Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 40 от общо 40

Отопление на 35 квадрата

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #31

    Re:Отопление на 35 квадрата

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    ...бих направил всичко възможно да си купя, или направя ТП...
    Едно е да искаш, Второ е да можеш, Трето е да ти го направят, Четвърто е да не те завлекат с пари разни шарлатани и накрая, Пето е да останеш доволен

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #32

    Re:Отопление на 35 квадрата

    Благодаря за коментарите. Явно нещата са наистина на кантар. Сега ако добавим и това, че съм направил инсталация за локално парно, но мисля да разчитам на него само при необходимост, т.е., да подпомагам климатика само в най-студените вечери за няколко часа (защото през деня няма да има кой да пали котел), това ще наклони ли везните към 14-ката? Днес един човек, който се занимава с монтаж на климатици изрази мнение, че 18-ката ще работи на ON/OF режим и това ще намали комфорта в помещението, а 14-ката била форсирана 12-ка. Обърках се още повече. Помагайте. Знам, че без да се види на място е трудно да се даде компетентно мнение, но все пак се надявам да получа повече мнения, които да обобщя преди да реша да викам специалист.

  4. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #33

    Re:Отопление на 35 квадрата

    мислил ли си за два броя има си предимства примерно тези http://v-clima.com/prod.php?id=klima..._09_ldc_plazma въпреки че моята тошиба в 30кв + отворена врата на спалня 12кв засега нее вдигала повече от 350-400вата на 22 гр това в Бургас

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #34

    Re:Отопление на 35 квадрата

    Цитат Първоначално публикувано от diverpro
    Сега ако добавим и това, че съм направил инсталация за локално парно, но мисля да разчитам на него само при необходимост, т.е., да подпомагам климатика само в най-студените вечери за няколко часа (защото през деня няма да има кой да пали котел),
    И кой те набута за клима като имаш готова инсталация за парно. Спретни си една ТП от клима и си готов. При положение, че климата бачка при -10 какъв е проблема да бачка и като ТП? Дори е по-добре при изпарението/имаш Т с малък толеранс/.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #35

    Re:Отопление на 35 квадрата

    Цитат Първоначално публикувано от diverpro
    14-ката била форсирана 12-ка
    Това са глупости. Няма 12-ка от серията Нокрия за Европа. По-скоро, както ти казах, 18-ката е форсирана 14-ка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #36

    Re:Отопление на 35 квадрата

    Благодаря на всички, които се включиха с коментари, все пак очаквах повече активност, но... по празници е така, по-близо сме до масите
    Като цяло се насочих към 14-ка Нокрия и тръгвам да търся най-изгодната оферта. Дано да не сбъркам. ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ И ЗДРАВЕ на всички форумци.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Re:Отопление на 35 квадрата

    Вземай 14-ицата, не мисли, докато не са приключили с продажбите или да свършат промоциите.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #38

    Re:Отопление на 35 квадрата

    От вчера съм с Нокрия 14-ка . При дневна външна t~5 градуса от 8 градуса вътре за 2 часа направи 15 градуса, а за 24ч направи 20, колкото му бях задал. Бачкал е почти на макс., защото е изразходвал около 30кв/часа ел. енергия. Къщата никога не е отоплявана, така че, се надявам стените като поемат топлина разхода да падне значително. Днес дневната температура вън беше 2гр. на обяд. Ще го наблюдавам и ще пиша. Иначе засега не съжалявам за избора (дилемата беше 14-ка или 18-ка).

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #39

    Re:Отопление на 35 квадрата

    diverpro честито!!!Пожелавам ти дълги години безаварийна работа.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #40

    Re:Нокриа 14

    Някой знае ли тази UV -лампа на НОКРИА-та постоянно ли работи, или се включва и как. В упътването не ми стана ясно. И още един въпрос - таймерът може ли да се настрои да работи всеки ден в определено време, или е само за 1 ден. Питам, защото като го настроих, светна зелената лампичка на вътрешното тяло "TIMER". Обаче като отидох след два дни климатикът работеше, но таймера беше изключил.
    Благодаря предварително.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Климатици за стаи 14 и 16 квадрата
    От Iliana във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 21:32
  2. Климатик за помещение 25 квадрата
    От sasho1bs във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 18
    Последно: 03-09-12, 17:43
  3. HITACHI RAS/RAC-E10H3 за 14 Квадрата?
    От Zagata във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 13
    Последно: 29-07-12, 17:01
  4. За помещение 21 квадрата FUJI RS-9UA или RS-12UC ?
    От nikman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 24-11-09, 13:31
  5. Читав климатик за 24 квадрата тухла
    От root666 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 18-06-09, 00:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе