Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Колко струва работен кондензатор за компресор?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Stara Zagora, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    10
    #1

    Колко струва работен кондензатор за компресор?

    Здравейте,
    Каква е цената на кондензатор за климатик сплит с-ма , 9-ка за компресора.
    Изписано е следното на корпуса:

    LIWAN CBB65A-1 SH 25mf.; 450V.AC 50/60 Hz + - 5%
    40/70/21 T P1 C Vegetable Oil 'и от къде мога да го закупя? (ако не намеря същият какъв АНАЛОГ да търся )
    ----------------------------------------------
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #2

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    ...25mf.; 450V.AC....
    това и възможноста за закрепване ти го определят еднозначно, но сигурно не е 25mf, а 25µF . Кой ти каза че е за смяна? Ако е техника, защо той не го смени?
    Цената не вярвам да е повече от 10 лева, ако се намери такъв във магазините за резервни части на битови ел. уреди.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #3

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    всякакъв електролитен кондензатор със стойност 25 микрофарада за променливо напрежение над 450 волта ще ти свърши работа.за цена питай в магазин за електронни елементи едва ли ще е много скъп.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Stara Zagora, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    10
    #4

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Кондензатора е 25 микрофарада,но аз не съм го изписал както трябва. Техника слоги нов и климатика заработи веднага ,но като ми съобщи цената 60 лева го помолих да си го откачи и си го вземе.Стори ми се много скъп и затова реших да попитам във форума.Още веднъж БЛАГОДАРЯ!

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #5

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Въпроса за цената на диагностиката и труда е отделна тема. Може да се спори дали 60 е много, но ти за 10 ли искаш да дойде и да ти го смени? Все пак му дължиш пари поне за откриване на повредата.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #6

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от alantion
    Кондензатора е 25 микрофарада,но аз не съм го изписал както трябва. Техника слоги нов и климатика заработи веднага ,но като ми съобщи цената 60 лева го помолих да си го откачи и си го вземе.Стори ми се много скъп и затова реших да попитам във форума.Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
    Ееееееееее, редно е било поне да му платиш труда , изгубеното време и бензина , дето ти е дошъл до в къщи в тая жега....ама ти си знаеш де.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    alantion, Не знам какво сте се разбрали с техника, но грешката основно си е негова за напразното му разкарване и диагностициране за без пари.

    Техника е трябвало да каже предварително колко ще струва посещението му като пътни разходи и диагностика. А за самото отстраняване на проблема в последствие да ти каже цена, ако цената не ти хареса търсиш друг майстор или си го оправяш сам. Все пак се надявам да си му дал пари за загубеното му от теб време и за това че е открил със сигурност причината да не работи климатика.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #8

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от alantion
    Кондензатора е 25 микрофарада,но аз не съм го изписал както трябва. Техника слоги нов и климатика заработи веднага ,но като ми съобщи цената 60 лева го помолих да си го откачи и си го вземе.Стори ми се много скъп и затова реших да попитам във форума.Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
    Следващия път ще му се молиш но едва ли ще дойде.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от alantion
    Кондензатора е 25 микрофарада,но аз не съм го изписал както трябва. Техника слоги нов и климатика заработи веднага ,но като ми съобщи цената 60 лева го помолих да си го откачи и си го вземе.Стори ми се много скъп и затова реших да попитам във форума.Още веднъж БЛАГОДАРЯ!
    Надявам се, че не разчиташ сега някой от форума да дойде и да ти смени кондензатора?
    Твоя случай ми напомня за една история с Никола Тесла от зората на електрификацията:
    Един генератор започнал да работи ненормално - вибрирал и издавал странен шум. След като се пробвали няколко инженери, извикали Тесла. Той поискал храна за 24ч, легло и кафе. След което легнал до генератора и го слушал как работи цял ден. После поискал един чук, ударил генератора здраво в определена точка и той замъркал като коте. Когато представил сметка за работата си на собствениците за 1000$ те се възмутили:
    - Как може за един удар с чука - 1000$?
    А той им отговорил:
    - Удара с чука струва 1$, останалите 999$ са за това, че знам къде да ударя.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Миналата година на мой приятел сменяха такъв кондензатор (климатика е някакъв Хаер) - цената беше 50лв.
    Така че според мен цената си е била съвсем нормална - отстраняването на повредата не струва само стойността на резервната част.

  13. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #11

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Според мен цената на подобен кондензатор е около 5-6 лв.

    http://vw.gf-bg.com/product.php?prod...cat=244&page=2

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    126
    #12

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    То е ясно колко струва конденсатора....темата стана за тва колко струва диагностиката+смяната +конденсатора+транспорта...

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #13

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    Следващия път ще му се молиш но едва ли ще дойде.
    Много малко останаха такива които сменят кондензатора.Сега повечето сменят направо компресора въпреки че е здрав.Така че наистина можеш да съжаляваш един ден.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    173
    #14

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    alantion, Не знам какво сте се разбрали с техника, но грешката основно си е негова за напразното му разкарване и диагностициране за без пари.

    Техника е трябвало да каже предварително колко ще струва посещението му като пътни разходи и диагностика. А за самото отстраняване на проблема в последствие да ти каже цена, ако цената не ти хареса търсиш друг майстор или си го оправяш сам.
    Абе това да не е бюро справки!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    42
    #15

    Re: ПИТАНЕ за цена на кондензатор


    Във фирмата на ендна колонна ОСАКА като и се включеше на охлаждане и предпазителя падаше и така иде техника отваря затваря..........Кондензатор
    Климатика тръгва и ХОП 100 кинта без ДДС-то е не че ми е бащиния и ми пука за разходите на фирмата ама такова безочие ............
    И уж от фирмата която ги е инсталирала климатиците и за финал така го затвори външното тяло че му се виждат платките ( остави си работа човека като дефектират от влагата да дойде пак да изкара някой лев )
    И ако тръгнете сега да ме нападате през дните ще постна снимка та Вие ми кажете конкретния техник заслужава ли си да му се плаща въобще ......Един капак да не може да сложи като хората
    Има техници като ги видиш евала да им кажеш ама на мундарите никакъв респект .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на кондензатор към компресор
    От sokingr във форум Домашен майстор
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-14, 21:38
  2. Отговори: 4
    Последно: 31-01-14, 18:19
  3. Колко струва ДВД 9
    От zaks във форум ИГРИ
    Отговори: 8
    Последно: 10-03-09, 17:18
  4. Колко струва?
    От smb във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 28-07-08, 22:39
  5. Колко μF трябва да е работният кондензатор?
    От dindo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-06, 23:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе