Резултати от 1 до 12 от общо 12

Странна миризма от външното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #1

    Странна миризма от външното тяло

    Тия дни проверявам редовно отвора за отводняване на външното тяло. Започна да ми прави печатление че водата която се събира вътре има станна миризма - като на рибено масло... една такава остра и "мазна" миризма. Чудя се дали е вследствие на "фоерверките покрай нова година" (беше доста задимено в нашия квартал от всякакви бомби) или пък е "маслото от системата"? Някой има ли представа дали синтетичното масло ползвано в системата има специфична миризма и ако да - на какво прилича?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Странна миризма от външното тяло

    При фреон р22 маслото и фреона имат особена миризма ама аз незнам каква е на рибено масло и немога да кажа дали е такава. Ако имаш мазни петна в водата тогава може да има пробив някъде.

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Ако имаш наоколо комини от печки на твърдо гориво, ще мирише и още как.Всичкия катран се отлага по обменниците и конденза го увлича после надолу към тавата.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Между другото тъкмо за външи тела стана дума днес отоврих една осака за смяна на компресор. Климатика е на 5 години и ползван в остъклена тераса външното тяло е като ново няма никаква мизерия все едно е слаган преди седмица. За първи път ми се случва такъв чисник да правя.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #5

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    При фреон р22 маслото и фреона имат особена миризма ама аз незнам каква е на рибено масло и немога да кажа дали е такава. Ако имаш мазни петна в водата тогава може да има пробив някъде.
    Мерси за идеята - ще се опитам да "събера" част от водата в някоя чаша.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Ако имаш наоколо комини от печки на твърдо гориво, ще мирише и още как.Всичкия катран се отлага по обменниците и конденза го увлича после надолу към тавата.
    Ами аз съм в висок блок и наоколо няма комини, но често във въздуха навън се носи една гадна миризма като на сажди (май е от близкия ТЕЦ), толкова е гадно че ако оставя пране на балкона за 2 нощи се осмърдяват ужасно...

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #6

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Колега аз не съм до теца и въпреки това събрания лед под всички клими от блока е жълт на цвят. Смятай какво дишаме!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Точно до моя ДЖЕНЕРАЛ има един калка и отгоре комин.Явно горят кюмюр или нещо подобно, да не ти разправям на какво прилича външното и какъв конденз тече, когато го изливам от шишето, където се събира.При теб е от ТЕЦ-а със сигурност.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #8

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Колега аз не съм до теца и въпреки това събрания лед под всички клими от блока е жълт на цвят. Смятай какво дишаме!
    Ами аз съм до езерото (не съм чак толково близо до ТЕЦ-а) - при нас няма много климатици и не съм се заглеждал за цвета под тях но определено има вечери дето не се диша навънка...то вони, то чудо...незнам тоя ТЕЦ Дружба на какво гориво е ама имам чувството че е на въглища

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #9

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Сега е сухо тука и няма "вода" за проверка... но като прокарам ръка по долната част на външното тяло на климатика усещам "мазно" и мирише точно на риба. Като заскрежи и размраява ще събера "проба" от някоя висулка от долу

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Re:Странна миризма от външното тяло

    А топли ли добре и от кога го имаш климатика?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    34
    #11

    Re:Странна миризма от външното тяло

    И при мен конденза има тъмен цвят и странна консистенция. Иначе без да се долавя някакъв мирис във въздуха, халата ми след 2 дни на терасата мирише на дим яко. И аз съм много близо до ТЕЦ, но той уж е основно на газ, така че? Вероятно няма нищо страшно- просто въздуха, който циркулира предполага такъв конденз.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #12

    Re:Странна миризма от външното тяло

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    А топли ли добре и от кога го имаш климатика?
    Климатика е нов, монтиран септември 2010. За топлене ми е трудно да преценя - като че ли за сега в София не е дошла зимата. Като цяло до сега винаги е работел с около 300-450-500 вата консумация (с изключение на дефроста и след него). На моменти има чувството че духа почти хладен въздух а "дърпа" 320 вата, след малко (без вън да се е променила температурата) духа по топло и пак гълта нещо около 320 вата...

    П.С. Външното не е особенно тихо - при консумация около 450-500 вата се чува доста осезаемо бръмченето на компресора... като падне около 300-350 е доста по тих, въпреки че на моменти и при тази консумация "бръмчи" - това го отдавам на кофти място за монтаж - но нямаше опции за друго

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 00:58
  2. Удря ток от външното тяло
    От doberman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 03-11-11, 11:18
  3. конденз от външното тяло
    От branko във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-11, 17:18
  4. ASU12RMLQ - лоша миризма от вътрешното тяло, дайте някакъв съвет!
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 01-08-09, 17:20
  5. Странна миризма от климатика
    От farkash във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 05-09-08, 23:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе