Резултати от 1 до 4 от общо 4

Вътрешна изолация и радиатори.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #1

    Вътрешна изолация и радиатори.

    Понеже започвам ремонт и ще ми правят локално парно на газ и ще сменям дограмата+вътрешна изолация(не знам от какъв материал ще е) имам въпрос-кое трябва да се направи по-напред,да се сложат радиаторите и тръбите и след това вътрешната изолация или обратното.Аз лично мислех първо да направя парното и тогава топло изолацията(по-лесно ще се закрепват радиаторите),но видях в един апартамент подобно изпълнение и изобщо не ми хареса.Сега започвам смяна на дограмата и изолацията и много ме е страх майсторите правещи парното да не мрънкат.
    Вие какво мислите по въпроса?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #2

    Re:Вътрешна изолация и радиатори.

    Здравей, ако си решил да е с гипсокартон на конструкция и с минерална вата, те съветвам да избереш панелни радиатори и като правиш конструкцията монтирай допълнителни профили на мястото където ще са окачващите планки на радиатора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #3

    Re:Вътрешна изолация и радиатори.

    Здравейте,
    аз съм с локално парно на газ и вътрешна изолация от гипскартон + мин. вата. Инсталацията е с медни тръби, които минават покрай стените. Първо ми направиха трасето с медните тръби, като както каза колегата terayon, там където ще се захващат радиаторите пуснаха предварително по една шина. Радиаторите са алуминиеви Global VOX. След това затвориха с картона и всичко е ОК. Успех с ремонта!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    359
    #4

    Re:Вътрешна изолация и радиатори.

    И при мен беше нещо подобно като на колегата "tokata".
    Направиха ми парното. Пуснаха ми тръбите. Сложиха нови планки, защото оригиналните на радиатора са къси когато слагаш вътрешна изолация. Паснаха радиаторите и тръбите. След това махнаха радиаторите и единственото което ме помолиха е когато слагат гипсокартона да не променят позицията на тръбите. Всичко се получи. Единствено в едната стая радиатора ми е доста близо до картона. Получи се така заради изправянето на стената и дебелината стана малко повече от предвиденото. Можеше да сменя планките но вече нямах сили и психически и физически.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вътрешна изолация на тавана
    От dimtar във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 94
    Последно: 30-01-15, 19:06
  2. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  3. Вътрешна платка Panasonic
    От hidrazin във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 15
    Последно: 01-02-12, 19:07
  4. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  5. Вътрешна мрежа между win XP и win 98...
    От UFO във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 04-10-03, 19:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе