ: ако искаш да си актуален проучи какво е Fixed Orifice Tube в Гогле и прецени дали може да се скъси . Трето: всяка система е направена да работи с точно определено количества фреон а не с минус 300гр или плюс 300гр. А най добре не се занимавай с неща за който нямаш представа за какво става въпрос
    Това е абсолютно така и при автомобилите капилярната тръбичка е една пласмасова цедка със месингов жиглиор които неможе да се променя, другия вид е със трв. Така че човека с ник на бира изобщо не е виждал тия неща по авто климатиците и е по добре да не се излага. За да не съм голословен ето и в този саит какво представляват капилярните тръбички. http://www.autoclimashop.com/index.p...mid=29&lang=bg

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #71

    Re:Авто климатик

    Велев,нито ме познаваш,нито знаеш какъв съм,за разлика от мен...Виждал съм всякакви лаишки изпълнения по автомобилите,включително и с капилярна тръба като за климатик или за хладилник...Затова и така го написах,четейки поста на питащия.

  14.  
     
  15. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #72

    Re:Авто климатик

    Колата е Форд на 10г.
    Данните на климатика са:
    R 134a 0,740kg.
    Debit-0,015kg.
    WSH-M1C231-B
    SAE J639
    До миналото лято студеше перфектно(предполагам с оригиналния фреон-3-ти собственик съм),но кой дявол ме накара да ида на "профилактика"?! и то при човек с добро име и техника в региона. Дръпна машината фреона и измери -200гр. Олекнах с 40лв.и климатика вече не е същия!
    Мерих с мултицета(макс вентилатор)и показа едва 12гр. Развих капачките на кранчетата дето се зарежда и на едното имаше капчица от сачмата!
    Ходих при "Майстора"-неговия ултра-инфра термометър отчете 7гр.(мултицета не мерел вяно според него). За кранчето било нормално да сълзи,проблем би било да изпуска другото кранче!
    Факт е,че преди климатика студеше,а сега само охлажда!
    Спецовете,спрете да се заяждате,а кажете как да си направя диагностика на климатика в гаражни условия без спец. термометър,защото според "Майстора" студел нормално?!
    Да,ама не!

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #73

    Re:Авто климатик

    Меренето с термометрите е малко относителна работа.Едно е на току-що отключена кола,напекла се от слънцето и вътре е 50 гр,да покаже 12 гр...А друго е ако вътр.температура е 20 гр и измериш 7 гр. В първия случай определено климатика е работел по-добре !
    Само с манометри може да се определи как работи климатика.Моята практика често показва,че само със зареждане по табелка не става "номера".Трябва и да се измерят високото и ниското налягания след 10-15 мин работа и да се коригира фреона спрямо показанията,ако всичко друго си е ОК - топлообменници,ТРВта,вентилатори и т.н.
    Понякога в ръководствата за автомобила или в спецлитературата дават за всеки модел колко градуса разлика трябва да осигури климатика между входа и изхода на въздуха. Примерно ако това делта Т го дават 20 гр,би трябвало на 35 входни да направи 15 гр изходни и тогава всичко е ОК,полека полека входните ща намаляват,и оттам и изходните също. И когато в купето е 25 гр,климатика ще духа с 5 ...

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #74

    Re:Авто климатик

    stelaartoa като навита латерна за тъпотии си. хората първо са изобретили термометрите и чак тогава хладилниците и климатиците. ако подценяваш този уред по добре сменяй бизнеса. Не искам да те тревожа моята кола също е с дюза и от духалките ми излиза въздох на 1градус при околна 30С* как смяташ дали трябва да го по источа малко фреонеца или нещо се повредил

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #75

    Re:Авто климатик

    Много ми е интересно ,ако на твоята каляска излиза охладен въздух 1 гр,то на каква темп на изпарение караш???

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Авто MP3 плеар
    От drecolli във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 5
    Последно: 16-07-14, 13:48
  2. Захранване за авто CD
    От vankicha във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 9
    Последно: 19-05-14, 07:45
  3. Мнение за авто CD
    От HePoH във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 16-03-11, 19:32
  4. Авто аларма TOP GUN
    От DoRa във форум Друга битова техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-07, 21:32
  5. Авто ръководства
    От kris11 във форум Автомобили
    Отговори: 2
    Последно: 11-01-07, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе