Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 31

Кое определя кога да се прави дефрост?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #16

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Не питай учило, питай патило...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #17

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    Е ви си купихте климатик и телевизора май стана излишен а? Гледате климатика. Жената хвърчи да гледа ту бебето ту климатика дали размразява . Като се прибереш пък сте на смени. Много ясно, когато е по топло по лесно достига необходимите температури, през датчиците за температура информацията се пресмята и решава че няма причина да размразява машинката. И довечера да не го изтървете ей.... :D
    Той телевизора отдавна не го гледаме - само bebeTV върви на него И климатика не го гледаме кога се размразява но ще кажеш че има очи и спира за размразяване точно когато бебето е съблечено - или се сменя памперс или се къпе. Затова ме дразни ненужния дефрост.
    Вчера се е размразявал един или два пъти най много.
    Тази сутрин пак спря да се размразява - разбира се точно когато съблече бебето да го мие. Ще взема да му закача една духалка към клапана ей

  4. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #18

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Незнам дали няма да стане с подмяна на памета с софтуера С модела на софтуер от GE-35va наи добре попитав в КЛИМАКОМ дали тази интервенция е вазможна

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #19

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Колега излишни главоболия си създаваш. Нащо бебе го гледахме на 20-21 градуса и да ти кажа сега по-добре се справя с студа от другите изнежени, гледани на дървени печки на по 25-26 градуса минимум...
    Относно дефроста, имало е момент в които климатика се е размразявал през полвин час, и изобщо не ми прави впечатление. Преценил е, размразил се е, аз ли да смятам вместо него... Между другото 10 минути не съм забелязал да се размразява, обикновено за 3-5 минути става, освен ако питата не се е заледила много здраво...
    Но както ти казах, дори и през тези 10 минути температурата пада с 5 градуса пак не е толкова фатално... Много по-фатално е да сложиш коша на бебето под климатика...

    Предполагам сте и с PVC дограма, и проветрявате сутрин и вечер... Е при отворен прозорец за 5 минути, температурата ще падне, поне 2 пъти повече от колкото ако климатика спре да работи за 10 мин...

    П.С. При къпане е добре да е на 26...

  6. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #20

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    Незнам дали няма да стане с подмяна на памета с софтуера С модела на софтуер от GE-35va наи добре попитав в КЛИМАКОМ дали тази интервенция е вазможна
    Хм,това е интересна идея ама не вярвам да стане.Твърде различни машини са все пак
    Естествено не пречи да попита човека.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #21

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    При всяка марка климатици е различно предполагам, а вероятно и при всеки модел... Ето за Mitsubishi Heavy Industries например:

    (7) Defrost operation
    (a) Starting conditions (Defrost operation begins when all the following conditions are satisfied.)
    1 40 minutes have passed since the heating operation began. (Accumulated operation time)
    2 40 minutes have passed since the previous defrosting operation ended. (Accumulated operation time)
    3 The outdoor unit heat exchanger sensor temperature is –5ºC or lower continuously for 3 minutes.
    4 The difference between the outdoor air temperature sensor temperature and the outdoor heat exchange sensor tempera-
    ture is = > 4.5ºC.
    5 The compressor is running.
    Also, the number of times the compressor goes OFF is counted, and when it reaches 10 or more times, if the conditions
    in 1, 2 and 3 above (except that the outdoor heat exchanger sensor temperature is –1ºC), the defroster operation starts.
    (b) End conditions (when either of the following conditions is satisfied)
    1 Outdoor heat exchanger sensor temperature: 9ºC or higher
    2 Defrosting operation has continued for 10 minutes.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #22

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Това е интересно инфо и по-точно това е може би отговора на въпроса ми как управлението преценява че е за дефрост"
    4 The difference between the outdoor air temperature sensor temperature and the outdoor heat exchange sensor tempera-
    ture is = > 4.5ºC.

    Явно когато разликата м/у външната температура и тази на топлообменика стане >4.5 гр. решава че е обледен и тръгва да го размразява. Та се чудя кой е датчика за температурата на външния топлообменник - този за дефроста ли?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #23

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    От точка 4 следва, че колкото е по-добро обдухването на външния топлообменник, толкова по-трудно ще се достигне условието по нея, за да има ненужен дефрост. Аз смених перката с такава с по-добра производителност и мисля, че дефростовете без обледеняване намаляха.
    Климатикът е no name, не този от подписа ми.
    [img width=800 height=600]http://www.prikachi.com/images/313/4294313S.jpg[/img]

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Врна
    Мнения
    44
    #24

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Те инверторите имат обикновено 3 термо датчика на вън, един за темп. на въздуха обикновено от вън на питата се вижда, за темп. на топлообменика или за размразяване и един за темп, на компресора.

    Тази перка четворната ми мяза на LG ?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #25

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Цитат Първоначално публикувано от luka
    От точка 4 следва, че колкото е по-добро обдухването на външния топлообменник, толкова по-трудно ще се достигне условието по нея, за да има ненужен дефрост. Аз смених перката с такава с по-добра производителност и мисля, че ...
    ...имам нужда от по мощен вентилатор, който да осигури по голямата производителност...

    Иначе посоката е вярна и в климатиците не "no name" това е реализирано.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #26

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Хм, снимката ми е изчезнала, май хоста нещо се е прецакал.
    А климата не е LG, няма марка, а само KFR..бла бла, не помня всичките цифри.
    Още един положителен ефект от новата перка - имаше един страшен резонанс и бръмчене с предишната, с тази утихна. Това е случайно, но съм доволен като слон.
    И да, мисля, че Дайкините имат регулиране на оборотите на тази перка.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #27

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Цитат Първоначално публикувано от abclima
    Външния датчик не определя кога, а колко време да размразява. Колко често размразява определя по скоро вътрешния датчик за температура на топлообменника
    За да е по-топла външната пита и да не прави излишни дефрости, намали скоростта на вътрешната турбина, най-добре auto или low, с цената на някои неудобства- по-голям разход на ток и неравномерно затопляне на помещението.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #28

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Aaaaa, на Auto или Low този климатик не топли, дори си мислех че нещо му има докато не го пуснахме на 3 турбината - топли като змей. Сметката за 90 кубика при 22гр. вътре ми е ~60лв. само за него което ме урежда супер. Чета из форума че и други потребители казват че Auto и Low са безполезни за GC серията.
    Дефроста ме дразни но ще го излекувам с още една клима

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #29

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977


    За да е по-топла външната пита и да не прави излишни дефрости, намали скоростта на вътрешната турбина, най-добре auto или low, с цената на някои неудобства- по-голям разход на ток и неравномерно затопляне на помещението.
    Нещо съм се заблудил. Това което съм написал не е вярно. Пробвах на моето GE25VA различни скорости на турбината и резултата е че винаги размразява през 2.5 часа.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:Кое определя кога да се прави дефрост?

    Ти се оплакваш или се хвалиш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG LS - J0761NH не прави дефрост
    От esso във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 0
    Последно: 02-12-14, 20:36
  2. Дефрост при FTXS50J
    От thesaint11 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 78
    Последно: 10-02-13, 16:11
  3. Panaconic RE-12 GKE, дефрост
    От choki_ip във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 6
    Последно: 01-02-12, 16:47
  4. GE35VA дефрост
    От pdontcheff във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 02-02-11, 23:26
  5. Помогнете ми да определя цената на това!
    От cyberson във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 08-12-04, 20:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе