Страница 103 от 181 ПърваПърва ... 5393101102103104105113153 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,531 до 1,545 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    1
    #1531

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Имам намерение да си купя къща около Радомир/в едно село/, къщата е на 3 ет., с изолация, по 100м2 на етаж, има газов котел Habitat 2 на фирмата Hermann, 24 kw. Дали ще е изгодно да го ползвам, или да заменя котела с такъв за дърва или пелети. Плюс това ще трябва да ми зареждат газ. Моля за мнения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1532

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "Зареждат газ" означава, че няма да е природен газ (метан), а пропан-бутан в бутилки. Различни са нещата. Комшията до нас беше така преди години. Оплакваше се от големи разходи. След като дойде природния газ до нас се върза и той и е по-изгодно. Не се хващай на това хоро.
    Пелети е избора ти на гориво.

  4. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1533

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пропан-бутана е по калоричен от метана. Чувал бях че за битови нужди е без акциз. Ако е вярно нещата са на кантар. Виж тука за разход на газ https://www.c-o-k.ru/library/instructions/hermann/.../10004
    Инструкции на Газовые котлы Hermann серии Habitat 2 бренда ...
    Този пост е редактиран от I62; 18-02-18 в 01:31.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1534

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Как е точно сметката в момента не знам. Но комшиите преди години не бяха никак ентусиазирани от мъкненето от двора до котела на газовите бутилки с ПБ и нуждата от постоянните им доставки с едно камионче, което се случваше и да не дойде понякога навреме. Налягането беше променливо, не можеше да се използва целия капацитет на бутилката. Бързо се отказаха и минаха на твърдо гориво и като дойде вече централно природния газ отново минаха на газовия котел.

  6. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1535

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С бутилки не става. Трябва си контейнер с навес и съответното отстояние според наредбата.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #1536

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Става с бутилки, имам изградени такива инсталации с 3 бутилки по 50л, топлят си се хората. Още 3 бутилки чакат в резерв. Като свършат едната тройка - слагаш пълните и викаш доставчика да подмени празните. Но не е евтино като метана - около 2 пъти по-скъпо

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1537

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Виждал съм на Острова в отдалечени къщи батерии(ако това е точната дума) от тн бутилки "пършинги". Сигурно си откарват доста време. И у нас съм виждал това, за което е писал и Лазар. Тъй че всичко е въпрос на сметки, удобство, наличие на инфраструктура за единия или другия вид синьо гориво.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1538

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Такава беше и инсталацията на комшиите и бяха много недоволни. Проблеми с налягане и горене, проблеми с доставки, мъкнене на бутилки... Бързо-бързо се отказаха.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1539

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е , то аз съм виждал общежития за около 500 човека на парно с такива батерии + прокарана инсталация за готвене, също и кооперации (блокчета) , където има стая с такива пършинги и всеки си има разходомер.Фирмата доставчик си има ангажимента да следи , кога намалява и носят и сменят сами.Но беше в държава , където няма централна газ, а и не беше евтино.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 19-02-18 в 00:45.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1540

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това с ангажиментите на фирмата доставчик в България на бутилки е съвсем друга работа. Още повече в провинцията, а в случая даже се касае за някакво село. Отделно ще му доставят до оградата, а хората трябва да си внасят вътре. Аз този филм съм го гледал на живо, добре че като зрител, а не участник. Зареждане на една голяма цистерна е наистина по-добре.
    А и доколкото знам, пропан-бутан в съдове е доста по-опасен за запалване и взрив от метан.
    Централният природен газ е друго. При всички тези условия аз не виждам никакви предимства пред това да си сложи котел на пелети, както пита човека.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    9
    #1541

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Отоплявам на газ втори и последен етаж от къща, 116 кв.м. отопляемо, четири стаи, коридор и две бани, неотопляемо стълбище, и офис на първи етаж, 45 кв.м .Подово отопление във всички стаи и бани, радиатор в коридора, алуминиев, в офиса-конвектор.В жилищното се поддържа денонощно 20.5С с он-офф термостат,, офиса се отоплява само през деня на 18С.Стени тухла четворка, с мазилка и гипскратон с вата 100 мм на външните стени.Окачени тавани гипскартон , височина на стаити247-250 см, гипсартон и на трегерите на тавана и колоните.Дограма-в едната стая хубава, с 32 мм троен стъклопакет енерджи-бяло-нискоемисионно, в другите три и офиса-24 мм двоен стъклопакет бяло(заварено, ще се сменя налято)Под жилищния етах има гараж и още един, неизползваем за момента офис
    Разход-1-23 февруари-324 м3.предполагам, че до края на месеца ще направи 400-420 м3, като гледам прогнозите за времето.Цена на газта при нас-0.80 лв/м3.
    Но откакто сме се нанесли-ноември, голямото дете(4 год) вече не прави редовните преди бронхоспазми, предполагаме, че е заради ниското алергенно натоварвене с домашен прах-нали подовото почти не го вдига от пода, плюс прахосмукачка -робот навсякъде през ден, така, че съм 300 лв на месец напред само от лекари и лекарств, които давахме неизменно миналите два есенно-зимно-пролетни сезона.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #1542

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За лекарствата ОК, но при подово и конвектор котела трябва да работи в ниско температурен режим , което води до по-малък разход.
    Посочения разход ми се вижда доста голям.
    Може да кажеш какъв ти е котела и на какъв режим го ползваш.
    loshiat одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1543

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?



    23гр. "светлите" периоди на програматора и 23.5гр. на "тъмните" се поддържат в 4 стаи, антре и баня в къщата и стая и баня в пристройката - общо 6 помещения и 2 бани. Стара еднофамилна къща с 10 външни стени с 6см. стиропор. Баща ми почина януари, но не съм спрял отоплението в пристройката, защото 9 годишният ми котел е с много висока минимална мощност и не дава икономия при спиране на радиатори. Вече на дневен ред седи смяната му с нов с ниска минимална мощност, но пусти пари.
    Сметка за януари газ 270лв. отопление и БГВ. 2-те дами у нас се "напарват" (къпят) по 30-на минути 1-2 пъти дневно. В Плевен нямаше досега -18гр както миналата година, но си имаше -7 -9 минимални и дни с отрицателни максимални. Не беше такава пролет както по южна България и морето. От снощи е силна виелица с вихрушка и навявания с преспи. Сега сутринта в 08.00ч -8гр.



    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от VanDan; 26-02-18 в 09:42.
    pepitoff одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1544

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Или имаш страхотна изолация или газовият ти котел е супер и определено няма нужда от смяна. Ти все едно отопляваш два апартамента, а и тоя номер с напарването е доста съществен за сметката (съдя по личния опит).
    pepitoff одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1545

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз намерих баланса на високата минимална мощност на котела, като не спирам радиатори. По различни причини не позволявам и голяма температурна разлика между различните времеви пояси, която после да се наваксва. Не е толкова малък разхода. Тук има хора с двойно по-малък. Просто се оказва, че понякога по-голяма инсталирана мощност харчи толкова, колкото по-малка в определени ситуации. Сигурен съм, че ще падне разхода с нов котел и ако спра големия радиатор и лирата в пристройката. Лятото плащам само за БГВ около 20-25лв. Да кажем, че тогава нямат нужда от напарване, но пак седят доста вътре моите принцеси. А и задължително вече по 2 пъти на ден. Но зимата пък водата е доста по-студена от ВиК мрежата.
    Vizi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе