Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Стойности на налягането в отоплителната инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #16

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Налягането на въздуха трябва да е или равно или малко по-малко от статичното налягане в системата. Ако е равно - разполагаш с целия разширителен съд, ако е по-малко губиш малко от съда, но системата работи по-меко. Принципно като е вграден в газовия котел за това трябва да се грижи сервиза, а не ти.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #17

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Lazar знам, че сервиза трябва да се грижи, но не го прави! От няколко седмици пълня системата, после обезвъздушавам и пада на 0.5 бара, като преди това съм надул до 1.5 бара. Сервиза ми казва: "имаш теч" по телефона, даже ни иска и да дойде на място да види, но до сега никъде не е избило, тръбите са медни, не са в гофре. Затова предполагам, че е разширителния съд, а сервиза за него даже и не е споменал.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #18

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Добре де защо мислиш, че е разширителния съд? От него няма как да пада налягането, освен ако не се повиши над 2.5бара и да избие баланса. Според мен е въздух, който излиза от време на време през автоматичния обезвъздушител на котела или на друго място, ако има. Борбата с въздуха понякога е много упорита. Последния ми клиент има същите оплаквания, но и на него му казах да потърпи и оня ден като се чухме каза че последните 24 часа не е спадало налягането.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #19

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    При мен ситуацията е следната: надувам до 1.6-1.7 бара, обезвъздушавам веднага при работеща помпа и налягането пада на около 1.4-1.5 бара. След 4-5 дни чувам клокочене в някои радиатори и пак обезвъздушавам. Лирата също (от нея илиза най-много въздух). И вече налягането е 0.5-0.6-0.7 бара. И така вече месец. Затова предполагам, че може да е разширителния съд, но както каза това е работа на сервиза, аз и затова не смея да пипам...

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #20

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Най-напред се обезвъздушава при неработеща помпа. Доколкото разбирам съмненията ти са, че въздух от РС преминава в системата - почти невъзможно, просто някъде по системата има останал въздух - най-вече по радиаторите, който от време на време се размърдва и излиза.Трябва упоритост и търпение. Ако можеш повдигни радиатора откъм обезвъздушителя и го размърдай и така за всеки един.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #21

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    ОК, благодаря за съветите. Така ще направя. Дано това да е причината.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #22

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Здравейте,
    моя проблем с налягането продължава: постоянно пада...
    Преди пълнех до 1,5 - 1,6 бара и след 4-5 дни, като през това време съм обезвъздушавал няколко пъти, налягането падаше на 0,5 - 0,6 бара. Предполагах, че в системата има много въздух, но вече втора седмица след като съм напълнил до 1,5 бара и без да обезвъздушавам (защото вече въздух няма) налягането си пада под 0,5 бара. Като през това време котела не се е включвал да работи на отопление, защото времето си е топло вече, ползваме го само за БГВ, затова отпада варианта да излиза въздух през автоматичния обезвъздушител на котела. Вече си мисля, че има някъде некачествена спойка и си тече по малко от там. Някой, ако има идея какво да направя, ще съм много благодарен да я сподели!

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #23

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Ако има техническа възможност - отдели котела от инсталацията като затвориш крановете на входа и изхода на котела, или пък на колекторите за да локализираш теча дали е в котела или в радиаторите.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #24

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Ще го направя и ще пиша за резултата. Но няма да е днес, понеже навън градусите паднаха и нещо захладня.
    При първа възможност ще пробвам. Благодаря ти Lazar!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #25

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Здравейте,
    Lazar това със затварянето на крановете не съм го направил, защото е студено още, а дали е възможно манометъра на котела да не е наред?!
    Пълна системата до 1.5 бара и всеки ден налягането пада по малко, докато стигне 0.5 бара и след това не пада, постоянно е 0.5 бара. Като се включи котела (Т=50 гр.) от 0.5 бара налягането се покачи на 1.6 бара!
    В инструкцията на котела пише, че под 0.6 бара помпата спира да работи, а при мен продължава да работи и не се регистрират никакви грешки в менюто на котела.
    А когато системата е надута на 1.5 бара и котела се включи (Т=50гр.) налягането се покачва най-много до 1.8-1.9 бара.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #26

    Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Мисля, че проблемът е в налягането на разширителния съд, а не в манометъра. Извикай сервиза.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    9
    #27

    Отговор: Re:Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    привет колеги, имам проблем, налягането в моята система е 3,5 бара, котела е radiant rbs 24 elite, опитах да го понижа като източих няколко литра от един радиатор но резултат няма, крайно притеснително е, търся техник но ако някой сподели как да го намаля за момента ще съм крайно благодарен

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    52
    #28

    Отговор: Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    С изпускане на системата би трябва да се получи. Да не би нещо да не ни е в ред пълначката?

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    9
    #29

    Отговор: Стойности на налягането в отоплителната инсталация

    Цитат Първоначално публикувано от Frigo Виж публикацията
    С изпускане на системата би трябва да се получи. Да не би нещо да не ни е в ред пълначката?
    спукан топлообменник, дано никой няма моя проблем, че ремонта излезна колкото половината котел

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблем в налягането - газов котел Immergas
    От chelente във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 02-11-20, 08:43
  2. Отговори: 7
    Последно: 01-02-12, 18:22
  3. Demand стойности
    От iwoto във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 13-12-10, 10:37
  4. Midea 12-ка на фреон R22 - за налягането
    От emogar във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 1
    Последно: 20-09-10, 06:18
  5. проблем със налягането на водата
    От shirkan във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 9
    Последно: 06-05-08, 10:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе