Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 184

Газ мания

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #166

    Re: Газ мания

    Бойлер със серпентина се слага само при едноконтурен котел. При двуконтурен топла вода се произвежда на принципа на проточен бойлер. И при двата типа инсталации може да се регулира температурата на БГВ в широки граници, както е при всеки бойлер. Не можем да управляваме за съжаление само температурата на постъпващата вода от Топлофикация !

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    9
    #167

    Re: Газ мания

    Благодаря на всички за отговорите! Ями явно въпроса с подовото напълно отпада. Аз говорих и със стротеля и те казаха че котлето е двуконтурно и няма нужда да се купува бойлер. Остава въпроса само с разположението на котлето, макар че при това положение май най-доброто решение ще е да се премести отново вътре. Благодаря отново за съветите.
    А що се отнася до сметките нямам представа дали ще е по-скъпо - времето ще покаже. В момента плащаме за парно за апартамент 55 кв.м/реални/ около 100-150лв. в най-студените месеци, но сме без топломери , защото се оказа че на нашия блок не могат да се монтират . Много е топло и дори често оставяме прозорците отворени през деня или вечер. Мисля че това е добра цена, като имам предвид че за същите кв.м. в блок с топломери е почти двойно и то с икономии. Ако на газ се плаща за такъв апартамент примерно около 200лв мисля че пак ще е по-изгодно отколкото на ТЕЦ.
    Когато си почнахме да търсихме апартамент мин.год. повечето блокове ново строителство са на газ, аз все още имам предрасъдъци, но и за това времето ще покаже - може наистина да излезе по-изгодно.
    И последно само да ви поздравя за прекрасния форум - наистина има много полезни неща и макар да не пиша много, много, редовно чета някой теми

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #168

    Re: Газ мания

    Не виждам защо сравняваш газ и парно. Явно блока ти ще е газифициран, което означава че няма да има парно. Така че сравнението е безсмислено. Алтернативата на газта ти е климатици, но тава вече е един отделен спор.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #169

    Re: Газ мания

    Остава въпроса само с разположението на котлето, макар че при това положение май най-доброто решение ще е да се премести отново вътре.

    Не монтирай котлето без проект. Не може да бъде узаконено!

    84кв.м панел отопление + топла вода 160 до 220 лв. зимата на сезон 05/06 г. в гр.Стара Загора тази заплащаме по 78 лв/на месец, като юни ще се изравнят сметките.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    9
    #170

    Re: Газ мания

    това за узаконяването не е ли работа на строителя - би трябвало да са дали проект на целия бл.със всички инсталации - ВиК, ток, газ и т.н преди да почнат да строят, за да им дадат разрешение за строеж от държавата. От тази гледна точка май ще е най-добре котлето да си е на първоначалното място - от вътрешната страна.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #171

    Re: Газ мания

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами като си от софия тоя котел си е абсолютна набутвация. Ще ти излиза по скъпо от прното. За топлата вода се купува бойлер със серпентина, през която да минава топлата вода от котела и за загрява водата. Има ги в комбинация със ел. нагревател. С газов бойлер е по добре. Тези бойлери със серпентините не е желателно да се ползват, тъй като в тях винаги има вода с температура под 60 градуса и се образува една бактерия която е много вредна.
    Ето малко инфо за бактерията "легионела":
    http://bgsoldier.eamci.bg/Scripts/is...?THEMEID=37946
    http://www.cnsys.bg/files.html?prj=22057
    Някои бойлери имат в термостата вградена функция за борба с тази смъртоносна бактерия.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    8
    #172

    Re: Газ мания

    Ще засегна една тема за избора на котел. Предстои ми газификация . На пазара просто е лудница. МОТАН, АРИСТОН, МОРА,ВАЙЛАНТ. Плюсове минуси -ПОМАГАЙТЕ. Става вапрос за 24 кВ.Балансиращи системи,байпасове,модулиращ вентилатор.Кой от каквото разбира .Ще съм ви задължен !!!

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    1
    #173

    Re: Газ мания

    някой в час ли е какво зна4ение има налягането което е необходимо за нормалната работа на газово котле/пояснение/-като обезвъздошавам налягането пада естест.и ако не го оправя спира да топли ЩО?на колко атмосфери да го направя??10x,P.S.да увелича температурата на водата в системата или налягането

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #174

    Re: Газ мания

    При мен като работи налягането е малко над 2. Казаха ми да не стига над 3.
    Не би трябвало да често да ти се налага да обезвъздушаваш ако всичко работи нормално. От къде се губи водата?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #175

    Re: Газ мания

    Няма значение налягането. Как разбра, че спира да топли при обезвъздушаване? Колко време обезвъздушаваш? Добре е да бъде 1,5 атм., но под 1атм. е малко. Колко често допълваш?
    Цитат Първоначално публикувано от bastuna
    P.S.да увелича температурата на водата в системата или налягането
    Какво искаш да постигнеш и какъв е котела - конвенционален или кондензен?

  13. bvd
    bvd е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    12
    #176

    Re: Газ мания

    При мен (котел Вайлант некондензен) налягането е около 1.3 но при над 60 градуса на водото стига почти 2.

    Бих искал да попитам когато обезвъздушаваш водата от радиаторите мирише ли на газ.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #177

    Re: Газ мания

    При мен не мирише.
    Ако стрелката на налягането падне в червената зона /малко под 1/, котлето само спира да работи.
    При мен за 2-3 месеца работа се налага вече на 2 пъти да допълвам системата. Интересно ми е къде се губи водата и стискам палци да не изреве комшията под мене някой ден.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #178

    Re: Газ мания

    Здравейте на всички, имаме газов бойлер Дипломат, но живеем в район с много варовита вода. Една година след ползването му, топлата вода беше много, много слаба дори не се палеше фитила. Продухвахме , прочиствахме- понеже мислехме ,че са запушени тръбите.Накрая си купихме нов бойлер на ток. въпросът ми е, може ли бойлера вътре да се е задръстил от варовика, има ли смисъл да го нося до сервиза за някаква профилактика?

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #179

    Re: Газ мания

    Да, има смисъл, ще се оправи. Варовитата вода е голям проблем за проточните бойлери.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    17
    #180

    Re: Газ мания

    ок, благодаря много. Още утре ще го занеса тогава в сервиза,че с другия хич неможем да свикнем- за 10ина мин. и свършва топлата вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 13 ПърваПърва ... 210111213 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Списание "DVD Мания" - Впечатления?
    От IvO™ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-05, 21:56
  2. Метал мания
    От BlackBLOOD във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 109
    Последно: 06-11-03, 14:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе