Резултати от 1 до 7 от общо 7

Имам проблем с газов котел ARISTON

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    4
    #1

    Имам проблем с газов котел ARISTON

    Здравейте. Не знам дали съм в правилния раздел, но не открих по-подходящ. От скоро съм на отопление с газ у дома. Системата е с котел Аристон, двуконтурен. Вече втори ден има проблем с котела, а именно, че гасне вече няколко пъти. Тъй като няма индикация за причината да гасне, не мога да разбера защо. Естествено от фирмата, която обслужва инсталацията не получих разумен отрговор. Че сгреших с избора на марка може би е очевидно, но вече е късно. Та имате ли някакви идеи? Гасне средно по 3-4 пъти на ден, това е от два дни. Налягането на водата е около 1.2 до 1.8 бара според температурата. Водата се нагрява до около 60 градуса. Освен това водата за миене не е достатъчно топла, въпреки, че регулатова е до крайно положение...Ако имате идеи, така дистанционно ще съм благодарен.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re: Имам проблем с газов котел Аристон

    такива работи дистанционно не се правят.след като системата ти е отскоро,предполагам е гаранционна?викай ги да идват и да отстранят проблема!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    92
    #3

    Re: Имам проблем с газов котел Аристон

    Проблема може да е от налягането на газта - щом на максимално сложен не може да стопли БГВ-то. Но, принципно, да - определено фирмата монтажник трябва да дойде да види какъв е проблема. Новите котли принципно и да угаснат не би трябвало да имат такъв проблемл

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    1
    #4

    Re: Имам проблем с газов котел ZEUS MAIOR

    ЗДРАВЕЙТЕ!
    Моля за помощ...имам проблем с газов котел "ZEUS MAIOR 21". Като го включа и релето започва да "цъка", а котела не може да запали.
    Работата е сериозна, защото и т.н. майстор не знае какво му е! Надявам се някой да може да помогне!

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re: Имам проблем с газов котел Аристон

    Имаш л.с.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #6

    Re: Имам проблем с газов котел Аристон

    Имам същия проблем.Оказа се, че като свалих предния капак работеи без проблем,около седмица и реших,че се оправил.Сложих му капака и след час спря. Сега го карам без капак. Има ли,някой мнение по въпроса.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    4
    #7

    Re:Имам проблем с газов котел Аристон

    Цитат Първоначално публикувано от pavlovpk
    Имам същия проблем.Оказа се, че като свалих предния капак работеи без проблем,около седмица и реших,че се оправил.Сложих му капака и след час спря. Сега го карам без капак. Има ли,някой мнение по въпроса.
    ако проблема ти е както на preslav1,то според мен проблема ти е в комина...когато отвориш капака смуче по лесно въздух и за това работи нормално

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем в налягането - газов котел Immergas
    От chelente във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 02-11-20, 08:43
  2. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  3. Проблем с газов котел Ariston Microgenus 23
    От ivomont във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 15-11-14, 13:13
  4. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  5. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе