Страница 46 от 181 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно
Резултати от 676 до 690 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #676

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Алекси изпревари ме! И аз точно си мислех аз ли не съм в ред да държа по 23?!?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #677

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ей голям студ с тия котли 18-19° кога ще видя някой да поддържа смислена температура 22-24° и да даде сметка да я сравня с климите ..
    Не си ме чел, за това.Когато се отоплявах на газ, до към 2008г. сметките стигнаха в студените месеци 480-500лв. газ +60лв. ток. След това в студената зима/ с климите/ на 2011г. стигнах до 300лв. ток +25лв. газ. Сега през последните 2 зими не съм надхвърлял 240лв. ток. А и имай предвид, че до 2008г. газа не беше 1.10лв. А и климатиците ми не са от най икономичните.
    Този пост е редактиран от tony34al; 09-01-14 в 20:34.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #678

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ей голям студ с тия котли 18-19° кога ще видя някой да поддържа смислена температура 22-24° и да даде сметка да я сравня с климите ..
    С климатика и на 27° не мойш се стопли, а ела у нас с подовото - на 20° вече отива към некомфортно жежко, а няма как да си ги мерим (сметките), като с климите половината къща не се отоплява

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #679

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ей голям студ с тия котли 18-19° кога ще видя някой да поддържа смислена температура 22-24° и да даде сметка да я сравня с климите ..
    Посочените температури 18-19 гр. са нощни.
    Ти поддържаш 22-24 през ноща?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #680

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ей голям студ с тия котли 18-19° кога ще видя някой да поддържа смислена температура 22-24° и да даде сметка да я сравня с климите ..
    Аз държа в помещенията денонощно температури от сорта на 22-25* денонощно. Просто в това време с температури около 0* навън няма как да ги сваля по-ниски и да искам с моята система. Трябва да отварям прозорци nonstop или да гася котела.
    Данни за сметките не давам защото от 2 години не се живее постоянно, но по груби сметки е около 200 лв. с топлата вода в средно студени месеци.
    Мисля, че няма смисъл да подхващаме стария спор какъв е комфорта в жилището при едни и същи температури с климатик и с "парно".
    По Нова година бяхме в един хотел и се топлеха на климатици и за пореден път анатемосах този тип електроуреди.
    С две думи бих го описал по следния начин - "горещ ветер" у лицето, краката на лед. В банята ти залепва задника за чинията и си стържеш сапуна на настръхналата кожа. Вечер се събуждаш от ръмжащи зверове.
    Докато мога да си позволявам тия 30% повече разходи за отопление с газ не искам и да чувам за подобен тормоз.
    podredko одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #681

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ей голям студ с тия котли 18-19° кога ще видя някой да поддържа смислена температура 22-24° и да даде сметка да я сравня с климите ..
    Колко пъти да ги сравняваме ??? С климите е по-евтино ... разликата е в уюта ! Нощно време Т от 18°c - 19°C,когато спи човек е нормално,иначе е изнежване и нездравословно ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #682

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз съм на 22 вечер...

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #683

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Предлагам в името на уеднаквяване на данните да ги описваме в подобна табличка: Ако може някой да я завре във първото мнение най-добре.

    Легенда:
    Град - къде се намира имота.
    Период на отчета - дата-дата или месец на отчета
    Разход - м3 газ (включено БГВ)
    Цена - цена лв.
    Отопляема площ - колко м2 отоплявате (без стаите със спрени радиатори)
    Ап - апартамент да/не
    Отоплени съседи - да/не или %
    Подп. дали е последен етаж да/не
    Къща - да/не
    Изолация - 1. без, 2. до 5см, 3. до 10см, 4 над 10см
    Стъклопакет - 1.единичен (класическа дървена дограма), 2. двоен , 3. троен
    Височина - колко е висок тавана (м)
    Темп режим - колко градуса държите нощем денем.
    Цена за БГВ лятото - колко плащате за газ лятото (това е ~ частта за топла вода от зимната ви сметка)


    Град Период на отчета разход газ м3 цена лв Отопл
    площ м2
    Ап. Къща Отопл
    съседи
    Подп. Изолация (1-4) Стъклопакет (1-3) Височина Темп режим цена за БГВ лятото
    София Дек 2013 239 254 90 ДА ДА 4 3 2,6 20/21 65лв
















    Когато искате да отговорите в темата - давате "цитирай" и изрязвате копи/пейст само табличката. махате цитата, махате примерните ми данни и попълвате вашите.

    Ако имате предложения за усложняване, опростяване на таблицата моля заповядайте.
    Lazar, niko_nil, JKanchev и 1 други харесват това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #684

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Таблицата е отлична идея, но нали "вършея" повече в други раздели ще се въздържа :rolleyes:

    Що се отнася до отоплението газ или климатици според мен това сравнение е неправилно.

    Подовото отопление според мен е безспорният фаворит.Само че подово отопление не означава избор климатици или газ, а по-скоро с какъв ще е енергоносителя и оттам "енерго трансформатора"- дали това ще е котле на газ или електричество и термопомпа например(вода-вода, почва -вода, въздух вода), та дори бих причислил и новопоявяващи се самоделни отоплителни уреди като слънчева енергия- топлина.

    Според мен при добро изпълнение на подовото отопление би могло да се ползва както газ, така и електричество . Има познат който казва, че 160 квадрата апартамент го отоплява за около 120-180 лева на месец с подово на газ.Вярвам му той е строител и апартамента си го е правил за него.

    Вярвам и че с отопление с газ изпълнено с подово може да е толкова евтино колкото и термопомпа въздух-вода с подово или вода-вода с подово отопление.

    Изобщо този спор климатици или отопление на газ не е смислен.Това за различни начини и видове на отопление.И двете си имат предимствата и недостатъците.Климатиците по хотелите не са никакъв критерии за работата на климатиците в режим отопление по простата причина, че огромната част от хотелите не си плащат или не са си обучили персонала да почиства филтрите и в резулат се образува кече от прах, климатикът се напъва и се получава едно бръмчене все едно имаш излитащ хеликоптер на терасата на хотелската си стая.Аз така в един хотел не можах да заспя, защото някой от гостите си беше пуснал климатикът през нощта.Отделно "марката" беше никъде несрещана за по 500 лв на бройка климатик.

    Аз съм за подовото отопление, като мога да посоча само един негов недостатък-сутрин въздухът е много тежък и имам чувството че дишам тежко.Това е преди всичко поради това, че топлият въздух от пода вдига във въздуха праха.Все пак това за мен е най-доброто да можеш да ходиш зимата "бос по асфалта/плочките"...
    ccankov73 одобрява това.

  12. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #685

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Град Период на отчета разход газ м3 цена лв Отопл
    площ м2
    Ап. Къща Отопл
    съседи
    Подп. Изолация (1-4) Стъклопакет (1-3) Височина Темп режим цена за БГВ лятото
    Стара Загора Дек 2013 133 137 70 ДА Първи етаж над гражи 2 2 2,6 18/22 25лв















  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #686

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Аз съм за подовото отопление, като мога да посоча само един негов недостатък-сутрин въздухът е много тежък и имам чувството че дишам тежко.Това е преди всичко поради това, че топлият въздух от пода вдига във въздуха праха.Все пак това за мен е най-доброто да можеш да ходиш зимата "бос по асфалта/плочките"...
    С подово ли си? Или си слушал градски легенди? За какво движение на въздуха става дума? Конвекция? При подовото отопление има най-малко конвекция (движение на въздуха), подовото отопление е лъчево отопление. Температурите във височина почти нямат разлика - кой да предизвика тази конвекция? Много по-голяма конвекция има при радиаторното отопление, още по-голяма конвекция има при отоплението с конвектори и климатици. Филтрите на климатиците за които говориш откъде го взимат праха - нали от земята, минава през цялата височина на стаята и отива в тялото на климатика, което е на тавана:rolleyes:.
    Ivan19 и tony34al харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #687

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте!Моля за компетентно мнение.Отоплявам се с газов котел BAXY с безжичен термостат honeywell настроен на 20гр. за време 6,30–23,00.Сутрин без проблеми котлето достига тази температура,но веднага след това влиза в режим 1–2 мин. работа 10мин. почива ,като съответно постепенно намалява температа на водата до
    55,,,48 гр.максимум.Проблема е,че термостата изключва котлето при 21гр,които никога не се постигат с този режим на работа.Въпроса ми е дали това се дължи на настройките на котлето или нещо термостата не е наред?Благодаря предварително

    - - - - - - - - - -

    Здравейте!Моля за компетентно мнение.Отоплявам се с газов котел BAXY с безжичен термостат honeywell настроен на 20гр. за време 6,30–23,00.Сутрин без проблеми котлето достига тази температура,но веднага след това влиза в режим 1–2 мин. работа 10мин. почива ,като съответно постепенно намалява температа на водата до
    55,,,48 гр.максимум.Проблема е,че термостата изключва котлето при 21гр,които никога не се постигат с този режим на работа.Въпроса ми е дали това се дължи на настройките на котлето или нещо термостата не е наред?Благодаря предварително

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #688

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    С подово ли си? Или си слушал градски легенди? За какво движение на въздуха става дума? Конвекция? При подовото отопление има най-малко конвекция (движение на въздуха), подовото отопление е лъчево отопление. Температурите във височина почти нямат разлика - кой да предизвика тази конвекция? Много по-голяма конвекция има при радиаторното отопление, още по-голяма конвекция има при отоплението с конвектори и климатици. Филтрите на климатиците за които говориш откъде го взимат праха - нали от земята, минава през цялата височина на стаята и отива в тялото на климатика, което е на тавана:rolleyes:.


    Чакай бре, какво "се пениш" толкова
    ?.Имал съм подово разбира се, когато повечето от вас не са били газифицирани.Беше на ток.Използвам съм го 3 зими(години)- 1996-1999година.
    В същото помещение -спалня, през 2000 година когато сметките за подовото станаха непоносими сложих и климатик.С подовото е по-комфортно защото ходех бос през зимата по плочките и по същата причина въздухът е по-тежък именно защото затоплените от лъчево -конвективно-подовото отопление прашинки от пода по пътя на естествената конвекция се вдигнат от загретият от пода въздух и ги дишам.Колкото и да чистехме пода на помещението след 3-6 часа гладките повърхности на мебелите отново бяха в прашинки все едно не е чистено.Подът е най-замърсената част на едно помещение защото ходиш по него, не ходиш по стените или тавана.От малък имам хронично дихателно заболяване и такива неща веднага ги чувствам.С климатикът подът не е комфортен, защото не може да го затопли както подовото и не можех да ходя бос през зимата.


    П.П. Ако имаш проблем и не ти харесва да пиша в този раздел няма проблем, само пиши на лични, че не желаеш да участвам и прекратявам участието си тук.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    20
    #689

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Град Период на отчета разход газ м3 цена лв Отопл
    площ м2
    Ап. Къща Отопл
    съседи
    Подп. Изолация (1-4) Стъклопакет (1-3) Височина Темп режим цена за БГВ лятото
    Костинброд Дек 2013 302 302 90 ДА 20% ДА 2 2 2,6 20/22 40-50лв















    Bosch Gaz 7000w 6-21Kw + 99бр.Helyos Elegance H600

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #690

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ЧТК в Плевен засича на тримесечие. Цената за 1000м3. е 1098.31лв.

    Падеж: 10-01-2014
    Приход фактура (лв.): 238.33лв.(платени авансово за 10.2013г.) + 238.33лв.(платени авансово за 11.2013г.) + 316,32 лв.(дължими за 12.2013г.)
    Детайли: Консумация на 722 куб.м. газ отнесено за период от 01-10-2013 до 31-12-2013 установено чрез отчитане на разходомер

    Общо за тримесечието 722м3 газ. Обща сума за трите месеца 792.98лв. Като извадим платените 2х238.33лв. (476.66лв.) се получава, че за 12.2013г. трябва да доплатя 316.32лв. Догодина ако е същата цената на газа за 10 и 11.2014г. ще ми изпратят авансови сметки 792.98 делено на 3 = 264.33лв.
    В сметката влиза и отопление на БГВ, което се използва доста интензивно и продължително, особено от женската част в семейството.
    Еднофамилна къща с пристройка (около 120м2.) в Плевен. Дори тръбите топлят и част от мазетата, в които преминават под стаите. По разбираеми причини навсякъде гранича с околната среда и никой не помага. Давал съм в темата пълни подробности за къщата и инсталацията. Но ето пак нещо - 10-на външни стени с външна изолация стиропор 6см. изцяло. В хола изолация и вътре с вата на стени и таван. В детската има също и окачен таван. 2 стаи, 2-те бани, остъкленото антре са с нова дограма. Други 2 са със стари прозорци с по двойни отваряеми части от масивен чам и външни ролетни щори. В едната стая преди 10г. ги горих с горелка, чистих, лакирвах и боядисвах наново. Поддържам навсякъде 22-22.5гр. След 23ч. до 5.30ч. 21.5гр. Смея да твърдя, че 22-23гр. от радиаторите на парното са в пъти по-добре от същите гр. на климатика. За същия ефект жената и дъщерята държаха двата ни климатика на 27гр. Разликата в усещането е същата, колкото и разликата в месечните сметки. И за отопляването на 4 стаи, баня, остъклено входно антре в къщата и 1 стая и баня в пристройката колко клими ще ми трябват за съпоставка.
    За ток същите месеци съм платил по 40лв. на месец - готварска печка, пералня, 2 големи хладилника, 2 микровълнови, 3 ТВ с 2 сеттоп бокса, 1 РС, 1HTPC и 2 лаптопа на ток, защото батериите им вече не държат много.
    Този пост е редактиран от VanDan; 12-01-14 в 17:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 46 от 181 ПърваПърва ... 3644454647485696 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе