Страница 105 от 181 ПърваПърва ... 5595103104105106107115155 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,561 до 1,575 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1561

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За първа зима сме в новата къща. Не можах да изолирам отвън есента. На таванската плоча сложих 8см фибран и замазка....2 етажа, 230м2 подово, около 1400 м тръби се сложиха. Спалните с ламинат, всекидневни, бани и коридори с гранитогрес. Едноконтурен Витоденс-100в 26кв. 300 л бойлер. От януари имам включени и газови котлони за готвене. Никога не съм се отоплявал с подово и доста ръчках докато го схвана.
    За 10-11.2017 780м3
    12.2017 637м3
    01.2018 485м3
    02.2018 421м3
    С едно просто управление се поддържа температура между 19,6 и 21г
    Наистина доста си поиграх на проби грешки и сигурно 1/3 можех да спестя, но...Мисля, че с изолация догодина ще е доста приемливо

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #1562

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1563

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Някъде бях писал , че в ***** не се топлят с климатици(не основно).
    По картата ясно се вижда защо.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1564

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На мен ми се струва, че при тяхната зима и при нашите цени ще им е далеч по-евтино на газ. Между другото Москва и другите големи градове са основно на централно отопление, а не на домашни газови котли.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1565

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Между другото Москва и другите големи градове са основно на централно отопление, а не на домашни газови котли.
    Абсолютно , имах предвид тези , които не са на централно.
    п.с. в Беларус има данък за климатик и сателитна чиния , информацията ми е от преди 5 г. , считало се , че си по-богат и...,
    а парното е в стената.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1566

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да не отиваме извън темата, но в ***** при този добив, наличности и цени на природен газ и при тези по-тежки климатични условия няма как да се сравняваме с тях.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1567

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    По-важното е, че в БГ цената е почти колкото във Великобритания, което обяснява слабото разпространение на газта в БГ. Отделно да не говорим какви спънки можеш да имаш при присъединяването тук. Някак си оставам с впечатлението, че не им трябват хич клиенти специално в Сф.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1568

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А бе цената в Бг си е съвсем нормална и не е тя причина за слабото разпространение на газа у нас. Бензина и нафтата също са на нормални европейски цени, но това не е пречка за задръстването на градовете с таралясници. Причина за слабата газификация са (на второ място) липсата на традиции и на първо място липсата на правилна и адекватна държавна политика за стимулиране. Като допълнителни причини могат да се изтъкнат допуснатите груби грешки поради слаба компетентност на фирмите в началото на газификацията. Това доведе до лоши финансови резултати и спадане на интереса у потребителите, което пък доведе до изхвърляне от пазара на некомпетентните и безхаберните. И за това в момента наблюдаваме възвръщане на интереса, но много по-внимателно от преди и резултатите са по-добри. Наблюдава се принципа на махалото, което е нормално.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1569

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Според мен причина номер едно са ниските доходи на по-голямата част от населението.
    Ако получавах 6-8000€ колкото получават хората с моята професия в нормална държава надали щях да знам за този форум.
    И преди да ми скочите ще кажа , че съм работил навън 11г. и сметката за тока(нямах газ) я поглеждах 2-3 в годината от любопитство щото не ме бъркаше въобще колко е на фона на заплатата.Вярно там има други разходи които са по-сериозни от тук(жилище например), но
    Никога не съм чул някой да каже - ей този месец тока-газа ми е токлова , какво ще правя!
    Човек като получава 7-800лв масово в провинцията трудно ще топли цялото жилище на газ,
    обикновенно се топлят 1-2 стаи.Та като няма клиенти (пазар) как да има мрежа.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 14-03-18 в 02:06.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1570

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    https://www.compari.ro/centrale-term...kw-p234428957/Да не говорим и за много по високите цени на котли тук и за сравнение давам в Румъния като моя котел струва 1700лв ,а тук 2700 и нагоре.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1571

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мисля, както каза и Лазар, че на първо място е липсата на държавна политика за насърчаване на газификацията.
    А след това реват за мръсен въздух и вземат "мерки" със съмнителен ефект...
    Абе с една дума БЪЛХАРИЯ.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1572

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И аз съм на мнение, че вместо да санират няколкостотин блока можеше да ги дадат тези млрди да докарат газ пред максимално количество сгради. Пък който иска да се връзва после

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Севлиево
    Мнения
    57
    #1573

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Значи аз вземам 650 мъжа ми 700 и 60лв купони. Топлим 4 от5 стаи към 85 кв.от октомври до сега сме платили 750 лв за отопление като да речем змарт и април да сложа още 300. 1000лв за 6 месеца средно по 170лв на месец, което ми се струва съвсем приемливо. Ако имаме изолация ще е още по-добре. С дърва нямаше да е по-евтино или комфортно.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1574

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Daya Виж публикацията
    Значи аз вземам 650 мъжа ми 700 и 60лв купони. Топлим 4 от5 стаи към 85 кв.от октомври до сега сме платили 750 лв за отопление като да речем змарт и април да сложа още 300. 1000лв за 6 месеца средно по 170лв на месец, което ми се струва съвсем приемливо. Ако имаме изолация ще е още по-добре. С дърва нямаше да е по-евтино или комфортно.
    При вас общината и най-големият работодател в града са свършили работата, която не я е свършила държавата и за това сметките ви се струват приемливи. В Сф газта е над 80 ст. на кубик, а и докато те включат може да хванеш корени или най-малкото да поизмръзнеш или пък още по-вероятно да им теглиш една и да си монтираш клими.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #1575

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Vizi, ако оставим община и държава, кой какво свършил или несвършил. При нас да речем в едни 20% от входовете на блокове имат изградена сградна инсталация с изводи до всяко жилище. като от 16 апартамента са се възползвали само 2. Отиваме да газифицираме третия, изявил желание на следващата година, а в същото време някой е стоварил купчина дърва на улицата и ги пренася в мазата с асансьора. После пак със същия асансьор, който е обща собственост ги носи всеки ден на осмия етаж, но не желае да се възползва от газовото кранче, което някой е оставил пред входа на апартамента му безплатно! На това какво му викаш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе