Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57
    Novice
    Тук е от
    Jan 2007

Как да излъжа топломера?

Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
    Здравейте експерти!
    Пиша ви по повод на това , че подобно на много хора този месец бях неприятно изненадан от сметката за парното (много неприятно), та въпросът ми е има ли начин да манипулирам топломера, така че да си плащам но по разумни суми. Чувал съм че може но не знам никакви подробности.

2.  
    Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Re: как да излъжа топломера

имахме огромна тема, потърси - в нея бяхме коментирали всичко

Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София

Трябва да използваш психологически подход. Теглиш му една майна и му казваш, че е тъп уред и нищо не разбира от мерене на топлинна енергия. Той ти се обижда и спира да отчита. А сметката ти за парно почти не зависи от него! Тя е "прогнозна" - т.е. изсмукана от пръстите.

Member
    Тук е от
    Nov 2005

За съжаление тия топломери по радиаторите са само за дялово разпределение (до колкото си спомням) и ще прекараш съседите си. Виж, ако можеш да "хакнеш" топломера в абонатната станция, това вече е друга работа.

Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна

Абе тази тема не е ли за "hack & crack"?

7.  
    Moderator
    Тук е от
    Nov 2001

Това нещо дето го наричате топлемер по принцип е за дялово разпредение, но и това не го може прави много добре. Това е един термометър и има смисъл от него ако всички в блоа са парно и нямат спрени радиатори. Има ли вече апартаенти изключени от парното останбалите са набутани.

Member
    Тук е от
    Mar 2005

При М.Цветков преди време "хакер" на топломери ,водомери и електромери обясни ,че няма проблем...обдухваш топломера с вентилатор (гледай да е по-безшумен(думи на "хакера")Нямам парно,не съм го пробвал този метод ,но като видях за секунди как се "оправи с един водомер...имам му вяра

Member
    Тук е от
    Feb 2006

Даамммм, с вентилаторче става и то доста добре...само гледай да е по-тих че ще полудеееш...единствено трябва да измислиш как да насочваш потока като хората за да е по-ефективно

Member
    Тук е от
    Jan 2005

За съжаление тия топломери по радиаторите са само за дялово разпределение (до колкото си спомням) и ще прекараш съседите си.
    може някои от съседите ти да е хакнал вече топломера и затова сметката ти да е толкова висока;
    аз, ако разбера, че някой във входа прави подобно нещо и набутва останалите:

Pat
    Pat е на линия
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    може някои от съседите ти да е хакнал вече топломера и затова сметката ти да е толкова висока;
    аз, ако разбера, че някой във входа прави подобно нещо и набутва останалите:
    Не че нещо..., но принципно погледнато едва ли е незаконно да си пускам вентилатор в къщи. На къде ще духа си е пак лично мой избор..... А това, че някакъв измервателен уред се влияе от това - на мен не ми пречи.... конструктивен недостатък.... останалите заинтересовани на които им пречи това да си търсят правата от производитела на уреда или фирмата (дружеството) одобрило въпросния уред за употреба.

Novice
    Тук е от
    Dec 2006

А споменава ли се за тока който ще се изхарчи? :D Освен, че ще набуташ съседа ще плащаш допълнително и на Токоразпределение LOL

Pat
    Pat е на линия
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от PepiX
    А споменава ли се за тока който ще се изхарчи? :D Освен, че ще набуташ съседа ще плащаш допълнително и на Токоразпределение LOL
    Имаш ли въобще представа колко ще изхарчи един вентилатор за месец, дори и денонощно да работи?

Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001

Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Имаш ли въобще представа колко ще изхарчи един вентилатор за месец, дори и денонощно да работи?
    само да спомена, че охлаждането на топломера ще доведе до точно обратния ефект :Р
    топломерът мери не околната температура, а разликата на околната температура спрямо заложените 21 ли бяха, колко бяха. така при по-висока околна се приема, че е изхарчена по-малко топлинна, следователно плащаш по-малко. така че топломерите трябва да се загряват, а не охлаждат

(цитирам по памет една огромна статия-анализ, която бях изровил преди време и която бях пуснал в предната тема )

Pat
    Pat е на линия
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    само да спомена, че охлаждането на топломера ще доведе до точно обратния ефект :Р
    топломерът мери не околната температура, а разликата на околната температура спрямо заложените 21 ли бяха, колко бяха. така при по-висока околна се приема, че е изхарчена по-малко топлинна, следователно плащаш по-малко. така че топломерите трябва да се загряват, а не охлаждат

(цитирам по памет една огромна статия-анализ, която бях изровил преди време и която бях пуснал в предната тема )
    Нещо не ми се вързва....тогава при изключено парно през зимата трябва да плащам повече отколкото ако го надуя до последно.

17.  
    Member
    Тук е от
    Nov 2004

Доколкото смътно си спомням, топломерът представлява някаква течност, която се изпарява - колкото повече се е изпарила, толкова повече се приема, че е отдал радиатора. В този смисъл обдухването с вентилатор ще е голяма грешка - ще се изпари по-бързо; изолирането обаче също води до увеличаване на показанието.

Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

1. Помощ - Как да излъжа принтера
    От nilag във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-03-10, 08:39
  2. Как да "излъжа" Powerdrome ?
    От ivantcho във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-05, 20:29