Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 116 от общо 116

Газов котел - мнения и препоръки 2008г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    3
    #106

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    В момента живея в Благоевград, а апартамента е в София.Тук има само един магазин, предлагат Unical.В Сф нямам възможност да обикалям по фирмите, но ако ми посочите някоя читава ще отида специално да разпитам

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #107

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Имаш ЛС

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    5
    #108

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Здравейте!
    Много от газовите уреди работят на принципа на пилотния пламък. Любопитен съм да науча какъв е разходът на газ, става въпрос за пилотната горелка, при тези съоръжения и от какво се лимитира? Например: проточен бойлер включен 24 часа за 30 дни, мощност /област на модулация/ 7.0 - 20.0 кW, примерен дебит от 4-11 l/min. Какво количество газ ще премине и изгори през пилотната горелка. В техническите характеристики на газовите уреди, поне тия които съм разглеждал, не съм забелязал такъв параметър.
    Благодаря!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #109

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Съвсем не е едно и също с 8часа работи, 16 почива. Като реално получена топлина - да, приблизително, но при тези 320 паления в денонощието знаеш ли колко газ се изхвърля в атмосферата? Цифрата сигурно е съизмерима с тази на реално потребената за производство на топлина!
    И в кой точно режим при работата на котела става това "изхвърляне на газ" в атмосферата? При паленето имаш продухване от вентилатора с въздух на горивната камера, след това започва подаването на искрите и едва след това се пуска газта и се запалва.При някои модели дори плавно, при други не съвсем. Ако първо се пуска газта, а след това запалването нали ще взривиш котела или ще излиза огън от комина при всяко палене. За мен високите сметки си зависят основно от две неща - поддържана температура в помещенията и вид на отопляемото жилище(топлоизолационни характеристики) и не се влияят до голяма степен от честото палене.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #110

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Щом така си мислиш - добре, няма да спорим! Защо ли тогава съвременните котли са модулиращи, щом е едно и също, дали ще модулират или ще работят ON/OFF?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #111

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Според мен е както казва Лазар-същото е и при ON/OFF климатиците и при инверторните.принципа е еднакъв.Защо инверторите харчат 20-30% по-малко от аналогична конвенционалка при еднакви условия-именно заради "модулирането",т.е.инвертирането .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #112

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Модулирането е нещо отлично но не води до кой знае какви икономии. То е по скоро отлично решение за прецизно поддържане на температурата в режим на БГВ. Но тук не спорим относно това дали е по изгодно да модулира или не котела, а до теорията за "изхвърляне на газ" в атмосферата, която според мен е неправилна и оттам куца цялата концепция за on/off и модулирането. Какво КПД дават производителите при 40% мощност на котела и при 80% например?
    Vanko68, климатиците са друга бира. Не прави директни аналогии. Има конвенционалки с по добър COP от инвертори при равни условия и мощности.

  10. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #113

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    леле мале, какво ли не биха дали производителите на котли за инжинерната ви мисъл, ако знаеха че съществува

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #114

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    espace, не разбрах за какво искаш да спорим - дали при отопление има нужда от модулиране или само в режим БГВ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #115

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Не ми се спори за нищо, това няма да промени нито моетор нито твоето мнение. Аз моето го казах. Може би специалиста ror ще ни разясни нещата.

  13. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #116

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2008г

    Цитат Първоначално публикувано от espace
    Не ми се спори за нищо, това няма да промени нито моетор нито твоето мнение. Аз моето го казах. Може би специалиста ror ще ни разясни нещата.
    аз на специалисти в БГ не вярвам, разчитам от събрани факти и практики да произлезе логично действие от моя страна (с една дума, разчитам на себе си). Та, твойто твърдение от практиката ли е или си "специалист". Ако имаш котел може да пробваш и да споделиш. Още не съм видял да се дава КПД според %мощност, а според темп на водата, примерно: ефективност на Имергаз при 80/60°– 98.3 %; 50/30° – 106 %; 40/30°– 107 %. А за модулацията, както казах, нямам вашият капацитет и инжинерна мисъл, за да си позволя да подлагам на съмнение многомилионните разработки в многомилиардната индустрия на газ-котлите.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  3. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе