Не всички машини свалят заданието. Само някои. В тази връзка, не е все едно, дали вентилатора е на авто или е фиксиран при тях. Точно те не обичат авто.
Не всички машини свалят заданието. Само някои. В тази връзка, не е все едно, дали вентилатора е на авто или е фиксиран при тях. Точно те не обичат авто.
Не греши. Ако потребителят е с мицубиши хеви или етерия, например, ще се наложи да вдигне градусите, за да увеличи оборотите на турбината при отопление. Скоростта на турбината е регулируема по желание само при охлаждане. Не ти ли харесва, сменяш марката или класа на машините.
Моля, някой да сподели как се държи вентилатора при Toshiba?
По-специално ме интересува при Suzumi.
На сузуми+ фиксатора на скоростта на турбината работи при отопление.
Моите 3 климатика не намалят оборотите на вентилаторите си. Единствено дайкина от офф в он духа слабо докато затопли и после увеличава според заданието.
Хитака ако е на 3-та степен, след офф включва компресора на 150W, включва 3-тата степен и плавно увеличава до 450W. Струята е хладна през това време.
Мицубишито след офф плавно качва до 900W и тогава отваря клапите и започва да духа на която степен е нагласено.
И трите климатика при достигане на температурата просто изключват от висока степен на вента ( в случай, че е зададена такава).
Съвсем логично е самоволното намаляне или увеличаване на вентилатора да е само в режим ауто. Има ли ръчно зададена скорост на вентилатора, климатика няма право да пренебрегва желанието на потребителя.
Кажи го на производителите. И аз го намирам за тъпо, ма никой ме не пита.
Много ви благодаря за споделената информация.
Нямам поглед над различни машини (имам само Fujitsu) и винаги съм си мислил, че каквато и степен на вътрешния вентилатор да зададеш, машината сама си регулира оборотите така, че да не превишава зададената степен. В смисъл надолу ги регулира сама но не превишава степента която си задал.
Имам още един въпрос.
На дистанционното има обикновено избор от 3 или 4 скорости на вътрешния вентилатор. Реално обаче ако машината е на авто вентилатора има доста повече от 3 или 4 степени (има междинни скорости между твърдите степени).
Има ли ги тези междинни степени при Toshiba, Daikin, Hitachi, ME (изредил съм тези защото за тях колеги споменаха че държат фиксирана скоростта на вентилатора) ако е зададена твърда степен а не ауто?
И така е и не е така. В някои случаи трябва да държи фиксираната скорост на турбината, в други трябва да се намали. Пример: сутринта беше "-12", консумация 460W задание 23, стайна 22 и за през денят оставям на 3-та фиксирана и задание 22. Сега е пекнало слънце , външната е около "0" градуса, минимума е паднал на 300W , заданието е изпълнено, климатика не изключва. За мене няма много смисъл да върти на 3-та турбината, защото с консумацията от 300W имаш чувството, че климатика работи на охлаждане. Така, че в този случай може би е удачно да се намали турбината въпреки зададената 3-та фиксирана скорост. Може би освен изпълнено задание се следи и натовареност на компресора. Не знам. Специално за 25ZM-S още не мога да кажа при какви условия намалява от фиксираната степен. В големите студове мисля, че като го оставях на 3-та, го намирах пак на 3-та.
Другият климатик каквато зададеш такава скорост държи. Е може би малко мърда на горе на долу, но е едвам забележимо. При +1..+2 пада на 180W и даже 1-ва е висока камо ли 3-та. Но пък е полезно в студено време и по-големи помещения, по-добре се разбърква въздуха и температурата става по-равномерна. Та хубаво е да се знае начина на работа на различните модели.
Когато вътр. температура е близко до заданието, компресора намалява мощноста, нали така?
Оттам пада и изходящата температура. И като си задал 3-та скорост прави ветрилник в стаята и духа студено - с 27гр. примерно.
Много мъдро управление на вентилатора, няма що.
Аутото също си е голяма глупост. - там пък изтърва температурата с поне 2-3 градуса. За плюсовите температури бива, ама за минусовите не става.
И почваш да предполагаш, спрямо външната температура на коя степен на вентилатора да го оставиш за през нощта.
Дали на първа ще е слаб дебита, или на втора ще вее студено.
За японска Тошиба говоря.
После пък се почва - помещението е виновно и т.н. Напротив - тъпото управление на вентилатора е виновно и в общият случай местоположението на датчика за вътрешна температура.
Не разбирам защо искате да вее студено?
След като е достигната температурата и компресора е намалил мощността не е нужно да вее яко, а да намали вентилатора.
По-този начин изходящата температура се качва и не се усеща студено. - Така е при Фуджи и Национал, поне при моите модели.
Ако се повиши температурата на топлообменника - пак ще се усили вентилатора.
Зададената скорост на вентилатора при Фуджи значи, че това е максимално разрешената от теб скорост. Той ще си работи на всички скорости под нея като ги сменя според температурата на питата. А темп. на питата зависи от натоварването на компресора. Компресора пък се ръководи от разликата между стайна и зададена температура.
Не зная за каква японска Тошиба говориш, но при моята няма такъв филм да вее студено. Държа я само на Ауто и над 0 градуса на Тих режим на вентилатора. Климатикът е с изключително интелигентно написан софтуер!
Мъдро е! Защото прави това, което си му казал. Ако ти е студена струята, ставаш от стола и сваляш скоростта ръчно. Ако те мързи, има автоматичен вентилатор. Какво правим, когато искаме да загреем бързо продълговато помещение, а машината е монтирана на далечната стена? Сменяме марката?
...тцц, марката вече е налична...вдигаш си задника и увеличаваш градусите от 'дистанцията'...
... И 5 градуса температурна разлика в стаята! Само за задници...
Е какво ще да е това продълговато помещение? Ако е чак толкова дълго, че да има голяма разлика в двата края, значи си плаче за две машини.