До къде я докарахме щом ITD не могат да си позволят един свестен климатик. И ползват чудесии които трябва да ги поливаш с вода за да охлаждат Най-добре вземете една вана и сложе сървърите там (на водно охлаждане) по примерно на youtube
До къде я докарахме щом ITD не могат да си позволят един свестен климатик. И ползват чудесии които трябва да ги поливаш с вода за да охлаждат Най-добре вземете една вана и сложе сървърите там (на водно охлаждане) по примерно на youtube
Първоначално публикувано от glowndark
По добре да направят една микро когенерация и лято ще имат безплатна топла вода а зимата + топлата вода ще имат и парно
Охооо...да!!! Съжалявам за острия си тон,напоследък се прибираме все 1...2 часа след работното си време и е доста натоварен графика.Изсипал съм част от нервите си не където трябва...съжалявам много.А относно сървърните помещения - слагали сме и слагаме няколко модела на Дайкин според нуждите на клиента и досега не помня случай да "се ошашка" електрониката или нещо подобно...напротив правиме си редовни профилактики и няма такова нещо че "карат по 3-4 години"???Това е немислимо защото гаранцията при нас е 6 (шест) години.
http://www.himelenclosures.com/web_e...uctos_60_4.pdf
Нашите бяха на друг принцип и доста по евтини.
ами не видях,никой да ти е предложил,да преправиш тръбата от кондензната вода* ( хем е дестилирана -няма котлен камък ) тя да ти охлажда кондензатора ("външният рарадиатор" )- директно да капе отгоре през някой отвор който да направиш- и да сложиш върху кондензатора примерно един парцал -върху който да капе конденза и този парцал да мокри равномерно горнана част на кондензатора ( подобно на какпково напояване )
* Аз не съм фирмаджия,а ползвател,но моята тошиба е конструирана на подобен принцип-водата да капе върху крановете който присъединяват външното тяло към медните тръби.От там ми идва и тази идея.
Там на крановете няма никаква файда....те така и така са охладени.
явно не съм се изказал добре.Ами доколкото разбрах,там се пускал конденза-има едно като жлебче, а от там къде отива кондензната вода-трябва да пробвам за да кажа-но има нещо такова!Ако не е ясно-мога да снимам утре,вдругиден....
От там водата се стича до долната тава,дъното на външното и си пълзи до отвора на зимния конденз. Само че така няма никакво влияние върху подобряване на работата на климатика.
Преди два дена бях в Стара Загора на един от големите магазини там да гледаме покривните им централи.
Та те от 2,5 години са си поливали и си поливаха до средата на Юли тази година кондензаторите поставени на покрива на магазина, които са към хладилната система. Поради неправилната преценка на проектантите за площта на тези топлообменници идват малки при външни температури над 28 °С и хладилните камери, вани и витрини в магазина не могат да поддържат необходимите по стандарт температури.
Когато е горещо пускаха градински пръскачки с вода от чешмата да пръска от страната, през която се засмуква въздуха. До средата на това лято са ползвали пръскачките, защото за това време топлообменниците от страната, от която са ги пръскали са се запечатали почти напълно с котлен камък. Почиствали ги после с телена четка и горе долу ги бяха изчистили добре.
Тоест, проблема е в качеството на водата за поливане, а не в самия процес на поливането, така ли?Първоначално публикувано от valen1
Питах ги да не би топлообменниците да са се запушили от прахоляци, които водата да е залепила за тях, но бяха категорични, че е бил само котлен камък без каквито и да е други странични замърсители.
Когато не дадеш необходимите пари в началото да си купиш това, което трябва както е в случая се налага после пак да даваш, но като разход за вода от водопреносната мрежа.
А след като вече са установили, че с поливане не става то хладилните съоръжения в магазина при по-високи външни температури няма да могат да поддържат изискуемите по стандарт температури.
valen1 Това ми се струва несериозно. Кой ще остави проектант или изпълнител да си "остави ръцете" по този начин. Не знам кой е приемал този обект, ама и той е за згадане. В Ст.Загора и региона има много силни фирми и компетентни хора, но щом са го докарали до градински пръскачки, явно не им е чиста работата, на собствениците. Ако не е тайна, кой е този магазин.
Не мога да споменавам имена, защото посочих недостатъци на изпълнена хладилна инсталация, която в по-топлите дни не може да поддържа необходимите температури по стандарт за съхраняване на продукти.
Конкретното споменаване, че в даден магазин в топлите дни продуктите не се съхраняват според изискванията би могло да доведе до отлив на клиенти поради несигурност дали качеството на предлаганите продукти е такова, каквото би трябвало.
Изпарителното охлаждане на въздиха е много ефективно. Само с 1,6кг вода, за 700м3/h въздух, намаляваме температурата на въздуха с 12 С. А 2 С по ниска температура, води до 10% икономия .
Сега се сетих да кажа до къде се стигна с експеримента.
През най- горещите дни обливах климатика с вода през пръскалка купена за 3 лв. от Baumax. Схемата беше следната.
В друго помещение беше сложен 50 литров пластмасов бидон, който напълнихме с дестилирана вода(поне така се води- ползва се в промишлени количества в първия охладителен кръг на натоварени машини ). За цялото лято бидона не свърши. Имаше доста вода като го излях наскоро. С бидона има потопяема помпа на 12 V. По принцип помпата е за масло на хидравличните системи на голям кароселен струг, но и за моята работа ставаше без проблеми. Управлението се осъществяваше по големината на тока, който черпи климатика. Устройството което ми глобиха електрончиците на завода измерваше употребената електроенергия във ватове. Експериментално установихме че климатика работи средно с 1560 W потребление. Ако потреблението надвиши 1750 W, помпата се включва и се изключва на 1650 W. Това в горещ ден е около 3-7 минути работа за едно включване. Водата се пръскаше от една пръскалка по задната част на питата на климатика. Количеството вода беше много малко само омокряше питата.
Графиката на температурата не мръдна въобще за цялото лято.