Страница 34 от 181 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #496

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Чета редовно темите за газ, но не откривам потребители с малки котли, примерно с максимум 12 киловата, да се оплакват от високи сметки. Дали такива котли се избягват да се монтират, или теорията е по-оптимистична.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #497

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Дали такива котли се избягват да се монтират, или теорията е по-оптимистична.
    Работата при маломощните котли е, били те и достатъчни за отопление на жилище не са достатъчни за генериране на топла вода и е необходимо да се монтира водосъдържател със серпентина за да може да се поеме разхода при къпане. И пак има опасността "топлата вода да свърши".

  4. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #498

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    БГВ не ме интересува. Там разхода е пренебрежителен. А пък сме трима мъже в къщи и можем да завършим банята и със студена вода. Интересуваше ме какъв е процента на малки котли монтирани по домовете, и има ли от тях такива с оплакване за високи сметки.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #499

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Интересуваше ме какъв е процента на малки котли монтирани по домовете, и има ли от тях такива с оплакване за високи сметки.
    Никой още не се е появявал във форума с малък / малка MAХ мощност/ котел да сподели за разхода,което ще рече,че са под 5% да речем.Гарантирано,че няма да плащаш повече от 150 лв.на месец.Тук въпроса е за БГВ !!! Ако не те притеснява горещата вода,задължително взимаш такъв котел. Аз когато избирах да премина на газ,водещия фактор беше: 1 - Гореща вода-NON STOP -40%. 2 - Готвене на газ - 10% 3 - Отопление на газ - 50%. С две деца и жена....един бойлер за кого по-напред !?!? Говоря за ел.бойлер...
    Този пост е редактиран от МИК66; 12-02-13 в 10:57.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #500

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вижте - не се заблуждавайте - ако искате много вода - то задължително ви трябва едноконтурен котел + бойлер. Бойлерите за газови котли са с голяма серпентина и котелът работи само за бойлер с пълната си мощност и го подгрява за минути. Двуконтурният котел не може да осигури такова изобилие на вода на проточен принцип.
    По въпроса на fbr -
    мисля, че не се обадил човек от форума с малък едноконтурен котел. То и няма избор на пазара де - говоря на конвенционални котли. Вайлант имаха 12кВт - спряха да го внасят, Теси имаха 16кВт, вече не го прелагат. Има само кондензни, ама цената отива на 3К.

  7. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #501

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е това пък защо. Аз имам 3 стаи по 3 киловата, и 12 киловата котел даже ми идва голям. Дано да внесат нещо с по ниска мощност занапред. И аз за конвенционален говоря. То не стига че стаите малки, а трябва да ги пълня с радиатори, които да събират прах половин година.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #502

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам защо, вносителите казват, че нямало търсене Аз такова оправдание не го признавам, но истината е, че не зависи от мен:rolleyes:

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #503

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Вижте - не се заблуждавайте - ако искате много вода - то задължително ви трябва едноконтурен котел + бойлер. Бойлерите за газови котли са с голяма серпентина и котелът работи само за бойлер с пълната си мощност и го подгрява за минути. Двуконтурният котел не може да осигури такова изобилие на вода на проточен принцип.
    По въпроса на fbr -
    мисля, че не се обадил човек от форума с малък едноконтурен котел. То и няма избор на пазара де - говоря на конвенционални котли. Вайлант имаха 12кВт - спряха да го внасят, Теси имаха 16кВт, вече не го прелагат. Има само кондензни, ама цената отива на 3К.
    Моя котел е двуконтурен на Wissmann на проточен принцип и сме трима човека в къщи/ аз, жената и сина/ и никога не сме имали проблем с топлата вода - пускаш и тръгва веднага! Просто разликата от едноконтурния е, че при моя, като пусна топлата вода - спира отоплението, а като спра водата - почва отоплението - това е! Елементарно! Не виждам какво пречи да си с двуконтурен котел?! Много по-удобно е - според мен! За колко време ще се изкъпеш - за 20-30мин. няма да се сбърка отоплението - нали? Колко много вода да ти трябва?!:rolleyes: Много по-удобно и практично е от другия!
    Този пост е редактиран от gogo68; 12-02-13 в 03:10.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #504

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И двата вида - едноконтурен и двуконтурен спират отоплението, когато започнат да работят за БГВ, само че единият ти я дава на проточен принцип, а другия тръгва да подгрява бойлера. Много по-удобно е да имаш готова подгрята вода в бойлера (тръгва веднага и температурата е стабилна), отколкото на всяко отваряне на крана да чакаш котела да запали и да произведе топла вода и чак тогава да я ползваш, ( в много случаи и температурата варира). Всеки от двата вида си има плюсове и минуси. Плюса на двуконтурния е, че е компактен и това се оказва предимство в малките жилища. Но за къща най-добре си е еднокотурен котел. не казвам, че двуконтурния модел не дава достатъчно вода да се изкъпят всички. Нямам за цел да убеждавам никой, просто е добре да се знаят разликите като се прави избор, а виждам че общо взето не се познава работата на едноконтурния котел - обикновено се мисли, че бойлерът е вързан като радиатор, както при каминките с водна риза:rolleyes: (не визирам никого). Лошото е, че обикновено този форум се чете не предварително, а след като вече е направен избора и започнат проблемите:rolleyes:

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #505

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А има и газови бойлери, които са автономни и не бъркат работата на котела за отопление. Това го споменавам само като още една възможност

  13. fbr
    fbr е на линия
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #506

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Противоречието идва от факта че повечето жилища които са на газ, са с малка квадратура, поради което за отопление е противопоказен мощния котел, но за да имаме БГВ на проточен принцип, маломощния котел не върши работа. И понеже основния разход е в режим отопление, е по добре да се съобразим с изискванията за този режим. Разбира се, че ако тръгнем да се вманиачваме, може да си монтираме и два котела.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #507

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз на моите жаби съм ограничил водата още от входа преди котела на дебит 5-6 литра в минута и на 42°С по температура. Влизат в банята, кранчето за топла вода на МАХ и нямат проблем с количество и температура на водата. През лятото задавам температура на водата 37-38°, октомври и до половината на ноември беше на 40°. Абсолютно никакви оплаквания, макар че са малко претенциозни. Котела ми е на 4 м от душа и цялата ми водна инсталация е с медни тръби.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #508

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Бат ви Красьо (нама да споменавам повече лични данни, не е от форума) отоплява 80м2 апартамент в стара кооперация. Есента направи пълен ремонт - външна изолация 6см, нова ПВЦ дограма, нова отоплителна инсталация с газов котел Бош 7000. За декември плати 130лв (май не беше съвсем пълен месец), за януари 150лв газ + 50лв ток + 15лв вода - общо разходи за газ, вода и ток - 215лв за януари - дай боже всекиму. Трима човека със сина си, топлят се всичките 4 стаи, поддържана температура 18*С денонощно (FR100), цял ден са в къщи, имат летен бизнес на плажа. Пестеливо, но комфортно ми се видя днес като ходих да му подвържа газовия котлон.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #509

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз си мислех, че ние стоим на студено- спрямо други де, защото на мен все ми е топло. Това 18° денонощно не е оферта- миналия януари седяхме така и бяхме постоянно с елечетата и вълнените чорапи.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #510

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това още веднъж потвърждава твърдението, че всеки градус нагоре дава увеличение на сметката със 7-8%. Всеки се разполага според чергата си, но на 18*С не се умира, а 150лв си е напълно поносима сметка, дори и за неработещи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 181 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе