Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24
Like Tree2Одобрявам

преработен климатик за бойлер/парно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Ти търсиш някой (глупак) да взема малко и да тегли много иначе отдавна да си го направил, защото има фирми, които се занимават професионално с това, ама вземат пари. Сериозните не се занимават със свободни съчинения, а ползват готови продукти и решения на световните производители. То не е само до искам да дам, въпросът е колко.
    Този пост е редактиран от valen1; 18-01-13 в 16:01.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #17

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Няма нужда да вмъкваш вътрешния някъде. Просто ползваш нещо такова.



    ОН/ОФ-ката не е удобен за апартамент. Трябва ти обем от вода. Просто слагаш нещо такова и сФиркаш

    veskov одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #18

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Ти търсиш някой (глупак) да взема малко и да тегли много иначе отдавна да си го направил, защото има фирми, които се занимават професионално с това, ама вземат пари. Сериозните не се занимават със свободни съчинения, а ползват готови продукти и решения на световните производители. То не е само до искам да дам, въпросът е колко.
    Не, не търся някой глупак, но и не търся някой въздух под налягане. С каквито е пълно навсякъде. Има фабрични решения, ама не са ми по джоба - всяка стока има цена, и всеки си знае джоба - Повечето системи са необосновано надути, и ти го знаеш! Повечето разчитат на това, че е ново за нас - потребителите - и правят сериозни суми - а качеството което предлагат - ами разгледай темите за монтаж на климатици - има няма само 5-10 човека не са на**ани ( не само за това, не само в този бранш) Качеството навсякъде е едно "Ако мине" . Отделно от всичко това, гаранция - Франция - който го излъгали, излъгали, няма закон с който да ти насоля фирмата така, че следващият път да си помислиш дали да предлагаш нещо което не ти е ясно. Така че, търся друг Ванко, без да се срамувам и всичко е въпрос на договорка - това което искам - твоята цена. Рано или късно друг ще се появи - няма незаменими.... А до тогава чета и се образовам - трябва да зная точно какво искам, и да зная как трябва да изглежда и как да е изпълнено, за да мога да ти задам правилният въпрос на време " Ти защо не обезвъздуши системата, когато е необходимо!" И не на последно място, мисля че направеното от ванко, е недостижимо за фирми и готови продукти, ако бъркам за системата му - поправи ме, чакам с нетърпение!
    smqnab одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #19

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Цитат Първоначално публикувано от marian1 Виж публикацията
    Не, не търся някой глупак, но и не търся някой въздух под налягане. С каквито е пълно навсякъде. Има фабрични решения, ама не са ми по джоба - всяка стока има цена, и всеки си знае джоба - Повечето системи са необосновано надути, и ти го знаеш! Повечето разчитат на това, че е ново за нас - потребителите - и правят сериозни суми - а качеството което предлагат - ами разгледай темите за монтаж на климатици - има няма само 5-10 човека не са на**ани ( не само за това, не само в този бранш) Качеството навсякъде е едно "Ако мине" . Отделно от всичко това, гаранция - Франция - който го излъгали, излъгали, няма закон с който да ти насоля фирмата така, че следващият път да си помислиш дали да предлагаш нещо което не ти е ясно. Така че, търся друг Ванко, без да се срамувам и всичко е въпрос на договорка - това което искам - твоята цена. Рано или късно друг ще се появи - няма незаменими.... А до тогава чета и се образовам - трябва да зная точно какво искам, и да зная как трябва да изглежда и как да е изпълнено, за да мога да ти задам правилният въпрос на време " Ти защо не обезвъздуши системата, когато е необходимо!" И не на последно място, мисля че направеното от ванко, е недостижимо за фирми и готови продукти, ако бъркам за системата му - поправи ме, чакам с нетърпение!
    Първо трябва да си изясниш какво очакваш, какво ще отопляваш, каква система ще имаш/въздушно,подово,радиатори, съответно мощности и чак тогава да минеш към подбор на машина. Вече си наясно с много неща. Не те гони мързела, така че може да работиш по въпроса.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #20

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Отдавна съм изяснил какво искам - чакам само правилният човек - гледам някъде си снимал ПДР - какъвто имам и аз - какво е захранил и как, колко е бил голям този ПДР? Може ли подробности? Благодаря!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #21

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    За заинтересованите намерих още информация, ето и линк
    www.bulclima.com/uploads/brochures/termopompa_axen__2.pdf

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #22

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Аз имам въпрос - вкъщи имам направена система от въздуховоди.
    Даже преди години си купих камина за въздухопроводи.Броях 860 лв за нея, но в момента не я ползвам, всъщност дори и сефте не съм направил нито на камината, нито на системата.С един климатик отоплявам хол и спалня.Дететето ми е още малко и спи при нас в спалнята, а в кухнята се ходи рядко, колкото жената да сготви нещо набързо и тва е, в краен случй пускаме една духалка да сгрее набързо щото ми е мнооого малка кухнята, ако на жената й е нещо студено де.Та искам да питам понеже във всяка стая имам клапи, дали мога да вържа някакъв климатик и така да отоплявам целия апартамент.Камината най-вероятно ще е продавам, колкото и да ме е жал за нея.Проблема е, че няма къде да складирам дървата...не бяхме го преценили добре с жената. Мазето ми е малко - да събере най-много 3 куб. дърва, ама с 3 куб. за къде по-напред.Към коя фирма да се обърна.
    От Пловдив съм, майна.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    257
    #23

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Не е рентабилно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    60
    #24

    Отговор: преработен климатик за бойлер/парно

    Здравейте, темата е от няколко месеца, но ми е интересно до къде го докара човека, който искаше да се занимава с това начинание. Реализацията никак не е сложна с обикновен климатик. Мой познат, нямащ нищо общо с климатизацията си направи такава система от стар климатик и си се топли много добре вече няколко зими.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05
  2. Парно с климатик
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-06, 09:20
  3. Изчисление на бойлер ползван за парно
    От dilianclima във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 20-10-06, 08:36
  4. Термопомпено парно от климатик?
    От nico във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 29-12-05, 01:44
  5. Климатик или парно?
    От xenohack във форум Отопление
    Отговори: 36
    Последно: 12-11-05, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе