Страница 48 от 181 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #706

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Forrest Виж публикацията
    Да имам програматор, Компутерм Ку7 котела спира (по програматор не по температура на водата) след като направи в помещенията 19 градуса. В момента е настроен (ограничен) на около 15 киловата максимална мощност. Утре се уговорих с техник да го върнем на 23 киловата, за да видя ще има ли разлика в разхода. Котела е on/of не е кондензен, програматора също. Има малък напредък времето на работа на котела от 20 минути падна на 18, а времето на изчакване (падане на температурата) се увеличи от 40 на около 50 минути.
    Как така при тази инсталирана мощност (15кW),котела ще работи 20 мин.и после ще почива 50 мин. и то само да поддържа 19°C ?!? При мен 92 м², 1 ет.без никакви съседи 3 северни и 1 южна стая,котела работи +/- 6 мин.и почива +/- 12 мин. да поддържа 21°С в стаите ! И моя котел е ограничен на 15 kW. За една врътка от +/-20 мин.изгаря 0.15 м3 газ,а на час около 0.45 м3 при тези външни температури. Петдесет минути без да включва котела не са ли много ?!?! Ами то,апартамента ще изстине и после за да го стопли ще харчи повече газ .... тука някъде е грешката,мисля ..!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #707

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Така е, странна работа и ненормално висок разход. От 2-3 години чета по форумите и именно твоя апартамент (МИК66) съм взимал като база за сравнение. Един и същи град (външни температури) и сходно жилище, но уви. Котела и част от радиаторите ползвах преди време в старото ни двустайно (панел 1 етаж) жилище на пропан бутан, понеже в района нямаше централно газоснабдяване и нямах проблем с преразход (единствено високата цена на пропан бутана).

    Вчера върнахме котела на 23 киловата сега го наблюдавам и ще пиша. Сега котела работи около 15 минути и почива около 1 час и 50 минути (за това време температурата спада с един градус) и котела отново включва. Което показва че макар и без външна изолация апартамента изтива сравнително бавно. Разхода на газ е приблизително същия .....

  4. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #708

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Как мислите - в случая 15 кВт радиатори не са ли много?
    Може ли това да е причината за странната ритмичност в работата на котела и за част от преразхода?
    И аз вече се чудя какво да мисля .............

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #709

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Тука нещо много свободно играеш с цифрите.
    130м2 за 3стаи значи по 43м2 за стая. Бас ловя, че отопляемата ти площ не е над 75м2. И сътоветно банята не се топли - колко влезе през антрето от климите (поне 2-3 градуса надолу от стаите). Иначе не споря за тънкана при топлене на клими евтинко си е.
    Иначе и аз мога да си поизвъртя сметката така - плоча 156м2 сметка за газ 254-65 за т.вода = 190лв. Съвсем приемливо ама реално радиаторите топлят 90м2. Останалото стая/балкон/стълбище не го броя.
    орлинчо ако прочетеш по внимателно ще видиш че само ХОЛА с кухнята и трапезарията е около 45 кв другите две стаи са по около 25 кв. имам 2 тоалетни/бани ( в едната си работи панелно радиаторче което харчи по половин квт), мокро и голям коридор ... вярно и тераса 20 кв. така че реално отопляемата площ е не помалко от 100 кв.м
    Климатици имам във всяка стая като в спалнята кадето сме аз и жената се пуска само през деня за 3-4 часа да отвърне въздуха защото необичам да спя на климатик и на топло а климатика в другата спалня работи постоянно на отворена врата за да ми е топло в коридора.
    Освен това в тези 154 лв влизат пералня и сушилня работещи почти всеки ден и останалите стандартни ел уреди за които хората които са на газ обикновено плащат по 40-60 лв на месец.
    Мналата година когато всички бяха изпищяли от сметките си за ток моята също беше солена ~240 лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #710

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    05-02-11, 22:44
    Lazar

    ModeratorТук е отAug 2005Живее вВарнаПостове3,459
    Re:Взаимозаменяемост на стоманени панелни радиатори
    Съмненията ти са основателни, че може да не ти достига мощност. Ако нямаш изолация би трябвало да заложиш поне 50 или 60Вт/куб, което прави 2000-2400Вт. Аз работя със Старпан на ДемирДокум или Саника - и двете марки са турски. Мощността, която им дават при режим 90/70/20 е 2286Вт за 1800мм и 2530 за 2000мм. Затова не ти препоръчвам по-малкия. Или слагай 2000мм, или минавай на тип 33 или на алуминиев Н350 - 22 или 23 ребра по 122Вт на ребро.
    Предполагам си даваш сметка, че 90* в системата никога няма да има, а при 60* мощността на радиаторите пада двойно



    Може би тук да е рзаковничето.
    Моите също са Старпан но продавача им дава друго, 1600х600 - 3552 Кв. 1800х600 -3996 Кв. според данни на Интерметал от където съм ги купувал.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Как мислите - в случая 15 кВт радиатори не са ли много?
    Може ли това да е причината за странната ритмичност в работата на котела и за част от преразхода?
    И аз вече се чудя какво да мисля .............

    Ето по-подробно:

    Стая 21 м2, една външна стена с прозорец на Юг, радиатор - 600х1600 - 3.5 Kw. около 0.60W на м3.
    Стая 13 м2, две външни стени, на Юг с прозорец и на Запад, радиатор - 600х1200 - 2.6 Kw. около 0.70W на м3.
    Стая 17 м2, една външна стена с прозорец на Запад, радиатор - 600х1600 - 3.5 Kw. около 0.75W на м3.
    Стая 14 м2, две външни стени с два прозореца на Запад и Север, радиатор - 600х1800 - 4.0 Kw. около 105W на м3. (затопля най-бързо и вдига до 1-2 градуса над зададената температура и най бързо пада. Ясно е - заради изложението и двата прозореца.)
    Баня 2 м2, с прозорец на Север, Лира - 400х1000 - 0.6 Kw. около 130W на м3.
    Тоалетна 1.5 м2, с прозорец на Север, Лира - 400х800 - 0.5 Kw. около 130W на м3.
    Коридор Г-образен 6+4 м2 радиатор - 600х400 - 0.8 Kw. около 0.30W на м3. (тук съм на ясно че е малък)

    При работа котела достига 80 градуса на водата, не мога да кажа точно защото нямам дисплей, а само индикация за градусите 40-50-60-70-80.
    Този пост е редактиран от Forrest; 17-01-14 в 18:08.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #711

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    Освен това в тези 154 лв влизат пералня и сушилня работещи почти всеки ден и останалите стандартни ел уреди за които хората които са на газ обикновено плащат по 40-60 лв на месец.
    Мналата година когато всички бяха изпищяли от сметките си за ток моята също беше солена ~240 лв.
    Не знам как ги постигате тези резултати - аз сушилня нямам, но по-малка сметка 0т 100-120лв не мога да докарам извън отоплителния сезон. Излиза че ти се топлиш за под 30лв/мес? Това е супер!

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #712

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Forrest Виж публикацията
    При работа котела достига 80 градуса на водата, не мога да кажа точно защото нямам дисплей, а само индикация за градусите 40-50-60-70-80.

    Според мен, ако темп. на връщащата вода е ниска /жилището изстива, както предположи МИК66/, то за затоплянето на такъв обем вода до 80 гр. наистина ще има висок разход на газ.

    Пробвал ли си без програматора - по темп. на водата?
    Аз като правих моя ремонт преди 2 г. през зимата още не бях сложил програматора и пуснах котела по темп. на водата, за да загрее жилището. За поддържани 18 гр. разходът тогава не беше нещо невиждано, а студа навън преди 2 г. беше голям.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #713

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не съм спец по газификацията,ама в Словакия съм с газ-стара къща,хубава топлина,постоянна...ама когато ти я плаща фирмата!За две големи стаи плюс голяма баня/9кв/ месечно около 180-190 евро!Котела е стар,някакъв италиански,като го включа есен,спирам го като се прибера за отпуската.Поддържам ден и нощ24градуса....За БГ ме е страх да помисля за газификация,чувал съм,че е много скъпо,макар ,че съм с отлична дограма и супер изолация-външна и вътрешна.....

  11. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #714

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Малко ни "куцат" доходите тук в БГ.....
    Иначе сега в топлото разхода е супер 3-4 куб. на ден.Днес особенно едвам стигнах 3куб.м......ама то навън беше 18 гр. по едно време....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #715

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Не съм спец по газификацията,ама в Словакия съм с газ-стара къща,хубава топлина,постоянна...ама когато ти я плаща фирмата!За две големи стаи плюс голяма баня/9кв/ месечно около 180-190 евро!Котела е стар,някакъв италиански,като го включа есен,спирам го като се прибера за отпуската.Поддържам ден и нощ24градуса....За БГ ме е страх да помисля за газификация,чувал съм,че е много скъпо,макар ,че съм с отлична дограма и супер изолация-външна и вътрешна.....
    И тук са горе-долу толкова сметките. Цената на газът при нас отдавна е изравнена с Европейските страни и дори е малко по-висока от някои от тях. И народът или се отказва или стои на 19-20гр или използва климатици в апартаментите, поне докато е по-ниска цената на тока. За еднофамилна, стара къща е малко сложно с климатици и там трябва или твърдо гориво или да си плащаш.
    orlincho и ivodivo харесват това.

  13. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #716

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Международните цени....и европейските сравнени с електроенергията.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ru6; 23-01-14 в 11:53.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #717

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Преди известно време установихме, че на практика цената на газа за 1000м3 за битови потребители има разлика (на места не малка) за различните доставчици и съответно райони на страната, а дори и едно населено място, където има повече от един доставчик. Примерно Лазар бе дал за Варна не малки различия. Така че и това трябва да се отбелязва при сравненията. При мен (Плевен ЧТК) в момента 1000м3. струват 1098.31лв. (1м3 е приблизително 1.10лв.). Преди 1г. беше стигал 1.22лв. Като гледам тези "Международни цени" Руски в Германия от 11-12$ за 1000м3 и не виждам нищо общо с моята цена като битов потребител. Тези сравнения за мен не винаги са коректни, защото се смятат някакви глобални цени и стойности, които доста често нямат нищо общо с това, което плаща обикновения човек. И което наистина ме касае, а не някакви хипотетични сметки.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-01-14 в 10:43.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #718

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И на мен тази таблица ми се струва нереална/невярна и извадена извън контекста.
    Това обаче което казвате за компаниите посредници за някои региони не е вярно.В Пазарджик доставчик беше "Хеброс газ".Сега вече доставчик е "Овъргаз юг" или нещо подобно със седалище мисля в Асеновград.Тоест едната от компаниите посредници беше елиминирана.

    Но така или иначе горната таблица няма как да е вярна или има нещо което ние не разбираме.Отделно с Германия не можем да се сравняваме, защото тя има поне 3 отделни независими един от друг доставчици на газ от различни находища- освен ***** имат и от Норвегия и мисля Дания или Холандия.

    Ето сравнение към 2012 година: http://www.168chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1550086

    Отделно в Германия парното не е от една централна топлофикация, а от моя клиентка зная, че там има нещо като квартални топлоцентрали както са нашите сгради на EVN/EON/ЧЕЗ за трансформатори на ел.енергия по кварталите и точно в тях се извършва загряването на водата на природен газ за битови абонати, като така се избягват загубите по трасето, тъй като тръбите до сградите са до 300-400 метра в радус.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #719

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Кое не е вярно за различните доставчици. Както за различните райони на България има различни доставчици на ел.енергия - Чез, Еон, ЕВН, така има и различни компании, които доставят природен газ непосредствено до домашните потребители. Не говоря за няколко посредника по веригата, а за различни доставчици. Примерно в Плевен е Черноморска технологична компания (ЧТК). На други места е Овъргаз. Чувал съм и за Прима Газ.
    Ето цитат:
    Цената, която заплащат потребителите за пренос на природен газ по мрежа в конкретен регион или град се образува от газоразпределителното дружество (ГРД), което е лицензирано да предоставя тези услуги на крайни клиенти в съответния регион или град.
    Тази цена се определя в съответствие със задължителните правила, залегнали в Закона за енергетиката, Наредбата за регулиране на цените на природния газ и Указанията към нея. Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) одобрява и контролира прилагането на утвърдените цени за пренос и снабдяване от съответното лицензирано дружество.
    Крайната потребителска цена на природния газ се формира от три компонента:

    • Цена за доставка на природния газ, т.е. цената, по която доставчика продава природния газ на газоразпределителните дружества. Тази цена се получава като към цената на газа като ресурс се добави цената за транспорт на природния газ по преносната мрежа на „Булгартрансгаз” ЕАД;
    • Цена за пренос (разпределение) на природен газ по газоразпределителната мрежа на газоразпределителните дружества. Тази цена покрива разходите за транспорт на природния газ по изградената газоразпределителна мрежа от лицензираното дружество в съответния регион или град;
    • Цена за снабдяване с природен газ. Тази цена покрива разходите на лицензираното дружество за инкасиране и фактуриране на природния газ.


    Град: Плевен
    Категория: Цена битови потребители
    Компонент: Природен газ обществ.доставчик
    Период: Календарна година
    Начало на действие: 01-07-2013
    Степен Мин (хм3/година) Макс (хм3/година) Цена(Лева/хм3)
    Единствена степен: 630,0000
    Компонент: Пренос на природен газ
    Период: Календарна година
    Начало на действие: 01-07-2010
    Степен Мин (хм3/година) Макс (хм3/година) Цена(Лева/хм3)
    Единствена степен: 247,1000
    Компонент: Снабдяване с природен газ
    Период: Календарна година
    Начало на действие: 01-07-2010
    Степен Мин (хм3/година) Макс (хм3/година) Цена(Лева/хм3)
    Единствена степен: 38,1600

    Цените са без ДДС.
    Преди 1-2г. точно от постове във тази тема се разбра, че тогава имаше не малка разлика в цените на различните крайни доставчици. Иначе е възможно с времето някоя компания да се окрупнява посредством закупуване на други по-малки доставчици. Също така и да се променят разликите между цените на различните доставчици. Същото както при ИСП и кабелните доставчици.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-01-14 в 16:13.

  18. ru6
    ru6 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #720

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колеги, как е разхода? Тук днес максималните температури не са се вдигали над -8гр. Нещо захадня... . При мен в топлото преди седмица беше 2-3 куб . на ден а за днес до сега имам над 7 куб.м. а до довечера ...незнам...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 181 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе