Страница 165 от 181 ПърваПърва ... 115155163164165166167175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,461 до 2,475 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #2461

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Апартамент 100 кв м,4 стаи,2 от тях на 19 градуса ,другите две с програмируем термостат всеки ден от 16 до 22-22градуса,събота и неделя 22 градуса от 8 до 22.Нямам изолация,само мазилка.Нямам топлещи се съседи.



    505 лв сметка.Много е,Добре, че е меко времето, иначе не ми се мисли.Значи за декември мегавата идва по 197 лв
    Миналите години без термостат съм имал по 320-330м3 газ,значи ако не бях сложил термостата щях да съм на 750-800 лв сметка.
    Този пост е редактиран от felipe; 05-01-23 в 18:54.
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2462

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    500 на 100м2 са по 5 лева на квадрат на месец - изолирай и спри да плащаш. прекрасна е цената според мен. пробвай на климатици на борсова цена = само ще си сипеш една ракия доволен.
    Благодаря на мненията с цени на всички - ако има как закачам се веднага. или мисля за пропан...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2463

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    25.10.2022
    Уважаеми потребители на природен газ,
    Бихме искали да Ви информираме, че Овергаз и Българска асоциация Природен газ (БАПГ) активно участваха в разработването на нов компенсаторен механизъм за подкрепа на всички потребители на природен газ, който ще влезе в сила през новия отоплителен сезон. Периодът, през който той ще бъде прилаган, се очаква да бъде от 1 ноември 2022 г. до 31 март 2023 г., като механизмът за изплащане на компенсации ще е подобен на този, прилаган през изминалия отоплителен сезон. Така клиентите ще получат своите компенсации без излишни административни трудности. Цялата необходима информация за размера на отпуснатата подкрепа ще бъде видима и проследима във фактурите.
    Към настоящия момент се конкретизира размерът на подкрепата, която ще бъде оказвана на крайните потребители на природен газ, което означава, че въпросът е не дали, а колко да бъде тя. Очакванията са размерът на компенсациите да бъде по-висок от този в предходния отоплителен сезон.

    Предвиждат се компенсации и за небитовите потребители на природен газ.

    Предстои българският парламент да приеме необходимите изменения на нормативната уредба, така че изплащането на компенсациите да стане възможно.
    При допълнителна информация относно компенсаторния механизъм и неговото приложение, ще Ви уведомим незабавно.
    С уважение,
    Екипът на Овергаз

    *
    Добре излъгаха на сашо дончев хората, вкъщи се вързахме всички.
    espace, oldgraf, lazarus18 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #2464

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вече звучиш банално с това реване за компенсациите.

    Сещаше ли се за хората, които използват дърва или тец ,когато плащаше 30 лв газ? Няма нужда да ми отговаряш.

    Купих дърва на нашите и ми излезна 1500 лв, но не съм тръгнал да се оплаквам постоянно във форума.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2465

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Вече звучиш банално с това реване за компенсациите.

    Сещаше ли се за хората, които използват дърва или тец ,когато плащаше 30 лв газ? Няма нужда да ми отговаряш.

    Купих дърва на нашите и ми излезна 1500 лв, но не съм тръгнал да се оплаквам постоянно във форума.

    Страхотен избор!

    Дано и хубава брадва да сте купили.

    Много грижовен син...

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2466

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    аз не съм съгласен с парите от моите данъци да се подкрепят тия ,дето са на газ .. газта е луксозно отопление ,по същата логика може да има компенсации за тия избрали да карат ново БМВ да речем ,да им поемат част от месечната вноска ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #2467

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз не съм съгласен с парите от моите данъци да се подкрепят тия ,дето са на газ .. газта е луксозно отопление ,по същата логика може да има компенсации за тия избрали да карат ново БМВ да речем ,да им поемат част от месечната вноска ?
    Ти не си съгласен,ама и аз и цяла България не съм съгласен да дотирам парното и топлата вода на Софиянци.Щом за едни ще се дотира ,трябва да да има компенсации за всички.3-стаен апартамент бях гледал по телевизията с топлата вода 100-150лв.На тези цени на газа кога ще направя тази сметка на газ.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Вече звучиш банално с това реване за компенсациите.

    Сещаше ли се за хората, които използват дърва или тец ,когато плащаше 30 лв газ? Няма нужда да ми отговаряш.

    Купих дърва на нашите и ми излезна 1500 лв, но не съм тръгнал да се оплаквам постоянно във форума.
    Имаш пари угаждаш си.Някой да те буха в главата да купуваш дърва.Твойта работа луд умора няма,пие вода ,изпотява се и продължава.
    JKanchev одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #2468

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    пробвай на климатици на борсова цена = само ще си сипеш една ракия доволен.
    Това в каква връзка го пишеш? Това да закупуваш ток на свободен пазар само по спот цени е български патент и няма нищо общо с това как трябва да се случват нещата. Никой от потребителите на този ток (небитовия) не си направи труда да потърси и да подпише за дългосрочни договори за доставка и остана много учуден, че борсата го "преби" при дебюта му на свободния пазар, защото оцели най-куцото време на европейския пазар за купуванена ток от борса. Нима газ с цена изцяло определяна от спотовия пазар да прави ползвателите ѝ сега щастливи? Не мисля. При отоплението нещата са много ясни - при КПД на кондензен бойлер от 95% и сезонен СОР климатик/термопомпа от около 4 за 1кВч топлинна енергия от газ се плаща около 4 пъти повече от 1кВч топлинна енергия чрез термопомпа. Всеки сам си преценява къде му е "червената линия". Моето мнение (колкото и да е субективно и маловажно) е, че отношение от 2:1 нагоре идва тежко и в психологически план, а и в като абсолютна сума на месец. Това е за тези които имат избор на източник на отопление - които нямат, стискат зъби. Дай Боже повече, за които цената няма да има чак такова значение.
    estqwerty одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2469

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тоя коп 4 е доста оптимистичен и може да е такъв есен и пролет, но зимата... средно на сезон 2.5-3 е по-реален, но комфорта не е същия.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2470

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нека темата да не се обръща на каране между хората.
    В интерес на истината, обаче т.н. "компенсации" не са патент за потребителите на природен газ. Най-яркият пример за тях е цената на ел.ток за битови потребители. След това е цената на Топлофикация-София. Има и компенсации за бензин. Има компенсации и за определени фирми за промишлен ток ако не греша. За природен газ взехме компенсации за няколко месеца само. И никога не сме писали, че сме против другите "компенсации". Това, че веднага се намират хора "възмутени" от хипотетични "компенсации" показва абсолютно грешното възприемане за това какви сме на околните. Не сме богаташи (повечето), а сме нормални хора. Сравнението с БМВ на един от най-дървените философи на форума Алекси е показателно. Природният газ не е "луксозно" отопление. Просто е един котел с радиатори. Никаква разлика с принципа на твърдото гориво - при мен просто смених котела в края на 2008г.. Спечелих не луксозност, а липса на хамалогия, чистота и екологичност. Алекси, ти си дал повече пари за климатици, отколкото аз за котел и радиатори. Аз примерно не мога да си позволя моментната цена на няколко бройки висок клас модели климатици, които ми трябват. Ел.токът също е борсова стока Алекси, но цената за битовите потребители не е борсова май. Но никога не съм писал, че съм против това. А и на мен всеки месец ми удържат всички видове данъци и осигуровки от заплатата.
    Не трябва да се делят хората на групи. Или ще има за всички видове енергия или за никой тип енергия. Но много пъти съм го писал, че това е чисто политическо решение и значение има бройката на евентуалните гласоподаватели.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-01-23 в 09:54.
    vanz, bobivg, JKanchev и 3 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #2471

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Тоя коп 4 е доста оптимистичен и може да е такъв есен и пролет, но зимата... средно на сезон 2.5-3 е по-реален, но комфорта не е същия.
    Да не изместваме темата, но при изчисляване на разликата COP-а е важен параметър и за отоплителен сезон изобщо не е 2.5 или 3. Даже и в денонощия, когато нощем е -2 градуса през деня стига често до +8, +10. Отоплителния сезон включва и октомври, март и т.н. когато реалния COP минава 5. Отделно на база денонощие моментите с най-нисък COP съвпадат с с моментите с никса цена на тока.
    zxc0 одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #2472

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз не съм съгласен с парите от моите данъци да се подкрепят тия ,дето са на газ .. газта е луксозно отопление ,по същата логика може да има компенсации за тия избрали да карат ново БМВ да речем ,да им поемат част от месечната вноска ?
    Съмнявам се държавата да компенсира с нещо повече от събраното ДДС и получените транзитни такси. Нещо подобно като това, което прави с цената на тока за битови абонати.
    Предполагам, че от тази компенсация не се оплакваш, че и ползвателите на газ я "плащат".
    Отоплението на газ не е луксозно отопление. Просто цената му в момента е висока и не всеки може да си я позволи.
    Със сигурност отоплението с термопомпа има повече логика да се нарече "луксозно" предвид инвестицията от 10-15-20 хиляди.

    Аз като цяло съм против всякакви компенсации на общо основание. Цените трябв да са пазарни и да се подпомагат само крайно нуждаещи се и инфлационно натоварващи бизнеси.

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Да не изместваме темата, но при изчисляване на разликата COP-а е важен параметър и за отоплителен сезон изобщо не е 2.5 или 3. Даже и в денонощия, когато нощем е -2 градуса през деня стига често до +8, +10. Отоплителния сезон включва и октомври, март и т.н. когато реалния COP минава 5. Отделно на база денонощие моментите с най-нисък COP съвпадат с с моментите с никса цена на тока.
    В тази сметка обаче липсва елемента комфорт. Аз, за да усетя същия комфорт с клиематик, поддържам поне 2-3 градуса по-високи температури в помещението, което неминуемо вдига разхода и изяжда част от икономията.
    ПОне в моето жилище, когато съм пускал климатик да топли, го настройвам на 25*, реално в помещението е към 24. Тогава усещам същия комфорт като при 22-23 на газ.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 06-01-23 в 10:45.
    JKanchev и podredko харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2473

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Да не изместваме темата, но при изчисляване на разликата COP-а е важен параметър и за отоплителен сезон изобщо не е 2.5 или 3. Даже и в денонощия, когато нощем е -2 градуса през деня стига често до +8, +10. Отоплителния сезон включва и октомври, март и т.н. когато реалния COP минава 5. Отделно на база денонощие моментите с най-нисък COP съвпадат с с моментите с никса цена на тока.
    Не искам да измествам темата, но подобни копове на сезон има само в маркетинговите брошури или на места като Сандански, Любимец.. аз съм от Самоков, ела да докараш коп 4 при номална зима, постижение е въобще да работи и да те грее в студените дни.
    lazarus18 и bobivg харесват това.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #2474

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Това в каква връзка го пишеш? Това да закупуваш ток на свободен пазар само по спот цени е български патент и няма нищо общо с това как трябва да се случват нещата. Никой от потребителите на този ток (небитовия) не си направи труда да потърси и да подпише за дългосрочни договори за доставка и остана много учуден, че борсата го "преби" при дебюта му на свободния пазар, защото оцели най-куцото време на европейския пазар за купуванена ток от борса.
    Такава възможност нямаше/не съществуваше.

    Подписах договор 2020г. или 2021г. когато всички небитови абонати ги "пуснаха" на свободния пазар да "падат свободно"... Цената беше 0.1453лв на киловат.

    В края на октомври 2022г. получих писмо от ЕВН, че ми предлагат да подпиша нов договор за доставка на ел.енергия на цена за киловат "Борсовата цена за следващия ден + 7%", а ако не подпиша, да считам настоящият договор за прекратен от 1 декември 2022г.

    Погледнах в нета предложенията на останалите доставици на ел.енергия и единствената по-добра ооферта беше на дружество "Златни пясъци" ООД. Разликата беше с около 0.7 стотинки(по-малко от 1 стотинка за 1 киловат) по евтина от на ЕВН. При положение, че не ги знам какви са не мисля, че си струва да сключвам договор с тях, с който да получат личните ми данни...

    Отгоре на това всички с изключение на "Златни пясъци" бяха записали, че ще се плаща на 2 месечни вноски - авансова и изравнителна.

    Нямаше на практика никаква разлика между офертите.

    А няма, защото ББ не е договорил, че "първо се удовлетворя търсенето на електрическа енергия за български битови и небитови абонати и остатъкът се пуска на търг за продажба в ЕС". Ако бяха направили такава резерва по Третият енергиен пакет, сега нямаше да плащаме стопанските/небитовите абонати по 1.90лв за 1 киловат електрическа енергия.


    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    В тази сметка обаче липсва елемента комфорт. Аз, за да усетя същия комфорт с клиематик, поддържам поне 2-3 градуса по-високи температури в помещението, което неминуемо вдига разхода и изяжда част от икономията.
    ПОне в моето жилище, когато съм пускал климатик да топли, го настройвам на 25*, реално в помещението е към 24. Тогава усещам същия комфорт като при 22-23 на газ.

    Остави го денонощно на 22 градуса и го забрави.
    След 10 дни отново преценявай дали е комфортно.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Сравнението с БМВ на един от най-дървените философи на форума Алекси е показателно.
    Ама ай сега, без комплименти молА ви се.

    И вие смукате на хората кръвчицата, ама не ви наричаме кръволок :-)
    Този пост е редактиран от justify; 06-01-23 в 13:07.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #2475

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    АЗ не разбирам откъде такава цена на киловат...Нали 1Мвт/ч е 200лв или поне над 200 всичко се компенсира. Киловат излиза 20 стотинки, тъп ли съм, не знам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе