Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 229
Like Tree130Одобрявам

Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #211

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Как са нещата?
    От два дена се е кротнал.Днес сутринта от 7.30 часа настроен от ДУ на 22 градуса и в стаята 20-21 до 17.00 часа 4.100 вата.Изолация ще има,не са ми проблем парите,само хазяите да са съгласни и правя вътрешна изолация на таван и външна стена.Ако няма ефект слагам една 14 и този го местя на мястото на китайчето в спалнята.


    И лятото има нужда от отопление!
    Точно като моят хол,при мен лятото идва Юни месец

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #212

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Няма да правиш вътрешна на таван, след като имаш достъп до това празно пространство над жилището си.....

  4. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #213

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Понеже и аз съм последен етаж и имам подпокривно пространство, преди да разстеля минералната вата задължително ли е да сложа и за паропропускливост?

    Sent from my LG-H960 using SetCombG Forums mobile app
    Този пост е редактиран от avenger; 02-02-17 в 23:01.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #214

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Искам да е вътрешна,защото не ми се гледа този грозен таван.

    Понеже и аз съм последен етаж и имам подпокривно пространство, преди да разтеля минералната вата задължително ли е да сложа и за парапропоскливост?
    Лошото е,че ако протече покрива,тази вата ще стане на нищо подобно,още една причина да си направя вътрешна.
    chany одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #215

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    То и да направи вътрешна на една стая ефекта няма да е много голям щото бетона си топлоотдава бая до към 7мия метър... но пък всеки си има глава на раменете и сам си преценява...
    bobovo и dddilian харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #216

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    То сега като се замисля,ако тече много от тавана ще стигне и до стаята.
    dddilian одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #217

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Мисля, че ти е наред климатика. И при мене са 4kWh. Ще позалепиш нещо на стените и тавана и си 6.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #218

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Вдигнах с един градус и сега харчи около 700-800 вата.Сигурно пак гони температура.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #219

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    На 25ZM-S трябва да вдигнеш с 2 градуса за да се размърда. На дайсейкай 6 с 3 за да вдигне обороти. Твоят климатик е малко нервак.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #220
    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Още през 2013 година, Панасоник и Мицубиши електрик го създадоха това поколение. Само че машините им решават кога и къде да духат на клиентите, без предварителен кратък или по-дълъг разговор, ами само с поглед
    Абе, аз знам, щото имам един такъв в къщи и много му се радвам 4-та година, но друго си е да ти проговори . Няма да пиша какъв е, за да не му разваля лошото реноме във форума.
    tanatos одобрява това.

  13. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #221

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Да попитам и аз, ако може
    Почва подмяна на дограмата на къщата. Първо на южните и на една от североизточните стаи. Демек половината дограма ще се подмени, а понеже аз ще си обръщам ъглите, се интересувам - на външните стени, които са запад, дали да сложа нещо? Фибран, нещо друго и точно какво? Или да разчитам на планираната външна изолация? Най-много се притеснявам за мухъл и предпочитам да питам тук. Говорим за къща, тухла, измазана, самостоятелна. Идеята е догодина и другата част от дограмата да се подмени и външна изолация. Виждам, че давате съвети на колегата и да питам и аз. Докато не са почнали громенето.
    Извинявам се офф-топика, но питам директно, защото и в трите стаи има клими - нокрията, lt-то и едната етерия. Говорим най-вече за комфорт, щото само дограмата няма да е достатъчна.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #222

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Нали питаш за отвън? След като ще се прави външна изолация, няма никакъв смисъл сега да се слага само около прозорците. Това се прави с другата изолация. Сега след смяната на дограмата можеш, ако се вижда пяна да я изрежеш и да я подмажеш с теракол или някакво друго лепило, замазка за външно приложение, просто за да не поема влага и да не гори от слънцето пяната. Отвътре си "обръщаш" както си решил.
    mkukas одобрява това.

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #223

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Вън ще се слага! Питам за вътрешните, които са на външни стени. Щото стаите имат по една или две външни стени и се чудя, дали да слагам и от вътрешната страна нещо сега като ремонтирам.
    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #224

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Kaто работех в Германия,строехме с едни бели и много плътни тухли.Тежки.Огромно значение Швабите отдаваха на дренажа на къщата и подложките от филц и бетон.На всеки ъгъл оставяхме рвизионни шахти и една централна,основите и петите се отливаха със специален бетон,на който полира вземаше проба и пращаше в лаболатория.Върху бетона лепехме битум,над 4 кг,полагахме тръбите ,мембраната ,филца и земята.Под подложния бетон също имаше специлани битумни пътеки,които скрепвахме с горелки.После следваше градежа.Дебелината на стената беше 30 см.От вътре с турбозол полагахме мазилка,варова.Около сантим да кажем.От външната стена полагахме каменна вата 10 см .След каменната вата почвахме да редим Schtockenklinker,едни малки печени червени декоративни тухлички 5см високи.Така общата дебелина на стената ставаше 45-47 см.Дограмата няма да я коментирам щото нямам думи.Това беше в Баден Баден,където строяхме малки кооперации за големи баровци.
    После се преместихме в Хале Нойщадт и облицовахме панелки на сиромашта...Отвън стиропор 10 санта,мрежа и шпакловка,отвътре xps и пак шпакловка.По нас кво е станало - не знам.Не сме слагали отвътре картон,мембрана и вата.
    Личната ми препоръка към теб е :ако ти е здрава къщата,нямаш капилярна влага,и не смяташ да я продаваш скоро,направи каквото ти казах.Вата и след нея декоративни тухли с хоросан,нека да диша .Иначе рано или късно синтетичните материали ще направят междинен конденз с всичките произтичащи от това последствия.Вчера бях при съседката,която преди 4 години се опакова като термус отвсякъде и сега мухала и избива и изпод ламината дори,да не говорим за външните стени.Да не говорим че са все болни.Лек ден,и всичко зависи от финансите все пак.
    mkukas и ruuni9 харесват това.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #225

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Много благодаря за личното мнение! Настина

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 18:23
  2. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 07:58
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 16:40
  4. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 15:37
  5. Странна зависимост-HDD и overclock !!!
    От mitaka2 във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 17-11-03, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе