Страница 35 от 181 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #511

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Аз си мислех, че ние стоим на студено- спрямо други де, защото на мен все ми е топло. Това 18° денонощно не е оферта- миналия януари седяхме така и бяхме постоянно с елечетата и вълнените чорапи.
    И аз това си помислих.
    При мен 18 гр. са само когато спим.
    Все ми е студено, на мен само през лятото ми е топло.

    Всъщност да поясня, че идвам в това жилище на газ от старото жилище 63 кв.м. (дневна темп. 24 гр.), на ТЕЦ, 5 ет., изцяло вътрешен ап., юг-изток, като сметката за декември 2012 е 135 лв. на база разхода от предходния отоплителен сезон.
    А сега - термочорапи, полар, чехли, само шапка и ръкавици нямам .....
    В офиса си сложих и отоплителна подложка за краката ........
    metaxa19 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #512

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Бат ви Красьо (нама да споменавам повече лични данни, не е от форума) отоплява 80м2 апартамент в стара кооперация. Есента направи пълен ремонт - външна изолация 6см, нова ПВЦ дограма, нова отоплителна инсталация с газов котел Бош 7000. За декември плати 130лв (май не беше съвсем пълен месец), за януари 150лв газ + 50лв ток + 15лв вода - общо разходи за газ, вода и ток - 215лв за януари - дай боже всекиму. Трима човека със сина си, топлят се всичките 4 стаи, поддържана температура 18*С денонощно (FR100), цял ден са в къщи, имат летен бизнес на плажа. Пестеливо, но комфортно ми се видя днес като ходих да му подвържа газовия котлон.
    От известно време чета раздела за отопление на газ и се чудя. Как може човек да стои на студено (18 градуса) и да плаща такива сметки за газ? Аз се отоплявам с климатици и поддържам денонощно 24 градуса и сметката ми за ток за 30 дни през януари е 250лв като включва един куп консуматори освен отопляващите. Сега вярно, че апартамента ми е с 20кв.м. по малък, панелен, последен етаж краен вход, но ми е чудно колко би струвало да се отоплявам с газ при сегашните условия?
    Като гледам какви цифри споделяте сигурно сметката ми би била 500лв.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #513

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    От известно време чета раздела за отопление на газ и се чудя. Как може човек да стои на студено (18 градуса) и да плаща такива сметки за газ? Аз се отоплявам с климатици и поддържам денонощно 24 градуса и сметката ми за ток за 30 дни през януари е 250лв като включва един куп консуматори освен отопляващите. Сега вярно, че апартамента ми е с 20кв.м. по малък, панелен, последен етаж краен вход, но ми е чудно колко би струвало да се отоплявам с газ при сегашните условия?
    Като гледам какви цифри споделяте сигурно сметката ми би била 500лв.
    На 24 градуса не е нормално да се живее! Ако си на газ с това жилище, пак толкова ще плащаш, с тази разлика, че ще имаш постоянно топла вода и ще готвиш на газ за същите пари. Няма място за сравнение при отоплението с парно и с климатици, да не говорим за вредата от тях!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #514

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За мен е напълно нормално да живея на 24 градуса. По-ниската стайна температура се обуславя от икономии.
    Аз и сега имам постоянно топла вода с 3kW ел. бойлер, който може да издържи на 1 час къпане - изпробвано. Бойлера не се изключва. Наа газ нямам намерение да готвя (жената де) защото не харесва опушени тигани и тенджери

    Не ми става ясно как бих плащал същата сметка (250лв) за газ след като останалите участници във форума плащат такива високи сметки за газ, а поддържат по-ниски температури?

    Каква е вредата от отоплението с климатици?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #515

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gogo68 Виж публикацията
    На 24 градуса не е нормално да се живее! Ако си на газ с това жилище, пак толкова ще плащаш, с тази разлика, че ще имаш постоянно топла вода и ще готвиш на газ за същите пари. Няма място за сравнение при отоплението с парно и с климатици, да не говорим за вредата от тях!
    Нормалното е относителна величина. А разликата в парите е 2:1, но не е в полза на газа. Хубаво е като се твърди нещо, човек да има поглед, я не по чуто от комшии. Аз имам и едното и другото и мога да го твърдя със сигурност.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #516

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Я кажете на жената за "нормалните" 18 градуса и веднага ще последва молба за развод. Моля ви, не използвайте ниските финансови възможности на много от нас и проблема с високите сметки, за да си измисляте псевдо нормални температури. Нормалната стайна температура по медицински стандарт е 22-23гр. Да не говорим, че на жена ми и дъщеря ми и баща ми в пристройката все им е студено и ходят облечени и обути с дебели дрехи, чорапи и чехли и при 22.5-23гр. Само аз съм по анцунг или фланелка и памучни чорапи и спя с нормална завивка. Те са с по 2 завивки. Тя жената, лятото не ми дава да държа климатика на охлаждане по-ниско от 27гр., че и било студено или направо ходи и го изключва. Краката и ръцете на всичките са им все студени. Само аз съм "потливия" в семейството.
    Отделно за 24-те гр. Аз лично усещам различно едни и същи градуси от климатик и парното с радиатори. Така че 24гр. от климатик, според мен не са еднакви субективно на 24гр. от парното. Жената и дъщерята съм ги виждал да пускат 2-та ни климатика и на 27гр., когато още не съм пуснал парното, а на парното ги удържам от ексцесии с 22.5-23гр.
    Споровете за климатици спрямо друго отдавна сме ги водили. За апартаменти, особено по-топли, с изолации и съседи, климатиците нямат конкуренция. Уточняваме все пак, че се използват добри и скъпи модели. Но има и случаи, когато те не са решение. Примерно парно с радиатори е незаменимо за мен, защото еднофамилна къща и пристройка (5 стаи и 2 бани) не мога да отоплявам с климатици, а и част от мазите използвам и те се топлят от тръбите, които вървят отдолу.
    Лазар, да не правим съпоставки на сметки. Отдавна уточнихме, че нещата са различни:
    1. Цените не са еднакви за различните доставчици, а те са няколко в страната.
    2. Климата и температурите в района - не ми сравнявай Варна с Плевен примерно.
    2. Видовете жилища - къщи, апартаменти.
    3. Наличието или липсата на топлещи съседи
    4. Поддържаните температури и изолациите.
    5. Дори неверни разходомери може да има (не го изключвам като вариант)
    Този пост е редактиран от VanDan; 13-02-13 в 15:19.
    orlincho, Ivan19, zxc0 и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #517

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Както и да го въртим и сучем, колегата biro има право. Моят случай е показателен.
    Имам Вайлант 6-20 кВсъс оригинален КалорМатик безжичен в тухлено жилище общо 85 кв/м, 2 етаж, съседи отгоре и отдолу по един пенсионер в една стаичка, външен напълно, без санировки, с добра дограма. Поддържани градуси през деня 20-21 гр., вечер 18 гр. в обем от 70 кв/м т.е. без едната спалня :
    Разхода ми за Януари 2011 година бе 385 Куб/м. По настоящи цени би трябвало да е около 420 лв. Това със готвене и БГВ.
    Електроенергията за м. Януари 2011 година е в размер на 25 лева - осветление, готварска фурна, ТВ, компютър-лаптоп - тва е.
    ОБЩО : 445 лева

    В точно същото жилище при напълно същите условия имам два климатика LG 09 и 12, среден клас, инверторни. Отоплявам с тях 55 кв/м, т.е. с още една стая по малко /с тях общо 2 стаи не се отопляват от жилището - сталня и хол/. Поддържам същите температури като със газовият котел. Явно надутата смекта /според гражданските протести в родината/ ми е 150 лв за ток. Като за БГВ-то и готвенето имам 32 лева -
    ОБЩО: 182 лева

    Е!!!
    Кофморт, комфорт/парно/ - ОК, по-малко отопляем обем/ток/ ДА, жената мрънка, че духало /като всяка/ АМА разликата от 260 лева си е направо разлика. Да не споменавам, че в преходните сезони климите са още по-ефективни, а котела под 5-6 куб/ден не можех да го сваля и при външни положителни 12-14 гр., а климите ми горят толкова в пари при минус 10-12 гр. външни, с кви ли не терморегулатори за доста пари, настройване на отоплителната инсталация и пр.

    Е това мисля е една не лоша съпоставка на двете технологии.
    Очаквам мнения и коментари точно защото все още не съм се отказал от газовото отопление, но че съм му врътнал кранчето си е така. Тази зима котела въобще не е работил в режим отопление и май няма и да го пусна при тази зима и особенно с тези цени.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #518

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    От известно време чета раздела за отопление на газ и се чудя. Как може човек да стои на студено (18 градуса) и да плаща такива сметки за газ? Аз се отоплявам с климатици и поддържам денонощно 24 градуса и сметката ми за ток за 30 дни през януари е 250лв като включва един куп консуматори освен отопляващите. Сега вярно, че апартамента ми е с 20кв.м. по малък, панелен, последен етаж краен вход, но ми е чудно колко би струвало да се отоплявам с газ при сегашните условия?
    Като гледам какви цифри споделяте сигурно сметката ми би била 500лв.
    Аз също се топля на газ и рядко плащам над 200 лв. за газ, което включва и топлата вода и готвене на газ. В къщи температурите са между 23 и 25 градуса. Този комфорт за да го постигна с климатици сигурно ще трябва да държа 26-27*.
    Аз също познавам много хора на климатици, които от икономии поддържат 18* у тях и палят спирт в банята преди да се заплакнат набързо. Те също разправят как не съм добре и на 18* се спяло най-добре. Интересно защо лятото си държат същите климатици на 26-27*. Общо взето - икономията е майка на мизерията. Ама какво сме виновни, че стандарта ни толкова нисък.

    Ти хубаво следиш темата, но имай предвид, че тук обикновено пишат и споделят хора с проблеми. Ясно е, че климатиците в момента дават по-добра икономия в сметките за отопление поради ниската цена на тока /все още/, но пък и газта си има своите предимства. Не всеки избира начина си на отопление според цената.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #519

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Лазар, да не правим съпоставки на сметки. Отдавна уточнихме, че нещата са различни:
    1. Цените не са еднакви за различните доставчици, а те са няколко в страната.
    2. Климата и температурите в района - не ми сравнявай Варна с Плевен примерно.
    2. Видовете жилища - къщи, апартаменти.
    3. Наличието или липсата на топлещи съседи
    4. Поддържаните температури и изолациите.
    5. Дори неверни разходомери може да има (не го изключвам като вариант)
    VanDan, споделих за този случай, защото ми направи впечатление - човека е дал досега за отопление 280лв, а пък плаща газа на висока цена. Ще споделя и друг случай от тази зима с къща. Човека уж си поръча кондензен котел, че и аз му повярвах и го поръчах на вносителя, а после го отказа и си купи котел втора употреба за 400лв. Сега реве, че котела му харчел 30м3 на ден и щял да му спира кранчето. А кой е виновен? Така че не е до Плевен или Варна:rolleyes:

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    99
    #520

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Стойте си на 24-25 градуса, а на вън температурите да са минусови и викайте че ви е добре после! Защо лятото предупреждават да няма повече от 8-10 градуса разлика от помещенията с климатици и жегата навън?! Същото е и зимата - не е нормално да седиш на 24-25 грдуса и да излезеш на -5 или -10 градуса - разлика от 30-35 градуса! Това е толкова нездравословно, че нямам думи! Нормалните градуси за живеене /според мен/, а и от това дето съм чел са 18-20 градуса! Всеки си решава сам за себе си.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #521

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И норвежците така мислят.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #522

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз от нас на 24-25 градуса не излизам навън за караул по 8 часа на -10. Влизам в колата и от там в офиса все на топло. Дай да зъзна у нас, навлечен с шушони иватенка само за да ми е по-комфортно навън?

  16. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #523

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    В тази връзка един виц, който ми разказаха вчера от Украйна:

    Обадил се един на своя приятел, който живеел далеч на север в *****.
    - Как си мой човек? Казват, че при вас било -59 градуса?
    Оня погледнал термометъра и отвърнал:
    - Няма такова нещо, термометъра показва - 29!
    - Така ли, а на мен ми казаха, че дори носа си не можеш да покажеш навън!?!
    - А-а-а, за навън ли ставало дума, може?
    metaxa19 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #524

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    10
    #525

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не съм наясно как се образуват цените, но има много голямо значение за кой град става дума. Някой може да отоплява къща 200 кв.м. за 170 лв. но е добре да се уточни за кой град е това. Колежката ми има къща в Ловеч и там живеят родителите й. Оказа се че там сметките за отопление на газ са много по -високи от тези в София. Затова тя реши да се откаже ,защото все пак тя плаща сметките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 181 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе