Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56
Like Tree18Одобрявам

Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #1

    Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Здравейте!
    След доста четене най-накрая реших да питам за окончателен съвет за избор на инверторна 9-ка за отопление на спалня.Главното условие е да е тиха - и вътре, и вън.Цената не е на първо място,въпреки това не мога да си позволя най-високия клас /нокрия мисля беше/. Дотук съм се спрял на няколко модела, а те са - Хитачи 25ППБ ,Фуджитсу LMCA, Панасоник /не знам какъв/, еветнуално и Мцубиши или Тошиба.
    Мисля,че и 7-ца ще ми свърши работа,но все пак реших да има малко запас. Предвиждам скоро поставянето на окачен таван на 8-10см от тавана за допълнителна изолация.Отдолу не се топли,отгоре-да.

    Ето и подробности:

    1.Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтиĸът-тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? - ЖИЛИЩНО
    2.Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe(цялoceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтиĸът? - ОТОПЛЕНИЕ
    3. Kaĸвa e:
    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 10 м2
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa(дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; ЮГ, НО БЕЗ ДИРЕКТНО ГРЕЕНЕ НА СЛЪНЦЕ ПРЕЗ ЗИМАТА
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти(мaнcapднo, мeзoнeтнo, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 2
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - СПАЛНЯ
    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - АПАРТАМЕНТ
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?Зa питaщи "Зaщo"- eтo зaщo - ЦЕНТРАЛНА СЕВЕРНА БГ
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 20-24гр
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн/пoд(външнa или вътpeшнa), нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe.Kaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? -ДА, ВЪНШНА И ГИПСОКАРТОН ВЪТРЕ
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтиĸът и ĸaĸви? ТЕЛЕВИЗОР
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвeнa зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтиĸ. ДО 1400лв. с монтаж.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтиĸa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? ДО -15
    10. aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy,paзпoлoжeниeтo(или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. ....
    Този пост е редактиран от Shift; 06-05-15 в 19:26.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    за тия пари има и нови машинки на 100 волта които са идеални за 10 квадрата

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Обмисляли ли сте вариант парите за климатик да се вложат в качествена топлоизолация + конвектор(радиатор)? Лично за мен, този вариант е по-удачен във вашият случай, но ако сте решили да е климатизатор, колегите ще Ви предложат модел и марка, подходящи за помещението.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #4

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Стесних избора си /без да смятам,че съм прав/ между Hitachi 25PPB и Fujitsu 09LMCA. Тези два модела съм ги виждал "на живо",а за другите 9-ки /Мицубиши,Тошиба и Панасоник/ просто нямам никакви впечатления.
    На Фуджитсуто ме блазни тихия режим на работа на външното тяло /за нощем/, а на Хитачито високия SCOP.
    Този пост е редактиран от Shift; 07-05-15 в 11:02.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #5

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    аз ти препоръчвам Тошиба Сузуми 10 щом си се спрял на европейски модели .. а ако държиш на Фуджицу - 7/9LU
    Aleksandars одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #6

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Тишината и СОР-а с хубави неща. А как ще се отървеш от течението, което се усеща неминуемо в такава малка спалня?
    И аз избирам същото в момента и това ме спира.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    за това Сузуми е добър избор ,има 3 степени под лоу и пада на 500 оборота и 150 кубика/час което е много слабо течение и шум .. дори 16ката която е с по високи дебити на турбината е незабележима като темперира .. фуджицу не го могат това и си подухват

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #8

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз ти препоръчвам Тошиба Сузуми 10 щом си се спрял на европейски модели .. а ако държиш на Фуджицу - 7/9LU
    А няма ли да е големичка тази 10-ка на Тошиба за 10кв.м. спалня? Освен това й дават 26дб шум на вътрешното тяло при 21дб за Хитачито.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    по малки сузумита няма .. аз за това казах ,че машинка на 100 волта е по подходяща ,най малката мощност 22 (което е около 7ца ) ще се успи в такава стая .. за малко повече резерв може 25чка да се сложи не знам топлозагубите как са

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    50
    #10

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Добре,а това Сузуми има ли тих старт, т.е. да не тръгва на макс всеки път, което би било ужасно за спалня.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    то няма климатик който да тръгва на макс при он-офф ако за това питаш

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #12

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Цитат Първоначално публикувано от luka Виж публикацията
    Тишината и СОР-а с хубави неща. А как ще се отървеш от течението, което се усеща неминуемо в такава малка спалня?
    И аз избирам същото в момента и това ме спира.
    10 квадрата спално помещение се отоплява с електрически 500 W до 750 W конвектор. Много е глупаво и неергономично да се прави с климатик. С него може само да се охлажда и то с компромис, ако е високостенен.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    доста успешно се отоплява с читава малка машинка на 100 волта срещу 150-200 вата цяла зима .. аз примерно отоплявам 12 квадрата със Саньото ,течение няма просто първите 2 степени на турбината са много слаби .. и не трябва да е срещу леглото все пак
    Aleksandars одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #14

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Успешно се отоплява такова помещение, но не е желателно да се спи в него, по това време. Лично го преживявам почти всяка зима в някои тъпи хотели, където не пускат централното отопление в преходните сезони. Много е гадно за човека в стаята - кутийка.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #15

    Отговор: Избор на инверторна 9-ка за отопление-спалня....

    Реално помещението трябва да се загрее вечер, след това да се поддържа по-ниска температура цяла нощ и на сутринта да се спре.
    Климатикът означава да се грее нон стоп. А конвекторът - да се включва на макс в началото, да се намалява после, но пак страда конфортът.
    Тъпото е, че при ремонта не предвидих подово са спалнята защото не планирах да се отоплява постоянно. Сега имам нискотемпературен източник(термопомпа) за другите стаи, а в спалнята не мога да сложа и радиатор, защото ще е огромен

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик за СПАЛНЯ
    От papadodo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 59
    Последно: 09-02-17, 09:54
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Избор на климатик за спалня
    От Andy_78 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 08-11-12, 09:57
  4. Избор на телевизор за спалня.
    От Bobini във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 21-09-12, 13:48
  5. Daikin FTYN25GX/RYN25GX - за отопление на 12кв. спалня
    От stanimir197_7 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 37
    Последно: 24-12-10, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе