Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 229

Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #196

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Друго се получава. Когато турбината намали оборотите изходящата струя е по-топла и се създава зона около климатика с по-топъл въздух. Това лъже управлението, че стаята е затоплена, компресора намалява още оборотите и се получава малко затворен кръг. Въздуха не се разбърква и понеже помещението не е темперирано около климатика е топло, а в другият край студено. Като гледам при моите auto турбината се стреми да отиде на по-ниски обороти. По-тихо, по-приятна струя, но някой път се получава горният затворен кръг.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #197

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Аз лично, очаквам климатизаторите от следващо поколение - след кратък разговор с клиента(ползвателя), да могат да решават сами дали да му духат или не.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #198

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Обаче не и преди да са се поцелували малко.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #199

    Wink Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Аз лично, очаквам климатизаторите от следващо поколение - след кратък разговор с клиента(ползвателя), да могат да решават сами дали да му духат или не.
    Още през 2013 година, Панасоник и Мицубиши електрик го създадоха това поколение. Само че машините им решават кога и къде да духат на клиентите, без предварителен кратък или по-дълъг разговор, ами само с поглед

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #200

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Точно пък Панасоник такива машини създадоха... че го духа клиента.

  7. Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    180
    #201

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    ...около климатика е топло, а в другият край студено...
    Едната ми Тошиба прави този номер когато съм я ограничил на 50% от мощността.
    Това ме навежда на мисълта, че за да работят добре и комфортно, климатиците
    трябва да са оразмерени по предписанието на производителя, а не по разни "майсторски" предписания.
    А именно - 281SDR e за 12м²

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #202

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Производителя дали е предписал да му ограничаваш наполовина мощността и да чакаш да ти стопли цялото помещение? Тази опция я ползвам само за охлаждане, че ми се заскрежава мустака лятото.
    Да беше прочел за какви помещения е тази квадратура.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #203

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    След малко излизам и ще оставя машината,както каза Додо и ще видим довечера към пет какво ще бъде положението с изразходваната енергия и температурата в стаята.Искам да изкажа благодарности на всеки,който се опитва да ми помогне.
    Как са нещата?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #204

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Как са нещата?
    Е, как да са - пак така. С тези зверски топлозагуби, каквото и да прави, все тая. Виж, само ако изолира тавана и нещата ще се променят осезаемо, а и тук хора му дадоха много добри съвети как да го направи веднага и с не много средства.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #205

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не зная за каква японска Тошиба говориш, но при моята няма такъв филм да вее студено. Държа я само на Ауто и над 0 градуса на Тих режим на вентилатора. Климатикът е с изключително интелигентно написан софтуер!
    За 365UDR, монтиран в стая от къща - 20м2 говоря! Аутото бива само за положителни температури над +5гр да речем. Когато се повишат загубите и достигне температурата която е зададена, почва да духа слабо и топло и се самоизлъгва че е топло. Затвореният кръг се получава и топли колкото си иска. Така температурата почва да пада с незнайно колко - не е еднакво, а зависи от външната темп. Като зададеш твърда степен и е достигната температурата вее със 27гр. съм мерил, че и превишава зададената температура с два градуса. За мен това поведение е различно от интелигентно! - мое мнение, не се обиждайте.

    За мен не е проблем да си играя с дистанционното, само че не е при мен! В стаята на двама пенсионери е, които не са на ти с японския!
    Смених марката, разбира се за моята стая!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #206

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Въх, как го натъпка 365 в тази малка стая, тя си е за 255 като гледам.Моя 285 топли 32 квадрата таван без проблеми и в най-големите студове на вилата.И АУТО -то на турбината си работи без никакви проблеми.То и европейците в къщи са на АУТО от близо 9 години и си топлят комфортно.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #207

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Няма за какво да се обиждам. Моята машина 361 PDR работи по друг начин и няма никакъв проблем в 21 кв.м. панел. Никога не съм използвал друга степен освен Ауто и Тих. Не съм мерил изходяща температура, но за студен полъх и дума не може да става. При Вас може да е въпрос на настройка, място на монтаж, топлозагуби, състояние на машината или кой знае какво.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #208

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    И на мен ми се стори нелогично, климатизатора сам да намалява оборотите на турбината, при ръчно зададени такива. За това има "авто", но от друга страна, не се наблюдава неравномерна температура в различните части на помещението. Машината е монтирана в хол, дълъг 7,5м., като е в единия край и духа напречно на стаята, а не по дължина. Хоризонталната струя съм насочил към центъра на хола и всичко е ок. Та, искам да кажа, че намаляването на оборотите само повишава комфорта, вместо да бучи и вее с хладка струя. И без друго, Фуджитата ми са ветровити. А на авто вентилатор не съм го виждал да вдигне до последна степен. В моите условия, тя може да се зададе само ръчно и сама се намалява после. Дразни, че нямаш пълен контрол, но не пречи на отоплението.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #209

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Въх, как го натъпка 365 в тази малка стая, тя си е за 255 като гледам.Моя 285 топли 32 квадрата таван без проблеми и в най-големите студове на вилата.И АУТО -то на турбината си работи без никакви проблеми.То и европейците в къщи са на АУТО от близо 9 години и си топлят комфортно.
    Малка, малка ама със много големи загуби. Даже малък иде в момента!!!
    3 външни стени, тавана е бетонна плоча - външен, пода е земята, половин стена към неотопляем коридор и половин стена към стая отопляема от време на време! Дървена лоша дограма към 5-6 м2, няма изолации! - Направо е тестова стая!
    И лятото има нужда от отопление!
    Като цяло климатика се справя с теста, но си има забележки!
    От както има климатик, печка на дърва не е палена и е много по-топло от преди. Щото като спре печката и сутринта е 2-3 градуса в стаята.
    Знам че трябва изолация и дограма, но има все други приоритети!
    Няма да казвам за другата стая какъв съм наврял, че ще ме анатемосате тотално!
    Силно преоразмерен, но работи чудесно и вентилатора не се управлява като при тошибата.
    Всеки си има мераци някакви.


    ПС: На Тошибата забелязах, че пак нямаш пълен контрол на максималната степен. Ако заданието е малко над стайната и дадеш макс вентилатор, той не духа на макс. Ако в този момент зададеш и 30гр., тогава почва да духа още по-силно без да променяш вентилатора.
    Този пост е редактиран от zxc0; 02-02-17 в 16:34.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #210

    Отговор: Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?

    Явно условията са екстремални.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 16 ПърваПърва ... 41213141516 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Може ли да падне климатикът?
    От Shmi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-01-18, 19:23
  2. Климатикът ми смущава Булсатком
    От Svetste във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 03-01-11, 08:58
  3. Снимка с повече Mp = файл с повече Mb? Или съвсем не?
    От roumen68 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 4
    Последно: 26-02-10, 17:40
  4. Климатикът ми не топли при -5 градуса
    От imegogo във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 139
    Последно: 26-02-09, 16:37
  5. Странна зависимост-HDD и overclock !!!
    От mitaka2 във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 17-11-03, 17:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе