Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 95
Like Tree22Одобрявам

Вътрешна изолация на тавана

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #1

    Вътрешна изолация на тавана

    Живея в апартамент на последния етаж. Според мен над плочата няма никаква изолация. Решил съм на тавана да залепя декоративни стериопорени плоскости около 5 мм дебелина. Въпросът ми е не е ли по добре преди тях да лепна 3-4 сантиметрови стериопорени плоскости които са за външна изолация или няма смисъл.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    130
    #2

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    По-добре е.Ефектът от добре изолирания таван е поразителен, макар че няма да го усетиш ако преди това не си изкарал зима в помещението както си е било без изолация.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #3

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    dimtar,вътре в стаята не е добре да слагаш стиропор ,по добре е фибран.Фибрана не е паропропусклив.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #4

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Ако си решил да правиш качествена изолация на тавана, защо не си сложиш гипсо картонче , а под него минерална вата.
    Също така може и окачено таванче и пак вата.
    Стиропора ....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #5

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    С гипскартон е голяма разправия. Не ми се занимава с такъв ремонт. А за фибрана ще помисля(зависи от цвета). Виждал съм само син и злен, а декоративните плоскости са бели(може да има и други). Може между плоскостите да прозира цвета на фибрана.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    С 5 мм дебелина само ще си изпоцапаш къщата напразно. Да не си имал предвид 5 см?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    dimtar,вътре в стаята не е добре да слагаш стиропор ,по добре е фибран.Фибрана не е паропропусклив.
    И какво се получава с влагата от готвене, дишане, пране, миене?
    Как въобще диша това помещение?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #8

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Това ще е за хол и спалня. В кухнята съм сложил, но само 5 милиметрови плоскости и няма проблем. А за влагата има абсорбатор.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Човек, честно, каква мислиш е ползата от 5 милиметрови плоскости? Мислиш ли, че изолират нещо, освен евентуално да си заравниш тавана с тях...
    metaxa19 и chany харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #10

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Е за това се интересувам дали преди тях да залепя тези за външна изолация, които са 3-4-5 сантиметрови.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Много по-голям ефект ще има, ако сложиш 5 см отвътре. Не знам кое е по-удачно за таван - отвътре в стаята или отгоре във въздушната възглавница (ако има такава). Но второто е по-трудно. Но пък не си цапаш вкъщи.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #12

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    колегата си сложи 5мм плоскости ,няма голяма полза според него .. аз бих си сложил по дебели и даже обмислям някакъв вариант за едната стая - само тя няма гипсокартон ,та ще следя темата с интерес

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #13

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Много по-голям ефект ще има, ако сложиш 5 см отвътре. Не знам кое е по-удачно за таван - отвътре в стаята или отгоре във въздушната възглавница (ако има такава). Но второто е по-трудно. Но пък не си цапаш вкъщи.
    Във въздушната възглавница е най добре,и даже си мисля че е по лесно,а не по трудно.Обикновенно там има нещо като чакъл,вдига се нарежда се изолацията и чакъла се разстила върху нея.Изолацията задължително не по малко от 5см.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Лошото е, че достъпът обикновено е труден. На панелките разстоянието е такова, че трябва да стоиш сгънат на две и да лазиш там, за да правиш нещо.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    30
    #15

    Re: Вътрешна изолация на тавана

    Благодаря за съветите. Явно преди декоративните плоскости ще трябва да се сложи по стабилна изолация.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 7 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся/препоръчайте ми - майстор/фирма за град Бургас вътрешна - изолация с фибран на офис
    От Здравко Генов във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 0
    Последно: 19-10-13, 00:43
  2. Монтаж на климатик на тавана?!
    От Life във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 05-10-12, 21:29
  3. Вътрешна + външна изолация - Има ли смисъл?!
    От Николай Г. във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 2
    Последно: 25-09-11, 20:46
  4. Вътрешна изолация и радиатори.
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 13-03-11, 23:12
  5. Въпрос за разстоянието до тавана
    От valerko във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 10
    Последно: 11-06-10, 12:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе