Страница 167 от 181 ПърваПърва ... 117157165166167168169177 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,491 до 2,505 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #2491

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пак ли въртим старата плоча. Стига с тези помощи. Спряха ги. Иначе по горната логика - "някак не е ОК" цената на тока да е поддържана изкуствено за битови потребители. Да я правят пазарна, както пелетите са на пазарни цени, нали така.
    Стига си писал със злоба и завист. Никога на газ не е било по-евтино от ТЕЦ. Това при модерни системи на ТЕЦ с отделни тръби и топломери на входа на всяко отделно жилище. При ТЕЦ проблемите са други - старите системи с общите абонатни и топломери, с общите тръби, кражбите и загуби на топлина. ТЕЦ са също дотирани - специално в София.
    Никога не съм ходил по гащи и за 100лв. сметка на природен газ в къщи. 300-400лв. да. Това от 2009г. Топлите жилища са си топли на всякакъв вид отопление. Мой приятел минаваше с 8-10м3 дърва на година. Никога не посмя да мине на природен газ, заради цената.
    Природен газ и пелети винаги са били изцяло на пазарен принцип. Няма кражба, няма далавера и злоупотреби. При дървата има на места.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-01-23 в 16:22.
    JKanchev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #2492

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Точно така е, прав си. Или да има компенсации за всички или не. Иначе само ще въртим плочата както си казал. Но това са си наши лични виждания и никой не се съобразява с тях и само се джафкаме.

    Днес чух едно становище, което много ми хареса. " В България най-доходоносния бизнес е да бъдеш политик."

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2493

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Е, признавам си, не го схванах.

    Тъпо е една за част да има компенсации,а друга-не. Никъде не се говореше да компенсират хората с ТЕЦ допреди две години, когато плащаха по 300+ лв, докато тези на газ се хвалеха,че имат 100 лв сметки и ходят по гащи.

    Ами да, не мисля, че е справедливо ти на газ да получаваш компенсация, а баба ми на село, която мъкне дърва на 80 години - да не взима ( образно казано за пример )

    Каквото и да ми отговориш, няма смисъл да го правиш. Накрая всичко опира до това на мен да ми е добре, а другите да се оправят. Всички сме така.
    Аз съм ЗА да има компенсации за всички видове отопление.
    Просто казвам, че дървата и пелетите са мръсни и нямат място в 21 век. Тяхната употреба трябва да се наказва с допълнителен акциз с тенденция да се премахнат.
    Не говоря за селата разбира се, поне в началото.

    Не приемам тезата ти, че щом към момента няма компенсации един тип отопление, не трябва да има и за друг.
    Държавата е абдикирала от ролята си на контролен орган. Тя можеше да регулира пазара на дърва за отопление и пелетите.
    В момента там е чиста проба спекула.
    Имам познат, който произвежда полулегално пелети. От години си цъка в едно гаражче и доставя в района.
    Каза, че за последната година е изкарал пари колкото за последните 4-5 сумарно.
    Като му конфискуваш къщата и го вкараш в затвора за неплатени данъци и в същото време обложиш с драстично по-високи данъци свръхпечалбите на тези, които спекулират в момента и с тези приходи можеш да компенсираш нуждаещите и нямащите възможност за алтернатовно отопление.
    svetlio1 и gurcayy харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #2494

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Харесва ми, когато човек излага тезата си културно и я защитава. Приемам гледната ти точка. Благодаря ти за което и се извинявам, ако по някакъв начин не съм те разбрал или съм засегнал някой.
    lazarus18 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    408
    #2495

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Аз съм ЗА да има компенсации за всички видове отопление.
    Просто казвам, че дървата и пелетите са мръсни и нямат място в 21 век. Тяхната употреба трябва да се наказва с допълнителен акциз с тенденция да се премахнат.
    Не говоря за селата разбира се, поне в началото.

    Не приемам тезата ти, че щом към момента няма компенсации един тип отопление, не трябва да има и за друг.
    Държавата е абдикирала от ролята си на контролен орган. Тя можеше да регулира пазара на дърва за отопление и пелетите.
    В момента там е чиста проба спекула.
    Имам познат, който произвежда полулегално пелети. От години си цъка в едно гаражче и доставя в района.
    Каза, че за последната година е изкарал пари колкото за последните 4-5 сумарно.
    Като му конфискуваш къщата и го вкараш в затвора за неплатени данъци и в същото време обложиш с драстично по-високи данъци свръхпечалбите на тези, които спекулират в момента и с тези приходи можеш да компенсираш нуждаещите и нямащите възможност за алтернатовно отопление.
    Малко да разведря темата :D Ако тоя с гаражните пелети разбере какво предлагаш за му направят, ще те затвори в буркани и ще те продаде на женския пазар за деликатес на столичани :D :D :D

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #2496

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Малко да разведря темата :D Ако тоя с гаражните пелети разбере какво предлагаш за му направят, ще те затвори в буркани и ще те продаде на женския пазар за деликатес на столичани :D :D :D
    Ооо, аз си му го казах в прав текст.
    Той се изживява като Робин Худ. Уж че продава по-евтино на хората.
    Ама не издава документи, не плаща ДДС, осигуровки и каквото се сетиш.
    Почти съм сигурен, че и част от дървата са крадени.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #2497

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    По темата, никъде не видях искането на Булгаргаз за цената за февруари. Някой , ако е попаднал на инфо, може ли да сподели? На хъба цената е на рекордно ниски стойности.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    408
    #2498

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Ооо, аз си му го казах в прав текст.
    Той се изживява като Робин Худ. Уж че продава по-евтино на хората.
    Ама не издава документи, не плаща ДДС, осигуровки и каквото се сетиш.
    Почти съм сигурен, че и част от дървата са крадени.
    'Няма нищо ново под слънцето', както четем в 'Еклисиаст'

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #2499

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да оставим заяжданията. Сега се замислих, че ток, природен газ, Топлофикация са много по-лесни за централни дотации от техническа гледна точка. Имаме точно определени лицензирани доставчици, които могат да бъдат постоянно проверявани. С пълна яснота за брой абонати и техните данни. Всички абонати са с договор, ясно и точно измерване на потребление посредством измерителни уреди. Докато при дърва, пелети, въглища няма как по никакъв начин това да бъде съблюдавано и прилагани ясни и точни правила за подпомагане. С точна и ясна отчетност. Единствено ако производството, доставките и продажбите са изцяло държавен монопол, тогава има шанс да се постигне нещо в тази насока.
    Иначе за цената на природния газ за февруари не вярвам да я свалят. Отново ще бъде "причина" скъпия газ в хранилището в Чирен. Това си е стара традиция. Зимата в сезона ни вдигат цените и ги свалят пролетта и лятото, когато потребяваме само за БГВ.
    Сега намерих някаква статия за уж предположение за намаление с 24.51% за февруари. Предложението чак на 01.02.2023г. щяло да бъде представено.
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-01-23 в 17:03.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #2500

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Помощи за дърва има, просто не са на калпак, а за социално слаби, както трябва да бъде с всяка една помощ.
    Не може някой с къща за милиони и кола за стотици хиляди, да му се дават компенсации за отопление и гориво(каквато вече имаше).
    pip00, lazarus18 и HRS9 харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,552
    #2501

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    24% пак е ок, въпреки че чисто технически намалението трябва да е поне 30-35%.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #2502

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тези 24% не са сигурни. Някаква статия в някакъв сайт за вероятно предложение. Докато не излезе от КЕВР цената всичко е само догадки.
    Аз не вярвам в близките години цената да се върне до стари нива. Няма как да се получи. Всичко расте нагоре и никой няма да пропусне да се възползва от това. Природният газ за съжаление май се отписва като вид отопление, особено в страните, където все още не е придобил широко разпространение. Стана "политическа" стока. Изглежда се тръгва глобално към масово отопление на ток и съответно опити за увеличаване на дела на "еко" производство.
    Всъщност новината е от БНТ1.
    "Булгаргаз ЕАД внесе в КЕВР заявление за утвърждаване на цена на природния газ за февруари 2023 г. Предложената от "Булгаргаз" ЕАД цена е с 24.51% по-ниска от утвърдената регулирана цена за януари 2023 г. Окончателно предложение за утвърждаване на цена на природния газ за февруари 2023 г. ще бъде депозирано в КЕВР на 01.02.2023 г., отчитайки котировките на ценообразуващите компоненти към 31.01.2023 г."
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-01-23 в 17:19.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2503

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Спам
    mod. edit

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    39
    #2504

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    По темата, никъде не видях искането на Булгаргаз за цената за февруари. Някой , ако е попаднал на инфо, може ли да сподели? На хъба цената е на рекордно ниски стойности.

    По-интересното в случая е, че по новините миналата седмица говореха за цената за МАРТ и ставаше въпрос за нещо около 140лв.


    https://www.bulgargaz.bg/bg/novini/458
    От 12.01 вече прогнозират цената за март месец....Явно имат врачка в борда на директорите.
    Този пост е редактиран от MishelNikolov; 26-01-23 в 18:39.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,598
    #2505

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от MishelNikolov Виж публикацията
    По-интересното в случая е, че по новините миналата седмица говореха за цената за МАРТ и ставаше въпрос за нещо около 140лв.


    https://www.bulgargaz.bg/bg/novini/458
    От 12.01 вече прогнозират цената за март месец....Явно имат врачка в борда на директорите.
    Няколко поста над вашия съм ви дал евентуалното предложение на Булгаргаз за цена за февруари. Освен писане, не е лошо и да се чете от време на време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе