Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree1Одобрявам

Парно с тела от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #1

    Парно с тела от климатик

    Та значи върти ми се тази идея в главата, поизчетох това онова за приложението на вътрешните тела от климатиците под формата на радиатори за парно ОК стават .Но проблема ми е захранзането в/затоплянето на течноста/Определено с вода няма да е удачно .Та мисълта ми е мога ли да си направя парно с тела от климатици като вместо котел ползвам малък бойлер 20л да речем и системата да е пълна с антифриз .Проблема според мен е само че този бойлер тряя да е под налягане ....следователно ще трябва и някаква помпа преди бойлера помпа !?!?!?!?!?! .Как мислите дали е усъществима тази система ?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2

    Re:Парно с тела от климатик

    Топлата вода е открита, трябва само да я ползваш

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #3

    Re:Парно с тела от климатик

    Аз знам че е открита ама искам да си понамаля сметката и да имам по-ЕФЕКТИВНО отопление.За това ме интересува Е ли възможно това или не ? а кое е открито и кое не е друга тема .А ако някои случайно има подобна парна система ще съм благодарен да сподели /за разкрития по патентовани системи черпя стабилно .....хихихи

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #4

    Re:Парно с тела от климатик

    Кво имаш предвид с думата ефективно? Сега с кво се грееш?
    С бойлер ефекта е 1:1 (подписа ти ще го напишеш с главни букви )
    Защо мислиш, че вода не е удачно?
    Сложи чилър- резултата ще е 2-5: 1 в твоя полза.

  6. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #5

    Re:Парно с тела от климатик

    аз съм с такава система но съм на дърва и смея твърдя че е по добре от каквито и да е радиатори на ток мисе стува неизгодно тъй като има голямо отнемане на топлина обдухване

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #6

    Re:Парно с тела от климатик

    понеже си падам по опитите,та за това и ти пиша моето мнение-все в някое откритие ще се намеся....

    Та по въпроса: А кое те кара да си мислиш че трябва да е под налягане бойлера?Не че като гледам на какви атмосфери надуват климатиците няма да издържат телата,но при желание от твоя страна може и на отворен принцип да стане-Мое мнение!А за течност ползвай антифриз примерно-сега Г-12 (та даже има и с буква още по нов модел ) не е агресивен към цветни метали вече....А каква е температурата на фреона в климатика,може ли да посочи някой.

    Лазаре,не искам да споря с теб,както в една друга тема но защо пък трябва да се ползва топлата вода,а не човек да опитва да намери по евтин и нов начин да я добива? Темата е в подходящ формат и подходящ раздел-така че стига песимизъм.... а и да добавя,понеже съм паметлив-Аз не те пращам в темата за котлета както ти направи преди време,въпреки отговора ми които беше на място!А само казвам ако можеш помогни,ако ли не, не флуди!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #7

    Re:Парно с тела от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Toshimoto
    Та значи върти ми се тази идея в главата, поизчетох това онова за приложението на вътрешните тела от климатиците под формата на радиатори за парно ОК стават .Но проблема ми е захранзането в/затоплянето на течноста/Определено с вода няма да е удачно .Та мисълта ми е мога ли да си направя парно с тела от климатици като вместо котел ползвам малък бойлер 20л да речем и системата да е пълна с антифриз .Проблема според мен е само че този бойлер тряя да е под налягане ....следователно ще трябва и някаква помпа преди бойлера помпа !?!?!?!?!?! .Как мислите дали е усъществима тази система ?
    Защо с вода няма да е удачно, а с антифриз ще е? Водата като топлоносител има по добри параметри от антифриза с около 5-7%.
    Ако си средно сръчен, ще можеш да си я направиш. Това, че е под налягане не е проблем. Слагаш помпа и готово. Ама само с помпа не става, иначе става бомба.
    Да системата е осъществима, но ако си купиш духалка, с парите спестени от неосъществяването на системата ще се топлиш няколко месеца. Има и по добри варианти.
    Успех в начинанието .

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #8

    Re:Парно с тела от климатик

    Нима бойлера ти у вас не е бомба??Единият ми вариант е да си купя още един климатик за около 1800 2000 лв .и да топля 3 стаи с 2та климатика ,или да си направя такова парно и да си топля целият апартамент 100кв. с около 2 кв. на час колкото е бойлера които мисля да ползвам за затопляне на Антифриза.А антифриз изкам да сложа поради причината че не отлага котлен камък, и няма вероятност да запучи някои от трабичките .А както спомена някои има антифризи които не са агресивни към цветните метали .Не мисля че с бойлерче 15л 20л и до 2 2,5 кв. ще излиза кои знае колко скъпо ,все пак си е с термореле и няма да нагрява нонстоп

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #9

    Re:Парно с тела от климатик



    Kak мислиш да топлиш 100м2 с 2кв? Трябват ти поне 5 такива бойлерчета или един с 3 нагревателя по3 кв.


    Какъв котлен камък? Знаеш ли къде и как се отлага котления камък?


  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #10

    Re:Парно с тела от климатик

    marian1, не помня кога и защо сме спорили,ама сигурно си изтърсил пак някоя глупост като сега.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    131
    #11

    Re:Парно с тела от климатик

    cacho 300вт. 25квадрата http://www.termo-klima.com/bul/full_info.php?recid=244 .Са ше кайш ама то тва климатик .Е да климатик е ама е възможно нали.При половение че тръбите които ще преминава антифриза ще са с сечение ф-10мм топлозагубите няма да са кои знае колко големи и според мен цялата система ще побере не повече от 20-25 до 30 л макар че много ми се виждат 30л защо да не ги стопля с 2 или 3 кв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #12

    Re:Парно с тела от климатик

    Чакай бе баце.
    Явно не си на ти с отоплението и климатиците.
    Знаеш ли какво е топлинна машина? Разрови в гугльото. Това е климатика/термопомпата/чилъра
    Пренася топлина. С вложените 300-350в пренася 1-2кв от външен топлинен източник.

    Ти с тия 2 киловата от бойлера ще стоплиш само едно средно голямо помещение. Най-много 2 при сравнително топло време.
    Всяко помещение, за да подържа 20-22гр при -10 навън си има топлозагуби. Те се смятат точно или се изчисляват на база. За 100кв апартамент сложи 10кв разпределена по помещенията (това е пример!). Ти имаш 2 -2,5кв . Кво правим?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #13

    Re:Парно с тела от климатик

    Не съм съгласен че ще стопли само едно две помещения. Ще стопли сърцата/банковата сметка/ на господата от EVN.
    Относно диаметъра на тръбите, това твоето ф 10мм си е живо разхищение, я си сложи ф 3х0,6. По мои сметки за тези 25 -30 литра на час ще са ти предостатъчни, пък и топлозагубите ще са по малки...

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #14

    Re:Парно с тела от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    marian1, не помня кога и защо сме спорили,ама сигурно си изтърсил пак някоя глупост като сега.
    Явно с теб на едно мнение няма да излезнем! А би ли посочил кое е глупост?

    За какво сме спорили ли? ами в темата за котле на природен газ,дадох съвет на човека с 300 и нещо лв сметка за газ,че ако си купи климатик 2 ръка до края на сезона ще избие климатика и излезне на печалба,ако си продаде обурудването за газ- спрямо тъпия котел който не може да се нагоди, и бил мнооого ефективен!

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #15

    Re:Парно с тела от климатик

    marian1, глупост е да спориш и да даваш акъл за неща, които изобщо не са ти ясни! Точно защото искам да помогна на питащия съм му отговорил така. Няма нищо лошо, човек нее длъжен да разбира всичко, както и аз не разбирам много нeща. Не мисля, че съм го обидил, просто съм му казал по най-тактичен начин.Ти можеш ли да направиш калкулация на една такава система - предполагам - не. Само антифриза е поне 100-150лв, а да не говорим за тръби, помпи, кранове, филтри, защити, датчици, самите вътрешни тела- трябва да ти кажа, че сумата надхвърля 600 лв. Tа после, като я направи тази система, от кое ще е по-ефективна? Единствено от парно на нафта ще е по-ефективна! Щом като източникът на топлина ще е реотан, няма да е по-ефективна от никоя ел.печка. като ще се топли с реотан, моето предложение да си вземе 2 или 3 маслени радиатора по 60-70лв, които имат всякакви защити. Ефективността ще е много по-голяма, защото може да си включва само единия . А пък ти щом си падаш по опитите и ако не си убеден в това което говоря можеш да експериментираш на свой гръб, а не да гледаш сеир.
    Toshimoto, с 2 кВт не можеш да топлиш цял апартамент, а точноедна-две стаи, като ти казаха. Ефективността на климатика не идва от вътрешното тяло, а от външното. . Много по-добре е да си вземеш една Мидейка, отколкото да си даваш парите на вятъра за тази измишльотина. Извинявай!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разменени тела на климатик
    От iva във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 28-03-12, 23:25
  2. Купувам вътрешни тела от климатик
    От koko-bg във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 13-12-11, 07:59
  3. Парно с тела на климатици
    От maimun във форум Отопление
    Отговори: 51
    Последно: 19-02-10, 21:09
  4. Парно с климатик
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-06, 09:20
  5. Климатик или парно?
    От xenohack във форум Отопление
    Отговори: 36
    Последно: 12-11-05, 21:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе