Резултати от 1 до 10 от общо 10

свистене на фреона

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #1

    свистене на фреона

    Здравейте,бихте ли ми казали причините за свистенето или по точно шума от движението на фреона?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #2

    Re:свистене на фреона

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Здравейте,бихте ли ми казали причините за свистенето или по точно шума от движението на фреона?
    За тия модели от подписа ти не би трябвало да чувал свистене. Имам в къщи един FTXS 25 - нищо не се чува - нито свистене , нито шум от излизащия въздух от вътрешното тяло , нито шум от вентилатора . Дори зимата при размразяване е много тих . Тръбния му път е около 5 м.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #3

    Re:свистене на фреона

    Точно за този модел тава дума FTXS 25 и тук от 2-3 вечери го включвам но се чува свистене на фреона от външното тяло.Вътре не се чува нищо освен вентилатора..Все едно е течаща лека струя вода,ако мога така да го опиша..

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re:свистене на фреона

    Тези звуци са съвсем нормални. Имаш изтична не флуид. Както чешмата ти банята шуми като тече вода, така и при климатиците се чуват звук от изтичането на фреона. При някои модели климатици се чува много по силно. Ти само си писал, че свистенето не се чува от вътрешното тяло и съотвентно няма какво да те притеснява. Друг е въпроса ако чуваш свистене от изтична на фреон от лоша връзка, но и така да беше вече е замина всички фреон и на климатика би трябвало да му се задейства защитата и да се самоизключва.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #5

    Re:свистене на фреона

    Цитат Първоначално публикувано от sladi4kia
    Точно за този модел тава дума FTXS 25 и тук от 2-3 вечери го включвам но се чува свистене на фреона от външното тяло.Вътре не се чува нищо освен вентилатора..Все едно е течаща лека струя вода,ако мога така да го опиша..
    Колега, ами затваряй прозореца преди да лягаш ...и няма да чуваш свистенето на външното тяло !!!

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #6

    Re:свистене на фреона

    Колега затварям го и вътре не се чува свистенето,но се чува някакво как да го нареча.......боботене,бучене нещо от сорта.
    Иначе свистенето се чува като изляза на терасата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #7

    Re:свистене на фреона

    Tва е друга работа. С това трябваше да почнеш. Така са - на едни обороти бучат, на други не . Постави му 4 меки тампона от Аутоплюс по 4 кинта/брой и ще се родиш. Вибрациите на компресора се предават на стойката по някаква причина , макар че и той е на меки тампони...От стойката на стената и така вкъщи.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #8

    Re:свистене на фреона

    Коментирания шум само при пускането на климатика за кратко ли се появява или постоянно докато работи го има?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    274
    #9

    Re:свистене на фреона

    Не съм много сигурен защото не съм се заслушвал много,но мисля че само при пускането на климатика и за кратко

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    88
    #10

    Re:свистене на фреона

    Не е само при теб. И аз чувам лек свистящ/клокочещ звук когато климатика е бил спрян и го пускам.
    Ако климатика не се спира почти няма да го чуваш освен по време на размразяване (зимно време при външни температури под нулата) понякога.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Свистене от вътрешното тяло на климатика
    От ^Rokera^ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 05-08-14, 22:20
  2. свистене или свирене - FTX25JV-
    От miro30 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 82
    Последно: 05-12-11, 20:07
  3. General Fujitsu ASHA09LGC - свистене и шум!
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 22-01-11, 03:02
  4. Отговори: 11
    Последно: 20-01-10, 20:58
  5. Свистене при LCD монитор ?
    От Zetle във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 08-01-07, 12:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе